Jump to content

Srpski-Српски / Serbian


kdr8

Recommended Posts

@pagi

Iz ovoga sto si napisao ocigledno je da si sam napravio problem zbog preterane paranoidnosti.Elem imas nekoliko resenja:

1: da propustis dati port kroz sve firewall programe koje si pokrenuo

2: ako ne funkcionise onda skini firewall(apsolutno sve) i antivirus potom stavi neki antivirus koji nije toliko sveobuhvatan npr freeAVG

3: ako to ne pomogne onda te definitivno distributer internet usluge filtrira a tu nista vise nije u tvojim mocima

Potrebno je napravite razliku izmedju AP i APRouter-a sprave uposte nisu iste.

http://en.wikipedia.org/wiki/Wireless_access_point

http://en.wikipedia.org/wiki/Wireless_router

Ovo je link do web stranice koja bi mogla da pomogne mnogima, na njoj se nalazi mali program koji moze da opsluzi veliku vecinu rutera.

http://www.simpleportforwarding.com/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Pozdrav,

ja sam nov u koriscenju, utorenta.

Zeleo bih da koristim verziju na srpskom. Kad sam skinuo Language pack dobio sam fajl dl.php. Taj fajl ne mogu da otvorim. Pokusao sam sa IExplorerom ali ne ide. Mogu da ga editujem recimo sa Notepad-om, ali sadrzaj je neupotrebljiv. KAKO DA DOBIJEM utorent.lng (tako pise u uputstvu)?

Hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

prvo pozzz svima

veoma me raduje sto postoji utorrent forum na srpskom

ja imam infosky wi-fi internet brzine 256kbps

ja sam se raspitivao i saznao da download treba da mi bude 50 kilobajta po sekundi ali on je svega 30

podesio sam ispravno utorrent 1.8.2 ali i dalje 30

tako je kada skidam svaki torrent

help

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima , nisam bio dugo na forumu . Radi mi torrent ko sat da kucnem u drvo pa nisam ni morao navracati ,al eto da vidim sta se desava . Stefantm mislim da je brzina od 30 kB/s maximum koju mozes da dostignes na tvojoj internet konekciji.

Link to comment
Share on other sites

Pa sinko Djurba je upravu stvari su proste malo matematike i dobijes rezultat :

tvoja brzina 256K(kilo)b(bit-a)/s(sekunda) 1B(Byte-Bajt)=8b (bita)

256Kb/8b=32K(kilo)B(byte-bajta)

Teoretska brzina tvog linka je 32KB/s realna max 30KB/s

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pozdrav svima!

Imam jedno pitanje za koje sam vec nasao nekoliko objasnjenja, ali na engl. iako dobro poznajem engleski, ipak bih volio cuti "napisano kao sto govorim"

Uglavnom... zanima me kako da "bekapujem" trenutnu listu downloada (oko 70 torrenta) jer planiram da radim reinstal sistema, a ne bih da izgubim te torrente, jer vecina je sa jednomg ekskluzivnog trackera gdje se na ratio i te kako pazi

Download direktorijum mi je na drugoj particiji, dakle tamo gdje format ne dolazi u obzir, tj, sve ostaje isto posle reinstaliranja sistema

Da li trebam sve te skinute fajlove da ostavim na istom mjestu, pa onda samo u postavkama iznova reinstaliranog uTorrenta podesim isti direktorijum za download? Pretpostavljam da tako nesto treba da uradim, ali ne znam sta sam samim .torrent fajlovima koje sam koristio za pokretanje downloada? Jer ponekad (ustvari, vrlo cesto) sam isao na opciju "open with" pa torrente direktno otvarao uTorrentom, tj, nisam ih snimao na komp, pa tek onda pokretao....

Ukratko, postoji li neki "nevidljivi" folder sa svim .torrent fajlovima koji su prosli kroz komp izmedju dva reinstala sistema, ili cu morati "pjeske" da tumaram po netu i nanovo skidam torrente da bih pokrenuo download, tj uradio restor download liste kao da se nista nije ni desilo?

Unaprijed hvala!

Link to comment
Share on other sites

@Bosanac30 a vazi i za ostale

Elem nisam siguran dali si bas najbolje razumeo, da jesi ne bi pitao ali evo tvog odgovora.

U zavisnosti od OS-a razlicita su i bekapovanja :

Korak 01:

XP imao ovu putanju c:\Documents and Settings\********\Application Data\uTorrent\ (zvedice oznacavaju ime foldera korisnickog naloga pod kojim se radi)

Vista ima ovu putanju c:\Users\*********\AppData\Roaming\uTorrent\ (zvedice oznacavaju ime foldera korisnickog naloga pod kojim se radi)

Korak 02:

Torrenti se moraju sacuvati takodje bez njih ne funkinise nista.

Ova 2 koraka su veoma vazna da se sacuvaju (na drugu particiju,usb flash ili sta god). Takodje jako bitno da se ne poremeti struktura koju ste namestili u preferences>directories ,za slucaj da sve cuvate gde vam je i OS koji brisete morate sve da prebacite na drugu cistu particiju ili disk i podesite nove parametre foldera.Kada zavrsite sa svojim akrobacijama zamene OS-a instalirate cist utorrent i prekopirate ovaj folder na isto mesto sve bi trebalo da radi bez problema.

Link to comment
Share on other sites

ok, koristim XP, i u tom direktorijumu nemam taj folder, koji sadrzi torrent fajlove, odnosno imam ga, ali je prazan, imaju samo neki manji fajlovi vezani za sam program uTorrent, ali sam ih nasao u direktorijumu koji sam odredio pod stavkom "store .torrents in" u opcijama uTorrenta, je li to mozda to?

ako jeste, samo nadjem one koje hocu ponovo da seedujem, i duplim klikom na njih pokrenem reseed, ako se poklapaju direktorijumi u podesavanjima, i za fajlove i za .torrente?

Link to comment
Share on other sites

@Bosanac30

Ne bih da se ponavljam, gore navedeno uputstvo pokazuje default ili osnovne parametre koje utorrent upisuje na disk i registry, kada ga prvi put instaliras i nema nicega drugog ili treceg. Sta ti radis po svom kompjuteru gde sta premestas itd. ja ne mogu da znam tako da ne mogu da ti potvrdim dali si u pravu ili ne . U prevodu ako ne uradis ono sto sam ti gore naveo rizikujes da izgubis sve podatke tj. parametre koji ti trebaju pa ti kako hoces.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Imam jedan veliki problem i molio bih za pomoc.Evo u cemu je problem: imam wireless 512/256, TP-LINK (TL-WN350GD) download preko utorrenta 1.8.4 je veoma nizak retko mi prelazi preko 1kb, povremeno skoci na 10 kb, a mislim da bi trebao da bude oko 50kb. Trazio sam fajlove sa mnogo seeds-a a malo lichera ali nista. Lampica je ponekad zelena ali download ostaje isti. Kada probam da proverim port pise not open ili tako nesto.Upload je mnogo veci od downloada, cak mislim da je upload normalan.HVALA UNAPRED.

Link to comment
Share on other sites

@srb

1.ko je wi-fi internet provider koji paket BW protoka si uzeo flat/noflat itd?

2.koji OS (xp,vista,7,linux,OsX) koristis ,koliko si paranican odnosno koristis firewall ili ne?

3.koji vrstu AV koristis?

4.da li se svi torrent postovi ponasaju isto ili samo po neki?

Link to comment
Share on other sites

imam jedno pitanje: kako da nateram torrent da mi radi preko akademske mreze u BG?

Experimentisali smo drugar i ja i posle dugog ceprkanja uspemo da downloadujemo fajl, ali posle tog fajla vise ni jedan nije hteo da se downloaduje. Jako mi je zao sto sad ne mogu da skidam jer smo onaj fajl skidali brzinom od 6,2 megabajta po sekundi. Pomagajte brzo!!!!!!!!! Unapred hvala.

Link to comment
Share on other sites

Moram da te razocaram administratorska bozanstava (citaj ljudi sa komleksom bozanstva i pampurom u glavi) na akademskoj mrezi filtriraju sav saobracaj i cim primete neki port otvoren ka torrent treker serverima odmah ga blokiraju. Elem jedino sto vam preostaje da ukljucite enkripciju i cesto menjate portove .

Link to comment
Share on other sites

Nemoras to da radis rucno koristi portove preko 48000 preko random port komande u konekcijama , ako zelis da vidis sta ti od portova komunicira idi na www.nirsoft.com (tu ima svasta ponesto) i skini cports program koji moze da ti pokaze sta ti je sve od portova otvoreno ka svetu.Probaj sa najnovijim 2.0/2.1 verzijama utorrenta koje koriste tcp/udp protokole beta su malo bagovite ali rade posao. kako god sve ide preko rcubovog ili lokalnog fakultetskog proxy servera preko 8080(verovatno) porta te parametre moras da uneses u protivno muke su velike.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Imam net preko sezamproa, i nedavno sam zamenio obican usb modem i presao na Planet ADE-4400 ruter. Preko usb modema torrenti su mi radili savrseno, medjutim otkad sam uzeo ruter ovo je ocaj, nista zivo ne skida ili jedva prelazi par kB/s. Nece da se kaci ni jedan seed i peer iako ih kod nekih filmova ima preko 6000 . Ikonica u statusu varira, nekad je crvena nekad zuta, nekad bude i zelena ali se nista ne menja sa brzinom. ZoneAlarm i firewall mi je iskljucen...

Nasao sam na googlu neka upustva (http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Planet/ADE-4400/Utorrent.htm) ali interfejs kod mene na modemu je drugaciji i nema prikazane opcije (kada hocu da ukljucim virtual server trazi mi neke druge parametre).

Ima li pomoci? Nadam se da ima ljudi na sezamu koji su resili ovaj problem.

Hvala

Link to comment
Share on other sites

pozdrav

koristio sam dugo utorrent sve do pre neki dan. naime, kada sam hteo da pokrenem klijent, nije se nista desilo. posle 30-ak sekundi sam dobio poruku da je utorent proces vec aktivan i da ga ugasim i probam ponovo. to sam i uradio i opet se desilo isto. pokusao sam ponovo da ga instaliram, ali nije pomoglo. sve ostalo na racunaru radi normalno. ima li neko ideju sta se tu desava?

Link to comment
Share on other sites

@stanoje

Jako je tesko i nezahvalon pogadjati sta se desava na tvom komjuteru,Uz pitanje bi trebalo da das malo vise opisa koja verzija (1.8.x;2.0.x;2.1.x) dali imas u samoj bazi programa aktivne torente koji se skidaju itd itd ali nebitno.Ono sto trenutno znamo to je da bezobzira na verziju ako ima aktivnih downloada kojima puca hash ili su preveliki za tvoj disk itd , mogu se desiti takve stvari.Resenje je prosto ali malo bolno moras da obrises u {c:\Users\************\AppData\Roaming\uTorrent\ za Vistu a za XP c:\Documents and Settings\**********\Application Data\uTorrent\} sve osim setings.dat a ako bude bilo istih problema onda i njega.Da svima bude jasno brisanjem sdrzaja tog foldera odose vasa stvoanja pozicije torrenta itd.

Desila se vrlo tuzna i teska stvar posle Pirate-bay-a klekla je i Mininova sud u Utrehtu je nalozio da uvedu filtere za pretrazivanje pojmova koji bi krsili CopyRight Low tuzni dani za torrent zajednicu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav ljudi!

Pokusavah da nadjem negde o mom modemu, ali nisam uspeo, pa moram da pitam...

Dobio sam kao 'upgrade' od mog provajdera (neobee.net) TP-Link TD-8811. Ranije sam imao mislim neki ASUS-ov adsl modem. Racunar je klasican Intel pentium 4 pod XP proffesional 32. Stavio sam i NOD-ov SmartSecurity 4...

Naime, ranije nisam imao nikakvih narocitih problema ukoriscenju uTorrent-a. Onaj znakic na donjem delu prozora je bio zelen, mogao sam da verifikujem port na Port Checkeru. Sad je on crven ili zut i ne mogu da dobijem bolju konekciju iako deaktiviram NOD-ove filter, protekcije, firewallove. uTorrent mi radi u tom 'zutom' modu, ali nekako kilavo, sa gomilom oscilacija u brzini prenosa. O brzini interneta dok radi uTorrent, bez obzira koliki je transfer i da ne pricam - nepodnosljivo je.

OK, zakljucim da mi modem ima svoj firewall i da verovatno on pravi problem, pokusam da udjem u setup (za TD-8811 se poziva preko ip adrese), ali nigde ne mogu da pristupim opciji za iskljucivanje istog. Da li je to uopste moguce sa ovim modemom? Mozda da odem i kupim neki drugi i koji?

Molim vas da mi neko pomogne. Hvala unapred na vremenu i trudu...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...