Jump to content

Srpski-Српски / Serbian


kdr8

Recommended Posts

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Kad skinem nesto u uTorrentu i idem na remove,pa posle promenim lokaciju primer "filma",kako mogu da vratim torrent i da nastavim sa seedovanjem ?I da li uopste dobijam nesto time sto seedujem film dalje ili ne ? HVALA

SVIMA SRETJNA NOVA I BOZITJNI PRAZNICI ;-)

ODGOVOR - ODGOVOR - ODGOVOR - ODGOVOR - ODGOVOR - ODGOVOR - ODGOVOR - ODGOVOR - ODGOVOR - ODGOVOR - ODGOVOR - ODGOVOR - ODGOVOR - ODGOVOR - ODGOVOR - ODGOVOR - ODGOVOR - ODGOVOR - ODGOVOR - ODGOVOR - ODGOVOR - ODGOVOR - ODGOVOR - ODGOVOR - ODGOVOR - ODGOVOR - ODGOVOR - ODGOVOR -

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ovo je moja prva poruka ja sam taze u ovome probao sam prvo sa azereusom al mi nije islo pa sam uzeo utorent ali mi i sa njim slabo ide.Imam telekomov 512 adsl i procitao sam ovde na forumu o tom famuoznom modemu "HUAWEI MT882"ALI TO JE STO JE znaci on ostaje bar neko vreme,uspevam da otvorim torente ali mi brzina ne prelazi 5 kb smanjim upload na 5kb i dobijem nekih 10 do 15 kb download-a ali sam tu zaglavljen dalje sta molim za pomoc ali sto po mogucstvu sto lakse objasnjenu.Hvala.Jos nesto kad mi radi utorent toliko vuce memoriju da nista drugo nece da radi.

Link to comment
Share on other sites

Uz sve moje napore, preskakanja i tome slicno, mikro torent v.1.7.5 sa ovim bljakavim kineskim a telekomovim modemom MT882 JEDNOSTAVNO NECE DA PRODJE TEST PORTOVA I DA POZELENI.

Kada bi mi neko ispricao lepo natenane (ja sam vojvodjanka i uz to plavusa s trackom nade) bukvalno korak po korak kako da podesim torent i eventualno modem ako je potrebno, ja bih mu bila jaaaakooo zahvalna.

Pozdrav svim ljubiteljima ovog foruma :)

Link to comment
Share on other sites

PozZ svima

Morao sam da se javim da bi prekinuli famu oko telekomovog famoznog modema "HUAWEI MT882"!!! Naime imam ga i ja i radi kao besan!!! Bas trenutno skidam "Beowulf 2007", speed linija mi je skoro flat :-), kazem skoro jer ipak dl oscilira izmedju 58 i 52 kbps (average mi je 53.7!!!), ul sam stavio na 1kbps! Imam adsl 512\64 kod telekoma, i mislim da sam dobio i vise od ocekivanog!!!

Na zalost nije sve bilo sjajno na pocetku, i ja sam bio razocaran telekomovom uslugom kad sam poceo da skidam fajlove - dl mi nije prelazio 7kbps (u uterrentu, dok je webdl samo sljakao na 56kbps)! Da sve bude jos i gore, zakacim se na net, prosvrljam po forumima, a tamo gomila ljudi sa istim problemom - dl vrlo, vrlo spor, a portforwarding ne prolazi, i naravno crvena ili zuta ikonica na dnu utorrenta!!! A kakve sam tek sve teorije nalazio... "telekom filtrira torrent saobracaj kako bi ipak ogranicili saobracaj na neogranicenim flat paketima adsl-a" i tome slicno!!! Ne kazem ja da nije tako, sve je danas moguce, pa jos kod nas, samo hocu DA NAGLASIM DA SAM IZGLEDA JEDAN OD RETKIH KOJI STAJE U ODBRANU TELEKOMA, sto moja situacija i opravdava!!!

A sad da ne zaboravim da odam priznanje coveku koji je zasluzan sto mogu da uzivam u utorrent svetu:

kdr8 beskrajno sam ti zahvalan na svoj pomoci koju si pruzio clanovima u proslosti, a samim tim i meni, jer sam upravo u tvojim postovima nasao pravo resenje!!!!!!!

Hvala jos jednom, i samo tako nastavi!!!

A vama ljudi mogu samo da dam jedan pametan savet - slusajte coveka, stvarno zna o cemu prica!

Inace bas sam zelen sto se tice price sa torentima, utorrent sam skinuo i instalirao pre 5-6 dana, a vec na hardu imam oko 7-8 giga filmova, igara itd.!

Thnx to kdr8......

Link to comment
Share on other sites

@kdr8;;@SSSR;@acad79

Hvala na Adresama Koje si mi dao ali hteo bi da pitam dali neko zna kako se podesava ovaj ruter(conexant od sezama)da bi radio kako treba.On meni sad radi neko vreme 8-10sati kako treba i onda mi iz cistog mira uspori pa moram da ga resetujem i kad to uradim onda je sve ok.Zvao sam sezampro oni kazu da je kod njih sve uredu.

Link to comment
Share on other sites

@Mijo

Ja sam takodje korisnik Sezama na ADSL-u i SBB-a na kablu. Taj Conexant ima svojih mana i on tako radi nazalost, nemoj pokusavati da ga naters da radi bolje jer ne moze (nema novih firmware). Ako ti se te stvari desavaju jednostavno kupi drugi modem i bi ce sve uredu moja preporuka je Planet ADE-3410/ADE-3400v2/ADE-4400v2 .

Jednostavno ovim nacinom ces se resiti muka koje imas i sve ce ti raditi bez greske (UPnP pogotovu) ja testiram nove verzije utorrenta na na ADE-4400 .

Link to comment
Share on other sites

@kdr8

Trazio sam po netu gde bi mogao da kupim U Beogradu Planet ADE-3410/ADE-4400 pa sam nasao samo na jednom mestu i to Planet ADE-3410A ADSL/USB/RJ-45 pa sam te zato pitao da li je to isto a zamolio bih te ako znas gde bi to mogao nabaviti .Zahvaljujem ti na dosadasnjim savetima i puno pozdrava tebi a i ostalima.

Link to comment
Share on other sites

Evo malog uputstva za one koji imaju problema da forwarduju portove na telekomovim modemima HUAWEI MT882.

1. Otvoriti web browser i u polje za adresu kucati sledece:

- http://192.168.1.1 (ukoliko je modem povezan sa racunarom preko Ethernet porta);

- http://192.168.1.2 (ukoliko je modem povezan sa racunarom preko USB porta).

2. U polja "Username" i "Password" ukucati "admin".

3. U levom meniju kliknuti na sledece:

"Basic -> NAT"

4. Na desnoj strani, unutar dela "NAT Settings", je potrebno oznaciti "Redirect".

5. Kliknuti na dugme "new".

6. U polje "Local Adress" upisati IP adresu racunara

(Start->Run; kucati "cmd"; u novom prozoru kucati "ipconfig"; procitati adresu "IP Address").

7. U polja "Destination Port From" i "Destination Port To" upisati broj porta koji je potrebno forwardovati.

8. Kliknuti na dugme "Submit".

9. U levom meniju kliknuti na dugme "Save All" i zatvoriti browser.

To je to - konacno ce se pojaviti zeleni stiklirani kruzic i download moze poceti. :)

Link to comment
Share on other sites

@kdr8

EVO PONOVO POSTAVLJAM ISTO PITANJE POSTO NISAM DOBIO ODOGOVOR !!! Kad skinem nesto u uTorrentu i idem na remove,pa posle promenim lokaciju primer "filma",kako mogu da vratim torrent i da nastavim sa seedovanjem ?I da li uopste dobijam nesto time sto seedujem film dalje ili ne ?

MOLIM ZA ODGOVOR !!! HVALA UNAPRED !!!

Link to comment
Share on other sites

evo i mene, novo pecenog korisnika torrenta (1.8 beta), neobee-ov korisnik 512/64, kako mogu, tacnije, da li moze da se menja seeds i peers, ima li neka "fora" za brzi download, kako mogu da promenim ip adresu na actiontec modemu, pomoc. Hvala

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima.

Koristim Sezampro ADSL 512k,imam ruter,ali ne znam koji model?!?

Ovde sam nasao dosta informacija,ali neznam sta da primenim,posto na njemu ne pise nigde koji je model i proizvodjac.

Inace slab mi je DL-oko 5 kb/s, ali ponekad skidam nesto i ide do 20 kb/s.

Kako da pravilno konfigurisem ruter?

Ako nesto znaci krem je boje i samo odgore pise ADSL Router :)

Link to comment
Share on other sites

@neletaksista

Kada instaliras novu verziju sve sto treba da uradis je da stopiras za trenutak download i instaliras novu verziju (mada moze i dok radi ali ne savetujem) i nastavis download.

Router je Conexant-ov to ti pise kada se slogujes na njega. Ovo su ti uputstva za port-forward (vodi racuna da ne-menjas cesto portove jer ces morati svaki put to da uradis na router-u).Prepoznaces po slikama koji je tvoj ili procitaj sa home stranice router-a.

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Conexant/n791/default.htm

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Conexant/PT-3830/default.htm

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Conexant/2-2-8-1/default.htm

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Conexant/4.1.0.21-f/default.htm

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Conexant/4.1.0.34/default.htm

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...