Jump to content

Srpski-Српски / Serbian


kdr8

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Molio bih za pomoc... Naime, prilicno sam nov sto se tice upotrebe torrenta, i izvinjavam se ako negde nesto "odvalim" :)

Imam SBB kabl 256kb. Speed test je pokazao 248kb, i tu je cini mi se sve u redu... ali sa utorrentom imam velikih problema. Naime pre dva dana sam imao downl brzinu i do 30kB, ali juce i danas katastrofa los. od 5 do 15 kB/s... Cak mi je i upl brzi.. Moze li mi neko reci u cemu je problem? A sa izvorima i peerovima je uglavnom isto.. 1 do 2 izvora i oko 15 peerova..

Nemam firewall, koristim nod32. Nema virusa, botova i sl...

Evo i slike gde se vidi kako se krece down/up... Moze mi neko reci u cemu je problem..

torrent2uw4.th.jpg

Hvala unapred,

Goran

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

@kdr8

E ljudi trebam POMOC !!! Ovako, gledao sam preko you tube-a kako "moze" da se ubrza uTorrent i poslusao sam ta upustva i sad sam izgleda nesto sj**o !!! Problem je taj da do "DHT-a" pise : 0 nodes (Login) i niti imam zuti trouglic niti zeleni kruzic !!! Ja pojma nemam ni sta je problem a kamoli kako da ga resim !!! Pa ako neko zna da mi pomogne bilo bi stvarno extra i zahvaljujem se unapred !!! E da net mi je Wirelles 128 kbp/s , uTorrent je 1.8 Beta (build 8205)

Link to comment
Share on other sites

@chegy

Tako je to kada oces hleba preko pogace.

Elem skini 1.7.7.8179 to je stabilna verzija koja radi bez ikakvih problema.Pre nego sto instaliras 1.7.7.8179 moras da obrises sledeci folder (pod uslovom da nemas bitan download ili upload).

C:\Documents and Settings\***tvoj nalog***\Application Data\uTorrent\

U slucju da imas nesto bitno onda nemoj , resetuj parametre u advanced opciji i podesi parametre u bittorrentu delu po kalkulatoru sa ovog linka http://www.infinite-source.de/az/az-calc.html (ponovo).

@neletaksista

Imas sezamovo uputstvo citaj malo uporedi sa ovim sto ti je na webu i vide ces da postoje samo 2 verzije a onda ces lako utvrditi sta i kako dalje.Ako neumes da se snadjes nadji nekoga ko je vican tim stvarima da ti pokaze to se uradi za 15 s.

Link to comment
Share on other sites

@kdr8

procitao sam sve o forwardingu portova,odradio sam to,imam zelenu check mark ikonicu,kad testiram,kaze da je port forwardovan(sto posle nekog vremena zapravo promeni i prijavljuje da nije-doduse check mark ostaje),ali su mi brzine i dalje niske.gledao sam i onaj FAQ o niskim brzinama,probao sam sve od toga,ali nista.imam isti ruter kao neletaksista,sezampro 512.

stvarno ne znam sta da uradim.pomozi mi.

Link to comment
Share on other sites

@xf90

Ono sto je dosad poznato u odnsima 8:1 (512kb:64kb) download ti nece preci 30KB, nijedan trek/dht ti nece dati vise da uzmes zato sto malo dajes, ako su uslovi idealni tacnije dovoljan broj seed-era i peer-ova.U ostalim slucajevima zavisi od volje svih koji su na okupu oko tog torenta(cloud).Opisi o cemu se radi malo detaljnije.

@vukajlovic

Vukajlovicu google sve zna trazi po njemu i sve ce ti naci (mininova,thepiratbay,torrentz,) ja nemam pojma o nasim sajtovima ali bi moga neko da nas uputi .

@neletaksista

Ko boga te molim da ne lupas gluposti vise, nego sedi i procitaj nesto ili zovi nekog da ti namesti rauter!!!!!!! Izvini moram da reagujem ovako grubo, jer tvoje pitanje nema veze sa zdravim razumom a zvuci ovako."Mogu li ja da telefoniram bez telefonskog aparata tako sto cu prikaciti zice u sporet".

Link to comment
Share on other sites

@kdr8

Ne razumem zasto su to gluposti?

Pa svi kazu da problem pravi ruter.Do pre par meseci ga nisam ni imao,nego sam spliter povezivao na modem.Samo sam pitao ako bih vratio modem,a izbacio iz upotrebe ruter,da li bi ti problemi opet postojali?

Inace,kako to rade ljudi koji ne koriste ruter,a samim tim nemaju ni potrebu da ga podesavaju.

Cini mi se da samo nisi razumeo moje pitanje.

Link to comment
Share on other sites

@kdr8

Jos nisam probao ona podesavanja sto si mi poslao,tesnac sa vremenom.

Nego da pitam,da li bi to drugacije radilo kada ne bih imao ruter,nego sa splitera direktno liniju spojio sa kompom?

Ocigledno je da sta si ti mislio je jedno a sta si napisao drugo, i za promenu sedi i nesto nauci o mrezama i internetu barem toliko da razumes terminologiju sta je modem a sta rauter itd.........Ja vise necu odgovarati na tvoja pitanja dok ne budu malo ozbiljnija jer utorrent u cijem razvoju ucestvujem nema veze sa tvojim hadware-om cilj i pravilo foruma su da kroz navodjenje i malu pomoc sami naucite sta i kako (nauci coveka da peca ribu a ne da ceka da mu je donesu).

Link to comment
Share on other sites

Evo,pitao sam u call centru i rekli su mi vrednosti za dns.Na osnovu toga sam dobio staticku IP adresu.

Dalje sam pratio uputstva prema linku koji si mi dao i podesio ruter.

Imam zelenu ikonicu u uTorrent-u.

Medjutim,kada u SPEED GUIDE-u testiram port,opet mi pise ERROR Port 53159 does not appear to be open ??

Kada sam pri podesavanju rutera upisivao port,upisao sam 53159. Znam da treba da upisem neki izmedju 50000-60000,ali da li je potrebno neki tacno odredjeni?

E da,postavio sam odredjenu staticku IP adresu,ali kada testiram koja mi je IP adresa (preko www.ip-address.com) pise sasvim druga ( 212.200.135.17)

Link to comment
Share on other sites

pozz

skidao sam neke stvarcice sa neta uTorrentom i kada sam primjetio da skidam nesto sto mi u stvari netreba kliknuo sam na sledece: =====ukloni i izbriši .torrent datoteku i podatke==== , uTorrent mi je izbrisao CIJELI folder(koji sam stavio kao default za skidanje sa uTorrentom) u kome je bilo preko 60 GB filmova,muzike itd..Nisam provjerio ali mislim da taj fajl sto sam htio obrisati nije imao svoj folder,pa mi je uTorrent izbrisao cijeli "D:/downs" folder

E sad pitanje glasi:mogu li se izgubljeni podaci povratiti standardno (mislim da li uTorrent ima svoj neki temp folder) ili da se trzam sa tzv. "undelite" programima.

HEELP!!

Link to comment
Share on other sites

@kdr8

ma kakvih 30 kBps,retko predje 10.cak stavise,ponekad pogledam total downloaded i isto je uploadovao koliko skinuo.

znaci,o cemu se radi-forwardovao sam port jer sam kapirao da to uzrokuje mizerne brzine,ali nista se nije promenilo osim toga sto nemam vise zuti trouglic nego zeleni kruzic.skidam(ako se ova agonija moze nazvati skidanjem) torrente sa sasvim dovoljno seedova i peerova,tako da u tome nije problem.port je forwardovan,probao sam sva ostala resenja koja predlazu u FAQ za male brzine,ali nista ne funkcionise.btw pocinjem da razvijam komplex nize vrednosti zbog ovoga,tako da se ovde ne radi samo o tome koliko cu podataka imati na hardu.ovo moze da uzrokuje neke dublje traume.

o.O

Link to comment
Share on other sites

@XF90

Ja sam takodje Sezamov korisnik koliko znam oni ne filtriraju saobracaj jos uvek mora da imas neki filter ili firewall , ako koristis 1.8 verziju vrati se na poslednju stabilnu 1.7.7.8179.Probaj da u logerru snimis log (verbose komandom) i onda prebaci ovamo taj verbose log mozda i ti imas problem kao i chegy.

Link to comment
Share on other sites

Isto i kod mene.

Ima na onom sajtu za port forwarding link za Open office torrent,radi testiranja podesenosti.

To sam probao i skida ko ludo,na maksimalnih 50-52 kb/s

Medjutim,kada skidam neki drugi torrent,kao film,pa i ako odaberem onaj sa najvise seed-ova,opet ide sporo (uglavnom oko 7-8,sa povremenim pikovima do 18 kb/s)

Link to comment
Share on other sites

@xf90

Mozes da sklonis log sa foruma ili da ostavis mali deo da bi drugi videli sa prepravljenim ip adresama (stavi ******) jer RIAA i ostali kreteni mogu da nas tuze i zatvore forum.Znaci sakri IP ADRESE.

Sto se tice problema malog downa to je jednostavno tako jer nam je upload slab jer gomila trekera je podesena da usmerava odnose 2:1;4:1 ali 8:1 odnosno 64kb tretiraju ka low band (odnosno 4:1) i tako telekom ogranicio torrent saobracaj (pravilo je na torentu da koliko uzmes toliko i das) . Zbog takvog standarda razmene mreznih paketa Admistratori nemaju nameru da zbog nas koji smo u manjini menjaju te odnose.Probao sam 3 aplikacije bittorrent,azerius,bitkomet(koji svi banuju) ista je prica sa svima.Ako hocete bolji down morate da povecate upload ,nemate predstave kako izgleda down na jednom od mojih servera koji je na optici 1GB/s odansno (100MB/s ka svetu)to je strasno za gledanje prevuce dvd od 4.5GB za 15min.Pokusao sam da se ubedim sa glavnim developerima da ubacimo nove odnose 8:1;16:1 ali za sada je jos uvek razmatranju toliko za sada.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...