Jump to content

Srpski-Српски / Serbian


kdr8

Recommended Posts

Molim za pomoć,kako sam pokušavao na svim mogućim forumima da dodjem do konkretnog podešavanja za moj utorrent u verzji 1.7.7 pa kako nisam uspeo da dodjem do max.brzine ostaje mi da na ovom mestu pronadjem rešenje.

Zato vas molim ukoliko ste voljni da mi pomognete recite mi koje su vam informacije bitne kako bi ste imali uvid u eventualno rešenje.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply
  • 3 weeks later...

Posto svi nesto pitaju aj da probam i ja :)

Imam SBB 4096/384 i zanima me da je iko uspeo da natera utorrent da skida u punoj brzini?

Kod mene se desi na trenutak i onda opet padne ispod 50kb/s.Pokusavao sam razna podesavanja,krekovao max half open ma sve i svasta ali nista.

Ima li neko posebno podesavanje za SBB?:)

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima na forumu od novog Srbina. Nadam se dobrim diskusijama, razmeni informacija i sl.

I, kako da ubacim moj avatar?

A za MODERATORA imam dobar predlog: Zar ti nije jednostavnije da lepo sedneš i napišeš OPŠTE UPUTSTVO za podešavanje torrent-a (po tačkama), budi opširniji sa podešavanjima i sve to lepo stavi na lako dostupnu ADRESU i... bićeš miran što se dobrog dela nepoznavaoca ove materije tiče. Tako je lik na hub-u "Gusari" rešio i ima mnogo manje glavobolja oko pitanja koja se, primećujem dosta ponavljaju.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav!

Kako rjesiti problem? Sidujem neke fajlove koje sam, u medjuvremenu prebacio u drugi direktorij od onoga u koji sam ga downloadao (sa "C" na "D" disk). Sad mi naravno javlja "The path .... does not exsist". Kako da linkujem torrent na novi direktorij?

Link to comment
Share on other sites

@RaubRitter -- Pitanja koja si postavio su povezana sa mnogo oblasti u mrezama, ali to ti nista nece pomoci da povecas brzinu . Pitanje brzine na torrentu je povezano sa seed/peer mogucnostima u swormu, odnosno koliko ti i ostali dozvoljavate upload/download to je jednostavno tako prihvati ili ostavi.Odgovor na drugo pitanje je NE samo user /pass.

@Djurba -- Besmisleno je traziti nesto cega nema, svaki torrent ima vec upisane parametre preko kojih ide korekcija a to odlucuje onaj koji kreira file.

@AragornSRB -- Podesavanja samo sa SBB nikada nije bilo a nece ni biti, tvoja brzina nema veze u/d na swormu.

@svashtara -- Odlicna ideja! Zasto ne sednes i napises takvo uputstvo i predvidis sve sto svakome padne napamet da pita? .Elem, ideja ovog foruma je da vas naucim kako da pecate ribu a ne da vam serviram gotovu na sto.

@Dach -- najlakse je da napravis novi torrent sa novim parametrima i postavis ga ponovo a za stari ostavi info da predju na taj novi sto napravis.

Link to comment
Share on other sites

...ovako,trenutno sam na 3 private trakera,i što se tiče brzine skidanja one su fantastične ali..zbog ratio na tim trackerima upload mi je nevorovatno loš.btw Adsl sam korisnik sa 600 kb/s.U čemu je problem.

Druga stvar ne bi bilo loše dati opise nekih trackera.,bilo privatnih ili poluotvorenih.

Srdačan pozdrav

Link to comment
Share on other sites

@RaubRitter -- Tvoja konekcija je 768/64 ili 1024/128 proveri na modemu.Video si da na privatnima ide mnogo bolje te si sam dao odgovor na pitanje pitanja brzine.Opise tih vrsta servera mozs naci na internetu ili kod grupa koje ih odrzavaju, obicno usput imaju forum i pretrazivac i vrlo vazna pravila koja moras da postujes.

Link to comment
Share on other sites

Evo ovako... Imam uTorrent 1.8.2. i torrent mi ocajno radi od kako sam reinstalirao sistem. Nemam forwardovan port sada, a nisam ga imao ni pre reinstalacije, ali mi je radio torrent normalno! Nekada i bude crveno(no connection), ali restartujem ruter i dobijem zeleno i sve je ok. Sada to vise ne mogu :/ Zasto ja necu da uradim port forward? Zato sto setup zahteva od mene da namestim staticku IP adresu, a ja hocu da zadrzim dinamicku. Ima li sanse da nekako podesim torrent da radi kao pre reinstalacije? Hvala.

Edit:

A sada sam se ipak odlucio da mapiram port, ali nesto nece!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest torente

Koji treba da bude zadnji minimalni odnos da bi se izvukla max brzina? Jel to 20(S):80(P), 30:70, 50:50 ? Kako se to gleda? Kako da znam kada vidim file koji cu skidati da mogu da prepostavim koja ce to od prilike brzina biti?

-----------

Posle dodato:

@kdr8

Tvoje podesavanje 197 global max. zatim 118 max number of connection mi se nije pokazalo ni malo dobro. Ovde sam dobio totalnu drugu suprotnost u podesavanju http://forum.utorrent.com/viewtopic.php?id=34259&p=7 znaci sve skoro na minimum, bez polu otvorenih konekcija (tj da ostavim na defaultu) itd. Nisam jos probao ali mi nije jasno da se tolko razlikuju predlozi za podesavanje.

Ja jos jednom pitam da li postoji neki torrent file koji se moze uvek skinuti u full brzini da se vidi kako je sve podeseno i da li ce izvuci punu brzinu?

Ja uglavnom skidam sa javnih trakera i jasno mi je da ne mogu punu brzinu da izvucem ali hocu bar da izvucem neki maximum kolko mi je u tom trenutku dozovoljeno .

Link to comment
Share on other sites

@torente

Tako nekako, znas kako kazu znanje nije instant pilula samo popijes i sve znas.Kako napisah ranije da bi se igrali ovim opcijama morate da dobro poznajete mreze i mrezne protokole za rutiranje a onda i sam torrent protokol.Torrent je veliki experiment sve je moguce dobiti na njemu jos uvek nije definisan i zavrsen do kraja .I kao sto rece moj avatar u davana pradavna vremena "The best confidence builder is experience" sto znaci sedi citaj,nauci,primeni i onda ces imati sve sto ti treba.Onaj koji nece da se zamara neka koristi default setovanja , a ko zeli da nauci neka se igra i uci.

PS: Ne znam dali ste primetili da forum postoji IRC link. To je 1 od vidova komunikacije ostali su svima vec poznati (yahoo msg,MSN msg,sype,ICQ). Ko zeli neka ostavi predlog gde bi bilo najbolje i najlakse zbog lemer-a(pocetnika) .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

@donaldk

U "Access managment">"uPnP" opciji rutera imas 2 opcije koje treba da ukljucis "uPnP > Activated" i "Auto-Configure > Activated" aktiviraj na utorrentu podrsku za nat-map i uPnP portmaping i trebalo bi sve da ti radi.

Link to comment
Share on other sites

Welcome to the µTorrent Port Checker//////Checking port 6881 on 93.93............//////An error has occurred!

Port 6881 does not appear to be open.

koji god port da otvorim isti problem...nazalost nisam haker haa haaa , moze li mala pomoc ??? nervira me ona crvena ikona dole

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

imam isti problem kao i nikouro.kazes da je problem ispred tl wa-501g.sta moze da pravi problem.windows firewall je iskljucen,antivirus je avast i imam zone alarm.iskljucim sve i opet je port zatvoren.

ako moze mala strucna pomoc?

Link to comment
Share on other sites

@nikouro,pagi

Ne znam ko vas je ucio kako se komunicira, ali sa ovakvim informacijama koje dajete mozete da idete kod Klepoatre da vam da odgovor .

Znaci napisite sta imate od opreme,operativnog sitema(verzija utorrenta) i preko koga imate uslugu interneta pa onda sve ostalo.

Ja vise necu odgovarati na nebulozna pitanja bez pravih i tacnih informacija.

Link to comment
Share on other sites

evo ovako.od opreme je TP link TL WA 501-g i nista drugo,jedan racunar sa XP sp2,utorent 1.8.1 12639 ,wireless internet preko lokalnog provajdera (nemaju ogranicenja za p2p).u podesvanjima AP nema nista oko NAT ili forwarding.probano preko portforward.com ali nema doticnog uredjaja.port je 55198.

instaliran AWAST i Zone alarm.

ne znam vise sta da probam kako bih otvorio port.

nadam se da je ovo sad dovoljno,a ako treba mogu postaviti screenshots AP

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...