Jump to content

Srpski-Српски / Serbian


kdr8

Recommended Posts

@kdr8

pa cekaj,al ti si rekao da imas Sezamov net?jel tebi radi ok?tj koji paket imas uopste?

nego ranije sam pokusavao i preko nekih drugih programa tipa Flashget i tu mi je s vremena na vreme bila relativno solidna brzina.al to je bilo pre nego sto sam otvorio port,a to sam uradio da bi mi proradio utorrent.

ne ide mi u glavu da je ceo problem u tome sto nemam dobar upload...tako je glupo smisljena cela stvar.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Da! Ja imam isti Sezam ADSL Paket 512/64 Flat i SBB kablovski 256/128 Flat. ADSL radi isto kao vama a kablovski savrseno . Probao sam kod kolega koji imaju ADSL naloge kod drugih(eunet,yubc,verat,neobi) radi isto,jedino na kablu radi savrseno ali tamo su ondosi 2:1 ja vam toplo preporucujem kablovski internet kod SBBa ako imate mogucnosti ako nemate i ako vam je brzina ne ujednacena ili mala promenite paket kupite brzi.Kome je torrent glup neka smisli nesto bolje ako to bude stvarno dobro svi ce ga prihvatiti bez problema.

Ali moje pitanje za sve koji poseciju ovaj forum je zasto i na koji nacin koristite torrent odnosno utorrent?

Ima li drugih problema osim distributera internet usluga i njihove opreme ili smo postali toliko sebicni i razmazeni da ne vidimo dalje od sopstvenog nosa?

PS:Nisam ljut nemam razloga da budem i slazem se da sve moze bolje i brze ali moraju da postoje i uslovi za to.U razvoju je novi torrent protokol koji ce biti sa vecim stepenom kompresije i enkripcije znaci brzi ali otom potom .

Link to comment
Share on other sites

@kdr8

Ma,uredu je to sto ti kazes,nemas potrebe da se ljutis :)

Nisam nezadovoljan time sto dobijam,jer i ja to tako shvatam.Nego,ovaj forum sluzi da bi se prevazisli neki problemi oko koriscenja tih stvari,a posto sam na forumu,a i u okruzenju sreo dosta njih kojima ista stvar radi mnogo bolje,polazim onda od pretpostavke da cela stvar i moze da radi bolje nego sto je sada slucaj kod mene i kod nekih drugih.Stoga,samo pokusavamo da unapredimo stvar koja ocigledno moze bolje.Naravno,ne po svaku cenu.Nije mi ni padalo na pamet da se ,nedaj boze,zalim provajderu zbog toga :)

Ja sam i planirao da uplatim RAPID SHARE,jer se skoro dzabe dobija,ali uvek je veca draz nesto zakinuti velikima :))

Za RAPID SHARE inace treba izdvojiti 5 evra/mesec i dobijas stvarno velike mogucnosti,pristup ogromnoj bazi svega i svacega.To i inace nije nikakva cifra,a kad jos tome dodas kako se moze izvrdati,pa proci i jeftinije.....

@XF90

Meni je konacno sve proradilo kako treba.Pratio sam sva uputstva,ali nigde nisam video da treba da cekiram u utorrent/preferences/connection da ide preko proxy-ja.Kako sam to cekirao i odabrao HTTP ide odlicno.Doduse varira dosta (od 15-30kb/s),ali s obzirom da je pre samo povremeno islo do 15 ovo je super.I ogranicio sam,prema uputstvu,na 64k (DL 30kb/s,a UL 5kb/s)

Link to comment
Share on other sites

ogisa

sve si nam lepo objasni i to je ok,predpostavljam da se tamo na portove unosi broj porta iz samog torenta,i upalilo se zeleno,pa i pise da je sve ok,medjutim download mi ne prelazi 11mb/s,seeder ima 50 a peer 40 da li je mozda problem u tome a upload sam ogranicio na svega 1mb/s

Moje pitanje je :

1.da li je dovoljno samo to podesiti sto si nam naveo ili je potrebno i ono sve sto je kdr8 naveo na predhodnoj stranici u svom obracanju Boyi.

2. da li je potrebno na modemu iskljuciti firewal na sve 3 ponudjene opcije

Link to comment
Share on other sites

@XF90

Neznam sta da kazem,ali mi je do juce radilo odlicno,a danas ni makac??!!

Znaci,ne da mi je slab DL,nego je okruglo 0.Sta se to desilo?

Nista nisam menjao,I ne samo to,kada mi je ukljucen uTorrent,internet surf ne mogu ni da pomerim.Probao sam silne torente,ali nista.

@kdr8

Znas li ti mozda sta se desilo?

Link to comment
Share on other sites

naletaksista

imao sam isti problem i mislim da ti je ukljucen torent tj zbog uploada tebi koci surf,a mislim da je to neresiv problem ako si na adsl

kdr8

imam utorenet 1.7.7 i ptt adsl 512 sa ovim kineskim modemom kao i svi,i nemogu da postignem vece brzine,citao sam tu po forumu i svasta probavao ali bezuspesno,da li mozes da mi pomognes a i drugima,mozda da postavis neke slike za setovanje da nemoras svima po naosob da objasnjavas,gde treba da se chekira HTTP,i da li treba da se setuje proxy jer samo jos to nisam probao

Link to comment
Share on other sites

Ehm Idemo redom

@neletaksista

Postoji nekoliko mogucnosti prvo mozda te zeza modem moras malo da ga iskljucis pa ukljucis i valjada ce biti ok,drugo ako imas flat paket sta ce ti proxy to je rezervisano samo za one koji su sa ogranicenim saobracajem ali ako oces da koristis mozes .Savet: kupi neki dobar adsl modem tipa planet,d-link ili linksys ja koristim planetov 440BV2 za Anex B(ISDN) liniju.Trece ko vam garantuje da to sto vucete sa torenta nije mrtvo odavno.Sto se tice kocenja smanji uload na 4-5 KB u connection setovanju 4KB ako ti je modem krs,proveri bit torent opciju u kojoj global maximum number of conection ne sme biti veci od 197;maximum number of conection peers per torrent 118 i upload slots per torret 5.

@mikaca

Sinovce ti bi trebalo malo da uzmes da citas.Elem ne postoji na torrent mrezi pojam brzog servera niko nista ne vuce sa torrent servera osim kontrole protoka paketa(sto vi ne vidita) i torrent fajlova koji su kratko uputstvo preko koga to vucete .Da bi ti bilo lakse gomila klijent masina Seed i peer su u jednom jatu-oblaku (sworm) gde razmenjuju mrezne pakete serveri kontrolisu ko moze a ko ne moze tako da nista ne prevlace preko sebe nema nokakvog transporta brzina uploada i downloada zavisi od torrent peer-ova i seed-ova koliko su brzi koliko ih ima dali su raspolozeni daju ikakav upload(takvi se banuju sa mreze) idi na wikipediju i procitaj sta je torrent.

Wan iP adresu ne mozes da podesis (osim ako ti internet provider nije dodelio fixnu ip adresu) sve ti se dodeljuje automatski(jos 10 knjiga za citanje).

Znaci ako ne das parametre kakvu internet konekciju imas sa kojom opremom tesko da sam toliko vidovit da bih ti pomogao.

PS:Ovo sam najlaickije objasno pa se izvinjavam onima koji znaju o cemu se radi.

Link to comment
Share on other sites

kdr8

znam da ti izgleda sve s brda s dola,jer sam na forumu komunicirao sa vise ljudi u par navrata,a uz to se neprecizno izrazavam pa stvaram probleme i tebi i sebi,pa si mi gore napisao dosta stvari koje razumem,doduse nemam neko znanje,a uz sve to sam i prepravljao neke svoje poruke pa je sve to skupa veoma lose izgledalo s tvog gledista,a uz to sam ti oduzeo dragoceno vreme a vreme je novac.Pa ti se izvinjavam a ujedno i zahvaljujem.

Rec je o ptt 512/64 adsl i tom kineskom modemu HUAWEI MT882.

posto sam procitao dosta na forumu,muci me WAN jer u tvom obracanju Boyi si mu naveo da mu je wan ok,a ja to nemogu da vidim,pa samim tim neznam sta je ok,a ostalo sam nekako skontao.brzina mi u bilo kojem setovanju ne prelazi 11mb(download). i kad otvorim port i kad nije otvoren i sa firewalom i bez, i sa upnp stalno je const 11mb,pa te molim za pomoc i jos jednom ti se najiskrenije izvinjavam.

Link to comment
Share on other sites

@mikaca

Ovo ti je veoma plasticno objasnjenje prepisi parametre i ne diraj nista drugo (verzija utorrenta 1.7.7.)

Link : http://rapidshare.com/files/94880627/Setovanja.zip.html ( rapidshare automatski brise postove posle 3 meseca ako vam treba uputsvo ostavite poruku )

Sto se tice modema iskljuci firewall na modemu i na racunaru ako imas antivirus sa firewallom promeni za AVG ili Calm ili Symantec corporate 1.10.70.

Link to comment
Share on other sites

Koristim u torrent oko mesec dana i normalno sam skidao raznorazne fajlove, sve do juce, kada pocinje da prijavljuje da ne moze ucitati trazeni fajl - "the system cannot find the file specified". Inace, kao pretrazivac koristim mininovu.

Molim za savet i eventualnu pomoc kako bi se isti vratio u prethodno stanje i normalan rad. Unapred zahvalan.

Link to comment
Share on other sites

@mikaca

Sinko ako hoces da bacas pare ti izvoli ,nista ne dobijas statickom ip adresom dodeljenom od INetProv,drugo ti si telekomov korisnik a oni to ne dodeljuju obicnim smrtnicima fiksne ip adrese. Ja bih pre podigao bw sa 512/64 na 1024/128.Download ne moras ogranicavati on ti nikad nece opteretiti dolazni saobracaj, samo upload ogranici na 4-5 KB i to je sve.

Link to comment
Share on other sites

Molim za pomoc…

imam problem sa prosledjivanjem portova u utorent.kako god da uradim on mi kaze da mi port nije odgovarajuci prema ip adresi pa mi je skidanje torrenta usporeno. Iskljucio

sam firewall nemam ni jedan antivirus…

Koristim Wireless Internet 400/400kbs, access point WAP-403 (PLANET), utorrent 1.8 beta, brzina ne prelazi 5Kb/s

Provajder je: www.madnet.co.yu

MOLIM ZA ODGOVOR!!! HVALA UNAPRED!!!

Link to comment
Share on other sites

pozzz,pitao sam se je li moguce uTirrent prestati prakjati informacije o tome koliko si preuzimal od uTorrent,do tvoje ISP,pa da oni ne znaju deka tpreuzimas nesta vise od to sto oni ti daju.Je li moguce?Inace sam ADSL korisnik.Hvala unapred(Oprostite zbog greske u pisovanju,odamno nisam pricao srpska,pa).

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da vise nema vajde od 512/64 za velike torente. Evo ja sam pokusao dve nove igre od po 6.3Gb da prevlacim i brzine su od 3-5Kbyte sto ce reci malo morgen. Svaki torent sam posebno probao bilo da je FLT, Reloaded, Proper ili sl. Po torentu peerova oko 100-nak a seedova 30tak i brzina 3-5Kbyte. Nemaju obzira vise za boraniju sa uploadom od 64Kbit to je to. Samo za ljude sa vecim transferom od 2Mbit/256Kbit i vise. Sad se tek vidi koliko smo unazadjeni sa ovakvim ADSL-om.

Link to comment
Share on other sites

@allen88

Koji planet imas WAP-403 ima ih 6 modela 4030;4030A;4033;4033PE;4035;4036 svi su po necemu posebni.

@Aciv

Isto pitanje si postavio moderatorima na engleskom.Resenje tvog problema je da promenis interent paket i zakupis flat rate (bez merenja protoka).

@Mix

Dobro primeceno nazalost i drugi internet distributeri u svetu su primenili tu tehnologiju trenutno je zavrsen novi protokol koji nece moci tako lako da se ometa vide ce se sta ce biti od toga.Za sada trnutno dobro prolaze oni koji su sa 1024/128ADSL i svi koji su na kablovskom internetu za wi-fi ne znam nisam probao.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav i svaka cast za ovaj forum!!!!

Ovako koristim Utorrent vec godinu dana i nisam imao ovaj problem,do sada moja upload brzina je bila oko 80 kbs a u zadnji par dana nece nikako da skoci iznad 10 kbs

Pa ako moze neko da mi pomogne kako ovo da resim?

Testirao sam svoju konekciju preko speedtesta i evo moji rezultati

242989517.png

unaprijed hvala

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...