Jump to content

Srpski-Српски / Serbian


kdr8

Recommended Posts

Cao svima!

Koristim Telekom ADSL 512 KBps, Huavei MT882. Na status baru uTorrenta primetio sam crveni uzvicnik, kasnije na speed testu utvrdio da portovi ne prolaze. Kada sam krenuo da konfigurisem staticku IP adresu po uputstvima http://www.portforward.com/networking/static-xp.htm dodjem do toga da se web stranica Huavei MT882 razlikuje od one koja je data u uputstvima. Naime, u Advanced uopste ne postoji Virtual server, vec opcije: RIP, Firewall, IP Filter, MAC filter, QoS, Blocked Protokols, ILMI, ACL, UPnP. Da li oni mogu nesto da posluze u konfigurisanju staticke IP adrese?

Takodje, na Advanced -> UPnP meniju mi je UPnP disabled, koliko je ovo problem i da li bi trebalo da promenim?

kdr8, mnogo mi se svidelo kada si pomogao sommalli-u preradivsi uputstvo na portforvardu, ali moguce da je tada stranica tako izgledala, a sad je promenjena. Da li bi mogao da mi pomognes?

Takodje, ako imas neki savet oko setovanja uTorrenta obzirom na moj problem...

Hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Cao svima!

Procitao sam sve na forumu i ne nadjoh nista za mene... :( ADSL HOME 512/64, na Neobee-ju, modem Actiontec UD800TP, bez firewall-a, Kasperski Internet security 6.0, kopao po netu i podesio utorent (koliko - toliko) ali ikonica ne postaje zelena i nikako da forward port propertly. DL do 10kB/s a UL ogranicen na 7kB/s u utorentu. Bio sam i na portforward.com, nema mi modela, ili sam glup pa to vazi za rutere a ja ne kontam da ovo moje to nije, ili njihova podesavanja(neobee-ja) daju samo dinamicku IP pa ne moze nikako... Vise nisam pametan + plasim se da je protraceno 20tak sati na (nazalost) nista... Nikako da nadjem na netu/ forumima kako da podesim taj modem da sve radi!!! Pomoc!

Link to comment
Share on other sites

@boyaa

Sve sto treba da uradis je da iskljucis firewall i ukljucis UPnP na modemu i u utorrentu (mmm novi firmware na mt882) YES.

Bilo bi lepo da ako mozes uradis screen capture svih stranica od modema i ostavis na rapidu da napravim novo uputstvo YES.

@stewuss je

Tvoj slucaj je jos jednostavniji posto si sam uzrok problema , elem ti imas obican ADSL usb modem i to je super nema setovanja mucenja itd. skini taj prokleti kasperski i instaliraj neki obican antivirus AVG ili tako nesto sto nema firewall i ne paranoisi jer te firewall nece zastitii ni od cega ako neznas da ga podesis a stvara samo proble YES.

Link to comment
Share on other sites

@kdr8,

evo napravio sam shotove, nadam se da ce biti od koristi. http://rapidshare.com/files/66630718/Huawei_mt882.zip.html

Inace firewall je iskljucen, UPnP je ukljucen i na modemu i na uTorrentu, medjutim i dalje mi stoji zuti uzvicnik na uTorrentu (ranije je bio crven).

Obzirom da sada imas izgled novog firmvarea, molim te pogledaj kako da setujem staticku IP adresu, a kasnije da odradim port forwarding. Pretpostavljam da je nesto oko WAN ili NAT settings.

Cao!

Link to comment
Share on other sites

@boyaa

Ok sad su stvari malo jasnije ovaj firmware je radjen za srpsko trziste nemoj ni da pokusava da ga promenis ubices modem.

Navescu ti opcije po redu YES:

BAsiC:*ADSL Mode ti je OK;WAN ti je OK (IGMP ti ne treba iskljuci ga);LAN (iskluci IGMP , ako koristis mreznu kartu iskluci USB);DHCP (ako svom racunaru dodelis fixnu IP adresu onda ti DHCP ne treba ako vas ima vise na mrezi onda ga ostavi) tvoja fixna ip adresa na racunaru bi bila sledeca IP 192.168.1.x (x-od 10 do 254) M 255.255.255.0 G 192.168.1.1

DNS 192.168.1.1 ako koristis automatiku telekoma ako ne onda vidi u njihovom uputstvu sta su ti DNSovi

NAT:nemoj da diras neka sve bude default posto pokusavam da se domognem takvog modema da ga istestiram dali portfwd radi za ozbiljno

ATM nemoj da diras nista;SNTP kako hoces;RIP protokol za rutiranje iskljuci posto koristis NAT;FIREWALL Iskljuci

IP Filter Iskluci ili ga stavi na low accept na svim opcijama;MAC Addres filter ti ne treba;QoS ti takodje ne treba posto ne radi na tom modemu od prvog dana kada su ga napravili iskljuci ga;BLOCKED PROTOCOLS ostavi otvoren svi moraju da rade;

ILMI je CISCOv upravljacki protokol i ne znam sta ce na toj soho spravi ali eto stavili ga ne diraj nista u tom delu ;

ACL (access control list) iskljucen u oba slucaja i wan i lan;UPnP ukljuci takodje i u utorrentu .

Za svaki slucaj ukljuci NAT-PmP u utorrentu nece mu smetati neki ce protrcati obavezno odredi i neki port.

Uputstvo cu napisati kada se domognem modema i probam sta radi a sta ne .

Link to comment
Share on other sites

Imam jedan problem. Cesto skidam velike video fajlove iako nisam siguran u kvalitet slike i otvaram ih sa programom VLC dok jos uvek nisu potpuno skinuti, jer taj player moze da otvara i ostecene i delimicno skinute fajlove. Primetio sam da nece da otvori fajl sve dok utorrent ne skine par delica(pieces) sa pocetka fajla, pa se tako desi da fajl mogu da otvorim ponekad i na 5% a nekad tek pri kraju skidanja. Da li postoji nacin da se utorrent natera da delice skida redom ili pak da veci prioritet imaju oni sa pocetka kako bih sto pre mogao da otvorim fajl?

Link to comment
Share on other sites

@maki

Nema veze sa utorrentom . Sve zavisi od tipa komprimovanog .avi fajla odnosno metoda kompresije-arhive pa po neki put i plejera iz koga pustas ali definitivno nema veze sa utorrentom. Elem ako gledas a utorrent skida definitivno ces zaustaviti ili ostetiti download YeS.

Link to comment
Share on other sites

hvala na odgovoru, ali mislim da se nismo razumeli...

ja zelim da otvorim fajl i pre nego sto ga skinem celog kako bih se uverio da je taj fajl to sto pise, a ne nesto drugo, i kako bih proverio njegov kvalitet(rezoluciju, bitrate, zvuk itd.).

da bih bio u mogucnosti da otvorim AVI fajl( ili bilo koji video fajl ) moram da imam njegov pocetak(header) u kome su zapisani svi bitni podaci(rezolucija, codek i slicno), dok mi ostatak fajla nije uopste potreban ceo jer se i njemu samo nalaze podaci za svaki od frejmova - dovoljan mi je bilo koji deo, dok bez zaglavlja nema ni otvaranja fajla.

zato mi je potrebno da utorrent skida fajl redom tj. da skida delice sa pocetka fajla sa vecim prioritetom od ostalih delica fajla. nadam se da sam sad bio jasniji

Link to comment
Share on other sites

@maki

mmmm Mislim da ti hoces nesto sto ni tvorci OSIja nisu mogli da urade po toj logici.Opet ti kazem da nema veze sa BiTTorrent protokolom .

Na linkove ove ti idi procitaj i bice ti sve jasno:

http://en.wikipedia.org/wiki/OSI_model

http://en.wikipedia.org/wiki/TCP/IP_model

http://en.wikipedia.org/wiki/BitTorrent

ako te interesuje pravi se novi p2p protokol

http://technewsdaily.blogspot.com/2007/10/yarrr-pirate-bay-developing-new-p2p.html

Link to comment
Share on other sites

I ja sam odprilike now u ovome, pa eto imam neko pitanje za "kdr8".

Koristim uTorrent,a do skoro sam koristio Azureus!

Neznam ,a mozda nije ni vazno koji je od ta dva bolji !

Sto se tice uTorrenta imam problem da nemam pojma zasto mi pri dnu prozora stoji mali zuti trougao i kad klinkem na njega daje mi da izaberem Connection type!

S'obzirom da koristim Wirelles 128kb/s,ono sto mene interesuje je sta da izaberem u Connection type i koji je najbolji Current port !!!

U N A P R E D H V A L A ! ! !

Link to comment
Share on other sites

VRLO VAŽNO za korisnike Telekom ADSL-a, Huavei MT882

pažljivo sam pročitao sve postove i na više pitanja u vezi sa telekomom i Huavei modemom uvek je kdr8 odgovore, vrlo precizno, cak smo videli da se naš firmware značajno razlikuje od originalnog itd. Medjutim, čin mi se da je u svim objašnjenjima zaboravljena jedna značajna stavka, a to je podesavanje samog windows-a za UPnP.

Napominjem da je ovo objasnjenje za sve one koji koriste vezu modem-računar ethernet kablom, za usb ne znam da li je tako, dakle, potrebno je uraditi sledeće:

u Control panelu izabrati Add or remove programs i onda deo Add/Remove Windows Components gde treba izabrati Networking Services a zatim i kliknuti na dugmence Details... otvoriće se novi prozor sa mrežnim servisima koji se mogu dodati ili ukloniti. Nas interesuje dodavanje dva servisa koji će znatno olaksati rad. Znači treba slektovati Internet Gatway Device Discovery and ... (koji omogućava nalaženje, upravljanje i šerovanje uredjaja koji koriste UPnP) i UPnP User Interface (koji nam lepo doda jos jednu ikonicu za mreznu konekciju kojom možemo lepo upravljati samim modemom, u smislu otvaranja portova, a automatski otvara iste portove i u windowsovom firewallu).

Ako je sve podešeno kako valja (znači na samom modemu ukljucen UPnP) trebalo bi da se na task baru pored postojeće ikonice za mrežu pojavi još jedna za Internet Gateway (što se u ovom slučaju odnosi na Huavei MT882) i tu se mogu vršiti dodatna podesavanja u smislu otvaranja novih portova itd.

iako je kdr8 napljuvao telekom (sa čime se ja uglavnom slažem) meni je tako podešena kombinacija sa paketom 512/128 radila potpuno isto kao i veza 1024/128 kod SBB-a. (u medjuvremenu nas je telekom "častio" dupliranjem protoka tako da sada kad baš uposlim uTorrent imam prenos podataka ne manji od 100kB/s sa pikovima do 117kB/s)

@maki

jasno mi je šta ti je potrebno... čini mi se da eMule ima opciju da se najpre skine početak i kraj fajla ne bi li se omogućio preview. to i meni nedostaje, ali mislim da ćeš se morati pomiriti sa tom "manjkavošću". jedino u tom segmentu je torrent lutrija, možda imaš sreće pa ti se najpre skine početak, a ako si baš baksuz skinuće se poslednji...

možda je najbolje rešenje za to da zapisujes imena korisnika koji su uploadovali torrente koji te zanimaju i da na osnovu toga napraviš svoju listu kvalitetnih i da skidaš od njih, a one koji ne zadovoljavaju tvoje kvalitete izbegavaš, makar ponudili nešto naj, naj. malo strpljenja, jer će to za nekoliko dana ponuditi i tvoj kvaliteni uploader sa liste.

Link to comment
Share on other sites

@chegy

Hmm ti imas wifi verovatno 128/128 izaberi konekciju koja izgleda ovako xx/128 to ce biti optimum za tebe ako ne znas sam da podesis. Sto se tice trougla on te opominje da ti portovi ne prolaze kako treba pa stoga podesi firewal da propusta portove koji su ti u utorrentu.A savet koji torrent klijent da koristis (he,m) koristi onaj koji ti najvise odgovara i koji najbolje poznajes ja koristim utorrent 1.8 beta za sada nemozete je skinuti jer ga jos razvijamo itd. YeS

@Miroslav

Da odlicno si primetio da sam ispusti da napisem da u windowsima pod obavezno treba podici UPnP podrsku i hvala bogu da me neko konacno nadopunjuje i konstruktivno ucestvuje na ovom forumu.

Inace UPnP bi po MS specu trebalo da bude automatska opcija tj da windows prepozna UPnP uredjaj preko autosens servisa i pokrene sve kako treba ali kao sto znamo iz nama nepoznatih razloga to po neki put mora rucno da se pokrene , to ce se valjda reciti konacno sa novim SP3 za XP valjda.

I jedna mala novost pirat bay nadaleko poznati cuveni torrent pretrazivac je objavio tacnije ekipa koja stoji iza njega da razvijaju novi p2p protokol koji ce biti baziran na torrentu ali mnogo drugaciji bolji savrseniji bezbedniji i brzi posetite njihov forum i dajte im neke sugestije za novi protokol extenzija ce biti .p2p ako nesto ne promene.

YeS

Link to comment
Share on other sites

Procitao sam kako si dao stewussu objasnjenje za njegov problem i zanima me da li ja mogu da resim moj malopredjasni problem za koji sam pitao isto tako installiranjem nekog antivirusa kao sto su Kasperski ili AVG ? Ili moram da podesem Firewall kao sto si rekao ? Ajde ako ti nije frka objasni mi gde da podesim Firewall , i kako , tj da li trebam da ga bukvalno podesim ili mogu da ga jednostavno nekako deaktiviram !!! LoL kdr8 i thx !!!

Kako je spike89 ostavio svoj MSN mail da nebih bas ''pisao romane'' , ostavicu i ja moj jer mislim da bih mozda mogao da brze dobijam informacije!!! "chegy_84@hotmail.com".

Link to comment
Share on other sites

@chegy

Sto se tice tebe ovako stoje stvari ja sam u haosu vec 2 nedelje renoviram stan pa sad tamo administriram po zidovima, elem tvoj problem je lako resiv . Iskljuci 1.windows firewall ;2.ako imas kasperski 7,norton internet sec.2007,MCafi itd sve sto ima firewall deinstaliraj ne treba ti .Instaliraj freeAVG ili Symantec Norton AntiVirus Corporate 1.6.6.00 ili noviji cak bilo koji antivirus koji nema firewall;3.ukljuci u utorrentu UPnP i NAT i sve ce ti radit. Ako ne javi pa cu nesto smisliti.YES

@boyaa

Ne znam batice moras videti sa telkomovim servisom trebalo bi da bude tako ali najlaksi nacin da vidis je u modem infou ujedno proveri pretplatu ako ti je ista cena onda uporedi tu cenu sa novim duplim paketima pa vidi sta je i kako je .YES

----------------------------------------------------------------------------

Izasla je nova verzija µTorrent 1.8 alpha 6415 ali vodite racuna jos uvek nije 100% operativna, postoje problemi. Ko zeli da je proba neka je skine i ostavi utiske (banovanje bad heshera ja konacno automatsko mnogo smo se svadjali dali je to ok da se ubaci ili ne) .

http://forum.utorrent.com/viewtopic.php?id=31998

----------------------------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozdrav svima.

Da li neko zna razlog pojavljivanja errora pri ubacivanju torrent filova.

Ubaceni fil od clanova se ne vidi odma vec mora administrator da ga postavi vidljivim.

Tekst errora je sledeci :

Your torrent has been been uploaded. DO NOT RELOAD THE PAGE! There was however a problem delivering the e-mail notifcations. Please let an administrator know about this error!

Sta uraditi da ubaceni torrent filovi od clanova budu odma vidljivi ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kdr8 Hvala ti puno resio sam problem i dwnld mi dostize cak 17 kb/s sto je vrh za moj wirelles od 128 !!!

Ljudi jel zna neko gde ima i da li uopste postoji na netu sajt sa srpskim torrentima !!!

Ko zna nek ostavi link please !!!

Pozz za kdr8 i sve torrentashe !!!

Link to comment
Share on other sites

************************************************

Merry Christmas & Happy New Year!!

SreĆan BoŽiĆ I Nova Godina Svima Koliko Vas Ima !!

СРЕЋАН БОЖИЋ И НОВА ГОДИНА СВИМА КОЛИКО ВАС ИМА !!

************************************************

---------------------------------------------------------------------------------------------

@chegy ima tu i tamo ali nista ozbiljno

@snajpuTorentdj yes you can

Link to comment
Share on other sites

Zdravo zivo i srecna vam nova,

Elem ovako, posedujem ADSL HOME 512/64, na Neobee-ju, modem USB Sagem Fast 800.

Procitao sam sve u vezi podesavanj uTorrent-a i dobio sam tako zeljenu zelenu slicicu, ali brzina DL nikako da predje 12kB/s.

Sta raditi dalje kao bi se postigla neka pristojna brzina, koji je optimalan broj seed-ova?

Unapred hvala.

Link to comment
Share on other sites

Ovako. Od skora sam na ADSL-u i imam problema sa konekcijom. Nakacen sam na Sezam i kao sto je rekao kdr8 u prethodnim postovima, zapatio sam Telsey ruter koji zabada pri P2P. Treba mi novi ruter/modem za kucno koriscenje (single PC) a po mogucstvu da ne zabada pri skidanju torrenta. Da li je u redu D-Link DSL 320T ili neki drugi?

Link to comment
Share on other sites

@Mix

http://forum.utorrent.com/viewtopic.php?pid=252252#p252252

Procitaj pa odluci sam moj favorit je Planet ili LinkSys ako ti je skupo D-Link ili TP-Link zavrsava posao.

@devil_72

Tvoj zagarantovani transport nema veze sa putanjom mreznih paketa po interentu ali citaj malo po forumu vec smo pisali o tome.

@tornado ili robot

Moze bez ikakvih problema

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...