Jump to content

Srpski-Српски / Serbian


kdr8

Recommended Posts

pozdrav svima ..nov sam, upravo registrovan _ nisam nov sa uTorrentom, ali na ovom forumu jesam ..naime, ja sam chlan Telekoma, imam ADSL ruter Huawei SmartAX MT882 i trazhim pomoc ..treba mi bar donekle-detaljno objasnjenje kako da uradim portforwarding za uTorrent _ Telekom kazhe da oni nemaju podrshku, ne pruzhaju informacije vezane za P2P i portforwarding, a ja sam na granici iznemoglosti sa podeshavanjima i trazhenjem po internetu ..jer, mora bar neko da zna neshto o ovome ..ja ne znam, a ovo mora da mozhe da se uradi _ stoga, molim pomoc, znachi - kako da uradim portforwarding za uTorrent ..

pokushavao sam svashta u mom ADMIN panelu, ne morate verovati, juche sam chak i uspeo da mi port test u speed guide opciji programa bude OK, imao sam solidnu brzinu, ali ne mogu da se setim da li je to neka kvachica u ADMIN panelu ili je do onog programa TCP optimizer u kom sam neshto radio ..so far, kolko mogu da zakljuchim, sve je to do mog ADMIN panela i podeshavanja u njemu, ali majke mi ne mogu da se setim te male stvarchice shta sam bio uradio ..

molim pomoc _ portforwarding za uTorrent (Telekom Srbija ADSL Huawei MT882)

altctrl

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

@altctrl:

E pa dobro dosao u telekom srbija mafijasku organizaciju drzave srbije elem int.provider kod koga si je olicenje jada i bede u kojoj svi mi plivamo u srbiji resenej tvog problema je:

1.da odes na ovu stranicu i uradis po uputstvu koje je na njoj

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Huawei/SmartAX-MT882/Utorrent.htm

( rapidshare automatski brise postove posle 3 meseca kome treba uputsvo neka ostavi poruku )

i pod obavezno da skines najnoviju verziju utorrenta ovde

http://forum.utorrent.com/viewforum.php?id=4

2.da promenis modem i uzmes-kupis bilo sta sto se zove Planet,D-Link,LinkSys,US-Robotiks vidi u predhodnim tekstovima

3.da promenis adsl providera i predjes na (Sezam,Beotel) ili uvedes sebi kablovski internet (SBB) ili cak wi-fi (BeoGrid)

Slicnu situaciju je imao @sommalli nije javio sta je uradio pa ti ostavljam obavezu da ostavis odgovor na forumu sta si uradio da bi drugi mogli da se snadju.

KdR8 member of utorrent transaltion team

Link to comment
Share on other sites

@kdr8

E ovako,

prvo hvala na odgovoru, a na tvoja pitanja odgovori su sledeći:

1. Imam zeleni krug...

2. da na svim torentima je...

3. kako da znam dali sam na LITE režimu? a mislim da nisam jer sam na fletu

4. nisam ni nameravao da menjam firmware... jer mislim da i ovaj ima podršku za uPnP i NAT

Hvala još jednom i Pozdrav...

Link to comment
Share on other sites

@emissary

Po tvojim objasnjenjima portovi ti prolaze port fwd. radi. Dali si u lite rezimu ili ne znas po ceni usluge koju placas

ADL Home 256 256/64 kbps, bez merenja saobraćaja 1.424 din.

Evo su ti gotove konfiguracije utorrenta za tvoju konekciju

http://rapidshare.com/files/40758778/uTorrent-cfg.zip.html

prekopiraj raspakovani folder iz arhive koju ces skinuti odzgo sa rapidshare.com linka odozgo na ovu putanju

c:\Documents and Settings\(tvoj nalog-folder koji koristis)\Application Data\

ali predhodno napravi kopiju starog upakuj i ostavi na rapidshare.com obavezno ostavi download link da bi mogao skinem i vidim gde ti je grska u konfiguraciji.

Link to comment
Share on other sites

@Stanislav Tuco

Trebao si da kazes da ti treker server trazi registraciju moras otici na taj server i registrovati se nazalost to nema nikava veze sa uttorentom to bi ti trazio za svaki klient bittorent,azerius,bittorent.Jednostavno shvati da to nema veze sa klient programom ima veze sa fajlom koji moras da preuzmes bas sa tog servera a njega kontrolisu ljudi sa kojima mi nemammo nikakve veze osim da njihove masine imaju ono sto ti hoces da skines a za to moras da procitas na njihovom forumu sta su njihova pravila i da se ponasas prema njima .

Link to comment
Share on other sites

@ceca

E pa ti si zrtva nekompletnog torrenta verovatno u swormu nemas nikoga ko je seede-r odnosno SEEDS 0 a ostali u su sa po 20.4% PEERS .Savet napusti taj download ili zamoli nekog na treker serveru da pusti SEED web adresa treker servera ti se nalazi u samom torrent fajlu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A šta ako skidam neke muzičke albume 50 cent,2 PAC... ???

Da li može zbog torrenta da mi isljuče net i da moram da tražim novog providera?? Samo me još to zanima.

Čuo sam da preko torrenta kada se skida sve je original da li je to istina i šta bi bilo kada bi pokušao da skinem npr. Windows Vistu???

pozzz :)

Link to comment
Share on other sites

@robiie90

Mislim da sam bio dovoljno jasan.Ali ako te bas zanima ta tema pronadji zakon o autorskim i srodnim pravima i zakon o digitalnom potpisu.Nevlascena distribucija nije dozvoljena i na koji nacin,stoga tvoj provajder mora da preda logove agencijama koje stite ta prava. Nemoj da tripujes da zato sto je ovo Srbija septicka jama pa ti niko ne moze nista jer kazne su vrlo gadne i osteni zahtevi jos gori. Nemoj da dozvolis sebi da budes primer za zastrasivanje drugih.Ako te nahvataju onda si u velikom problemu, zato vodi racuna sta radis i kako to radis i koristi barem PeerGuardian 2 kao zastitu.Naci ces ga na ovom linku: http://phoenixlabs.org/pg2/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nov sam u koriscenju utorrent-a,pa bih zamolio nekoga da mi da detaljno uputstvo za podesavanje ovog programa-koji port treba da se ukuca,kako da podesim staticku IP adresu,posto imam dinamicku...,sta treba da se podesi u Local Area Connection,Firewall-u...za ruter TP-LINK 8810/8811?HVALA UNAPRED!!

Link to comment
Share on other sites

@Mladen36

Predpostavljam da te muci je UPnP ili NAT-Port Maping ovaj TP-Link ima podrsku za UPnP treba samo da je ukljucis takodje to isto uradis u utorrentu ovde skini novu verziju:

http://forum.utorrent.com/viewforum.php?id=4

Sto se tice firewalla iskljuci ga imaces samo problema savet je da procitas dobro uputstvo od rutera jer konfiguracija je komlikovana i zahteva dosta znaja o mrezama da bi podesio mapiranje portova na zadatu ip adresu.

Daklem probaj sa UPnPom procitaj malo po nasem forumu pa aku bas ne ide naci cemo neko resenje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pozdrav! Evo mene prvi put ovde. Imam problem. Ja sam jos jedan od onih sto su se upecali kod telekoma, mada to na brzini od 256kb/s nije bio problem. Forwardovao sam portove i sve je bilo ok (DL 27,28kb/s), ali nakon povecanja brzine na 512kb/s sve se promenilo. Brzina DL mi je slabija nego sa 256,osilira dosta i krecese 5-40, s tim sto je najcesce oko 15 kb/s.mislio sam da je problem do torenta, ubacivao sam druge i torente i programe i isto je. Ako mi ti, sefe, ne pomognes, ne znam ko ce, jer ja nemam vise ideja sta da radim.Hvala!Zaboravio sam reci da mi je direktan DL oko 55kb/s.

Link to comment
Share on other sites

Evo jednog pitanja:

Koristio sam utorrent 1.7.2 vetj neko vreme, i sve je radilo savrsheno, dok nisu pocheli da se redjaju problemi....

Zelena lampica se vishe nikad nije upalila, dokom downloada postoje velike oscilacije od 0 do 35 kBs non stop, a najcheshtje posle nekih pola sata sve prestne da se downloaduje i uploaduje.

Koristom router TPlink 8840, i burazer mi na drugom kompu skida torente preko bitcometa, adsl je u pitanju 512/64, da li je mozhda zbog toga problem?

E da u medjuvremenu sam skinuo novu verziju utorrenta 1.7.4 pa da nije zbog toga mozhda?

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima!

I ja sam nov ovde,procitao sam sve poruke i vidim da se niko nije zalio na jednu stvar.

Dok radi uTorrent,ili torrenti generalno,nista drugo ne radi.Ni surf ni MSN ni mail...Sad cete mi reci,jer je preveliki broj konekcija koje uTorrent salje,sto sam smanjio i pokusao opet,ali nista se ne desava na bolje!Kuci koristim Telekomov 512 adsl,a na poslu imam isti od 1.5 mbps. Na njemu sve sljaka ok,dok rade torenti radi i surf odlicno,kao i down sa linka direktno.Kuci doduse,dok rade torenti,koji slabo rade iako je port forward odradjen i setovan klijent,nista ne radi dok su oni ukljuceni.Moze mala pomoc oko resenja ove stvari?

E da,i imam problem ako pustim 2 torrenta da skida istovremeno.Opadne protok ispod 1 kbps i nece da se poveca???Kako ovo da sredim?

bokijag-odgovor mali za tebe...dok je telekom isprebacivao,duplirao protoke i sredio opremu,nesto nije bilo kako treba i svima su generalno pali protoci,sto se jos desava na nekim centralama,a nekima protoci skacu i duplo nego sto i imaju prijavljeno...kao sto pretpostavljas...tako ti je to kod nas u zemlji Srbiji...nadajmo se da ce biti reseno u skorije vreme!

Link to comment
Share on other sites

@bokijag;morz3d

Eh bejah na odmoru pa vidim da vam ne ide bas najbolje sa ADSL2 i telekomom morate da ukapirate jednu stvar da vam je odnos na linkovima jako los sa 4/1 otisli ste na 8/1 sto automatski pravi problem nijedan ali njedan trecker server vam nece dati QOS kakav ste imali zato vam sve lose i ide pokusacemo da resimo taj problem u samom klijentu da odradi sve automatski ali morate imati strpljenja jer ovo se nudi samo kod nas i u kini kao usluga niko normalan to ne nudi tako 8/1 telekom je kupio vagone kineske opreme pa sve tako i radi i funkcionise njihova zarada je trenutno necete verovati 8000% a moze se povecati na 15000%.

@Mist82

Ako ti portovi prolaze onda imas ili soft.firewall ili kasperski 7 ili tako sto uglavnom iskljuci svu firewall zastitu i sve ce biti u redu.

Ono sto svi korisnici ne znaju je da bas svi ISProvjderi nisu bili spremni da prebace toliki download saobracaj jer nisu zakupili dovoljno siroke linkove kod telekoma iako im je to savetovano .

A nisu jer je telekom oborio cenu usluge za 40% umesto za 60% ili 52% (da bi ISProvideri mogli da rade na margini isplativosti) sto znaci svi mali ISP ce zatvoriti jer ne mogu da plate visoku cenu usluge iz cega sledi da ce korisnici preci kod drugih ili naravno telekoma a to se zove MONOPOL.

Ista situcija je sa Wi-Fi i Wi-Max uslugom jer jedino telekom causi i dahije mogu da se bave tom vrstom posla na nivou srbije uz obavezanu klauzulu ugovora da nece raditi VOIP tu ih zdusno pdrzavaju MTS i Telenor uz amin RATELA,VLADE i DRZAVE SRBIJE.Ljudi koji zele da se bave tim poslu moraju tako gadno da lazu ili plate kovertu da se to kosi sa zdravim razumom jer ne mogu da dobiju mozda!!! dozvolu za rad a to se zove MONOPOL.

PROBLEMA CE BITI DOK ADSL2 NE ZAZIVI KAKO TREBA TRENUTNO SE SVI FURAMO NA OBICNOM ADSLu na Telekomovoj kineskoj ADSL2 opremi u centralama i kako se u Srbistanu kaze daj brate neka to nekako radi a kao nema veze.

Ovo sam napisao da bi ukapirali gde zivite i sta se desava oko vas.

korisni linkovi

novi utorrent http://forum.utorrent.com/viewforum.php?id=4

U/L settings calculator http://www.infinite-source.de/az/az-calc.html

speed test http://www.speedtest.net/

speed test http://www.dslreports.com/speedtest

Link to comment
Share on other sites

@kdr8

Kao i altctrl, imam telekom adsl, 512kb/s.

Procitala sam kako se port forwarduje, otisla na datu adresu, ali kada kliknem reboot and save, stranica nece da mi se otvori,i port mi posle nije forwardovan.

Takodje bih te pitala kako se resetuje modem (poprilicno sam nova sa adsl-om), da li se samo iskljuci pa ponovo ukljuci, ili nesto trece?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...