Jump to content

Srpski-Српски / Serbian


kdr8

Recommended Posts

@Ahili@makiBaraba

Uradi ce te sledece snimite nekim screen capture programom sve stranice vasih ruter-modema i ostavite link do rapishare-a da bi vam napravio uputsva za te verzije, posto svaka sledeca ima neke cudne izmene.Nadam se da ce vam to biti dovljno dobro reseneje po sistemu prati slikovnicu i posle uzivaj.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

kdr8 da te lepo zamolim da mi pomognes sve sam zivo probao i setovanja i ostale stvari sto ste pisali ali meni jednostavno moj utorrent neradi. elem,znaci sve sam probao koliko se razumem a razumem se ko marica u onu stvar.dow mi ne prelazi 10kbps uglavnom je 5-6,upl mi je 4kbps,OS XP sp3 modem conexant neznam koji verovatno (FIRMVARE VERSION Y.1.28.209)ako ti to ista znaci,sezampro 512/64. utorrent 1.7.7 ,ativirus avast,firewal iskljucen ,dosta seedova i peerova pri skidanju ..... ja stvarno ne znam sta se desava ( Welcome to the µTorrent Port Checker.

A test will be performed on your computer to check if the specified port is opened.

Checking port 55911 on 79.175.75.238...

OK! Port 55911 is open and accepting connections.

You will be able to receive incoming BitTorrent connections) pliz pomozi ne znam sta da radim izgleda mi sve u redu a u stvari nije . HVALA U NAPRED

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

evo ovako..imam problema sa utorrentom,ako bih tako mogao nazvati..hocu da otvorim port u ruteru...moj ruter je planet wap 4033,moj ISP je VojvodinaOnline iz stare pazove..pokusavam da uradim nesto ali nema sanse...pomozite mi pliz!!!unapred hvala!!!

Link to comment
Share on other sites

Emixman, mogao si napisati koji internet paket koristis jer je mozda to tvoj download limit, ako nije do toga onda je do seedera treceg nema...

kdr8, zamolio bih te da mi odgovoris dali su uTorrent i Bittorrent od verzije sest ustvari isti programi pod drugacijim nazivom?

O tome se vodi diskusija na drugom forumu ali sve je to nezvanicno a verujem da ti znas to..

Link to comment
Share on other sites

@daniel83

Moje licno misljenje je da nemaju,navescu samo 1 primer velicina obe aplikacije dovoljno govori.Saradnja je na nivou razvoja samog torrent protokola pa i odredjenih delova u aplikacijama.Najbolje poredjenje ces videti ako probas oba.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Pozdrav svima, imam mali problem. Danas sam upgrade-ovao uTorrent na 1.8 i brzina download-a nece da predje 11kB/s a do danas je sve radilo kako treba. Konekcija je 512/128 Telekom. Do danas brzina download-a je bila 51-52kB/s. moze li neko da mi pomogne, unapred hvala.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozdrav.

Imam ADSL 512/64 SEZAMPRO

VISTU ULTIMATE SP1

uTORRENT 1.8 (build 11813)

Sve lepo radi... samo sto mi je download SVIH torenata koje skidam ogranicen na 24kb/s i to ravna linija... IAKO su sva ogranicenja daleko preko toga! (dl limit 55, ul limit 6)

Nasao sam negde da je u polje net.bind_ip trebalo upisati svoju ip adresu i to sam i uradio, ali i dalje je skidanje ograniceno. Ako mozes da mi pomognes i postavis kompletna podesavanja za vistu.. (svi firewallovi su pogaseni.. nemam router...)

.. kao i poneki savet.. gde traziti torrente i neke bitnije tip-ove, posto sam nov u ovoj oblasti. Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi POMAGAJTE!!! Naravno imam problem sa port-om. Imam WinXP SP3 firewall ukljucen (ne znam da li to ima veze), utorrent 1.7.7 i sta god pokusavao ne mogu da imam zelenu ikonicu u dnu torenta, ili je narandzasta ili crvena, a takodje mi pise download limited. pomozite mi!!!! unapred hvala! a da konekcija mi je 512/64 i najvaznije modem HUAWEI HG 510

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo resenja za one koji muce muku sa sporim dowloadom zbog D/U (512/64). Izasla je nova beta verzija koja radi za sada kako treba,UPnP i nMap ne rade na svim ruterima pa portfwd morate da ukucavate rucno ali zato download je 100% kolika vam je i brzina konekcije sve ostalo zavisi od mreze i Seed/Peer odnosa .

1.8.1 beta (build 12183) http://download.utorrent.com/beta/utorrent-1.8.1-beta-12183.upx.exe

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imam problem. Uzeo samn novi racunar.

Koristim kablovski net SBB. WebStar modem. Prvo sam ga kacio preko USB-a a onda preko mrezne kartice.

Instaliram utorrent, i posle 10-tak minuta downloada, jednostavno se sve zaglavi. znaci zablokira se download, komp se zaglupi i to je to.

Koristim Zone alarm.

Molio bih za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Sole

Juce sam najzad dobio ADSL od telekoma sa istim modemom HUAWEI HG 510 i podesio network connection na zeleno.

Lepo je sve objasnjeno na portforward-u. Prvo moras da postavis staticku adresu. Vodi racuna da ako kod komande ipconfig/all dobijes istu adresu za primarni i sekundarni DNS server, moras da procitas vrednosti direktno sa modema. Zatim je potrebno da u modemu dodas port.

Da ti se ne bi pojavljivao download limited, upload ne sme da ti bude postavljen na 5 ili manje kb/s, tj. u preferences, bandwidth, maximum upload rate, mora da bude veca vrednost.

Pitanje za kdr8,

Instalirao sam novu verziju 1.8, ali prosecan download je oko 10kb/s na ADSL-u 512/64, s tim sto stalno varira od 0 do 40kb/s. Da li moze da se nesto ucini i poveca.

Link to comment
Share on other sites

Prvo pozdrav svima posto sam nov ovde. da me muka nije naterala ne bih znao ni da postoji utorent forum na srpskom.

Vec sam presao na muku...

ADSL Telekom MT882v2 - po portforward zakljucujem da je v2, jer mi se preference modema poklapaju sa slikom koji oni prikazuju.

Podesavao sam sve kako su rekli i do pre par meseci je sve radilo kako treba. Imam zone alarm i symantec antivirus. Sve je radilo u takvom stanju. Jedno 6 meseci nisam koristio torent, u medjuvremenu mi je crklo napajanje. Sistem nije diran. Mozda neki programi instalirani, igrice, kao i bearshare i orbit.

SVE je radilo normalno, cekiran kruzic zeleni.

Uvod pokazuje da nisam bas pocetnik, ali ponasajmo se ko da jesam.

Problem:

non-connectable

A firewll/router is limiting your network traffic. You need to open a port so others can connect to you. Pokusavao sam da menjam portove, i od 4000 do 6000 sam izmenjao skoro svaki

brzina ide do 12 i ne prelazi preko. Ukljucio sam 3 torenta odjednom i svaki je isao do 12, ali to je trajalo samo par sati od tada preko 20kb/s ne prelaze zajedno. Ugasio sam i ZA i symantec i bearshare i orbit i dalje isto.

Ukoliko treba neki screenshot dacu ga, ako neko zna u cemu je problem, bio bih mu jako zahvalan. Pokusao sam da nadjem na netu nesto slicno, na nasem jeziku zbog modema, ali nisam uspeo, ili nisam dovoljno duboko gledao.

Unapred zahvalan.

ps. da probam za brisanjem bearsharea i orbita?

Radi se o najnovijoj verziji torenta...

EDIT

Orbit je bio u pitanju. obrisao sam i njega i bearshare i sad sve radi kako treba! Verovali ili ne ovaj sajt mi je pomogao...setio sam s da sam instalirao orbit i bear...

Hvala!

EDIT

opet isto...opet nema konekciju...proveravao sam i video da nocas nije isao preko 20kBps i ako je imao otvoren port...citao sam mnoga uputstva kako podesiti utorent i koristio ih, ali ni 1 mi nije omogucilo ni limitiranu vezu, ni brzine vece od 20 kBps...tako da mi opet treba vasa pomoc...

Link to comment
Share on other sites

@bodin

Pisao sam o slicnim problemima, probaj od pocetka srpskog utorrent foruma nesto ces naci.Mislim da bi trebalo da se resis svega sto ima firewall ili sto filtrira-maskira tvoj saobracaj , i da pravilno podesis u/d rate .U slucaju da nemas resenje naci ce se.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav prijatelji,

prvo da Vam kazem da sam se odusevio kada sam video forum na Srpskom jeziku,

pogotovu za nas preko.

Mozda je glupo da odmah nakon registracije molim za pomoc ali ovaj forum je zato

tu.Naime radi se u tome da je moj buraz u Srbiji,koji nije bas snalazljiv,ima problem oko konekcije utorrent-a sa trackerom!Ne sa svim trackerima jer ih ima vise ali na jednom srpskom trackeru ne moze da se konektuje!Port mu je propusten kroz Firewall,koristi utorrent 1.8.1, antivirus NOD32 2.70 i koristi net preko AP!Na zalost on nije toliko iskusan,a do duse ni ja mada nemam nikakvih problema,da moze koji modem-router ima,samo mu lezi nesto na krovu gore a ne zna sta je!Kao sto sam rekao sa drugih trackera je sve ok ali na ovom nece,izbacuje mu samo ``Vas klijent se ne moze da spoji! Provjerite vasu port konfiguraciju, potrazite pomoc administratora...``.Zamolio bih za neku informaciju ako moze:unapred zahvalan i pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Guest torente

Da li treba nesto da se menja u "advanced"? Gledao sam po netu neka "savrsena" podesavanja, menjao, setovao ali cini mi se da nisam nista dobio

Inace ja na ADSL-u 1024/128

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...