Jump to content

Srpski-Српски / Serbian


kdr8

Recommended Posts

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Ok hvala jarane za informacije...

A takodje sam primjetio kada uplodam torent samo korisnici sa azureus klijentom skidaju prilicno brzo a svi ovi ostali sa Utorrent-om ne mogu da povuku moju uplod brzinu vecu od 10kbs.

A da predjem sa Utorrenta na Azureus klijent mozda bi to pomoglo sta mislis???

Link to comment
Share on other sites

OKI Prijatelju,pokusacu i to veliko ti hvala za tvoje informacije i vrijeme :)

Konacno sam uspio da popravim svoj uplod brzinu zahvaljujuci tebi @kdr8

preporucujem svim korisnicima koji koriste i.net.provider ROGERS da predju na Azureus klijent i nece se razocarati moja se upload brzina vratila na 100 kbs

@kdr8 Veliko hvala jos jednom

Link to comment
Share on other sites

@kdr8

kada sam onomad podesavao ruter,bilo je potrebno da podesim staticku ip adresu.To sam po uputstvu i uradio i ona je 10.0.0.136

Medjutim,kada god preko nekih sajtova proveravam ispise mi da mi je ip-212.200.135.17

Ali kada tu adresu postavim u podesavanjima rutera i konekcije,onda nista ne radi,a sa starom radi.

Pitanje je da li sam ja stvarno odredio staticnu ip i koja je onda?

Pretpostavljem da jesam,posto mi svaka provera,bilo kada pokazuje ovaj drugi parametar.

Cak iako nisam dobro uradio,ipak izgleda da mi je ip staticna,jer uvek pise isto,a dinamicka se menja svakim resetovanjem rutera i racunara,zar ne?

Ali zsasto onda konekcija ne radi kada u TCP/IP properties postavim kao ip add 212.200.135.17 , a sa 10.0.0.136 radi ?

Link to comment
Share on other sites

@neletaksista

Evo ti nekih linkova da procitas da bi video gde gresis.

http://en.wikipedia.org/wiki/Network_address_translation

http://www.linuxserbia.com/forum/index.php?PHPSESSID=lbmvd62k372bjdkbggf9etirg2&topic=1716.msg6252

http://www.h3c.com/portal/Technical_Support___Document/Technical_Documents/Switches/H3C_S7500_Series_Switches/Configuration/Operation_Manual/H3C_S7500_Series_OM-(Release_3100_Series)-(V1.01)/200701/197401_1285_0.htm

@allen88

Tvoj planet je ozbiljniji AP ali nista drugo do AP znaci nema NAT,Firewall odnosno nista sto bi uticalo na torent saobracaj.Problemi u trasferu mogu biti samo ako je signal slab a generalno svi Wirlesi su mnogo sporiji od UTP kablova bez obzira na oznaku 54Mb/s(realno 12-24) ili 108Mb/s(36-48) (teoretske brzine).Tvoj distributer tvrdi da u svom paketu ne filtrira P2P saobracaj nesto tu nisu cista posla ne bi bilo lose da napravis verbose log i posaljes na eamil( startuj utorrent sa verbose logom i okaci neki torrent).

Link to comment
Share on other sites

kdr8 mislim da si sazluzio ono dr, pomagaj pomisljam na suicid koristim utorent i brzina downloada mi ne prelazi 3,5 kb/s svasta sam citao i probao al nemam puno srece sa engleskim pa nista nije pomoglo. Ina;e koristim kablovski internet preko radijus vektora i to paket flat 256. modem mi je scientific atlanta 2100 i nema tog modela na portforwardu dok mi u control panelu pokazuje da se veza ostvaruje preko NVIDIA nForce Networking Controller, sad izvini al meni tu vise nista nije jasno te molim za pomoc al onako po srpski da nesto i razumem. Unapred zahvalan.

Link to comment
Share on other sites

@bracaco

Hm mmm Radijus koliko se meni cini radi preko SBBa (napominjem cini mi se) atlatin modem je strava nema boljeg na trzistu (cisco-va firma).U tvom slucaju ti si direktno napolju preko tog modema znaci nemas NAT postoji mozda drugi problem a to je nVidiin Firewall koji ti radi ili anti-virus, ali bez tacnog opisa sta imas na racunaru tesko mogu da izgatam kakav problem imas.

Link to comment
Share on other sites

Vec mi pomalo utesno zvucis tako da sam oruzje spustio sa cela, ovako antivirus je NOD 32, sistem XP SP2, Firewall windowsa sam iskljucio, na utorentu je zeleni stikl sto znaci da ni tu nije problem, podesavanja su standardna pokupio sam iskustva sa vise foruma download sam podesio na 25, a upload na 5, jer za moj protok od 256 je to otprilike neki optimum, racunar je P4. Obican download krece se oko 30, ponekad i vise, sto je meni ok, ali torent je smrt, reci sta ti jos treba kdr8 za dijagnozu, ako treba i krvna slika odoh odmah da dam krv al pomagaj. Uzgred i meni taj nvidiin firewall zvuci sumnjivo, al nesto nisam nabasao gde se isti uopste podesava. Pozdrav, kad procitas setime se.

Probao sam i sa iskljucenim nodom al isto je download ne prelazi 3,5 sto je samo za plac, ja cenim da je nesto oko podesavanja rutera, al sta, problem je i sto ovaj model sa oznakom 2100 scientific atlanta modema nema portforwardu pa da probam nekako da ga podesim. Napominjem da kada su majstori kacili kablovski internet ja nisam bio kuci, a cimerka mi rece da oni osim fizikalija nisu vrsili nikakvu insatlaciju sistema, tako da mi se navedeni modem nigde ne prikazuje u device manager-u vec se tamo samo prikazuje kao network adapters - nvidia nforce networking contoller, a kao modem moj stari intel® ham 5628v.92 modem.

Link to comment
Share on other sites

@bracaco

Ovo ti je veoma plasticno objasnjenje prepisi parametre i ne diraj nista drugo (verzija utorrenta 1.7.7.)

Link : http://rapidshare.com/files/94880627/Setovanja.zip.html ( rapidshare automatski brise postove posle 3 meseca ako vam treba uputsvo ostavite poruku ) u slucaju da je sve kao na slikama onda su ti setovanja ok.

Sto se tice modema i da hoces ne mozes mu nista on je obican adapter za komunikaciju kao mrezna karata za kablovsku mrezu i nista drugo on nije smetnja.Ako imas antivirus sa firewallom promeni za AVG ili Calm ili Symantec corporate 1.10.70. ili nesto sto nema firewall.Deinstaliraj nVididia driver-e i dobro obrati paznju sta te pita kada budes ponovo instalirao klikni no za firewall.Ako ti nista drugo ne pomogne a ti probaj drugi klient recimo azureus, ako ni to ne pomogne onda cu smisliti vec nesto kako da resimo tvoj slucaj.

Link to comment
Share on other sites

Vracas mi nadu kdr8 tako da sam sad izvadio i okvir, roknucu se kasnije ako bas nista od ovoga ne upali, hvala na podesavanjima sad imam cim da se zabavljam pa ce valjda biti nesto, mada malo sam cunjao po okolnim forumima u vezi sa radijus vektorom pa vidim i drugi se zale i imaju slican problem na kraju bice da je neko ogranicenje u vezi sa njima za koje se nadam da cu uspeti da zaobidjem u svakom slucaju eto me uskoro da podnesem izvestaj i najverovatnije opet nesto pitam.

Link to comment
Share on other sites

Ovako azureus ne radi nista bolje od utorenta samo me je upozorio da mu smeta imon iz nod antivirusa pa sam tu opciju iskljucio u nod-u al nista, koliko vidim po forumima izgleda da na neki nacin radijus vektor filtrira i redukuje p2p saobracaj za korisnike start-flat paketa i tu kao nema pomoci masa ljudi se zale. Posle svega ne znam dali da se upustam u sva dalja podesavanja i instalacije i reinstalacije, jer ne vidim svetlo na kraju tunela, navodno na drugim personal (skupljim) paketima torenti dobro rade izgleda da mi je posto sam filmofil ulica ipak sudjena. Ako neko ima jos neku ideju nek javi, kdr8 tebi puno hvala zasluzio si i vise od toga. Padam u depresiju.

Link to comment
Share on other sites

@bracaco

Tvoje resenje problema je da promenis paket na personal ili soho 256/64 ili 512/128, jer tvoj postojeci(trebao si da kazes da je vektor-start) paket se proxy-ra (sto znaci trt p2p).To jeste skuplje ali sta se tu mozes, ako neces da ti filtriraju saobracaj plati malo vise i vozi.

Link to comment
Share on other sites

Hvala kdr8 namucio sam se resavajuci problem, a da ga zapravo nije ni bilo, covek se uci dok je ziv zar ne? Pa u sustini kad bolje izracunam za ono sto mesecno dam za filmove na ulici ladno mogu da doplatim bolji paket i da skidam sve sto mi treba. Pozdarv kdr8 nadam se da cu ti nekako uzvratiti za svu pruzenu pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Pazljivo sam procitao sve postove na ovom forumu (deo na srpskom jeziku) i nisam naisao na problem slican mom.Verovatno da moji sapatnici sa wireless mreze ne znaju za ovaj forum.Elem,wireless provajder cije usluge koristim je odnedavno poceo da nam filtrira saobracaj na veoma cudan nacin.Mislim da je u pitanju filtracija kljucnih reci,tako da ne mogu da pristupim ni jednom sadrzaju na netu,bilo da je u pitanju sajt ili cak i licni e-mail ako isti satrzi u sebi pojam "tacka-torrent".Cak i ovo pod navodnicima moram da napisem tako a ne kao "." i "torrent" jer necu moci da postavim ovaj post.Prilicno fasisticki,zar ne?Pri tom portovi za torrent saobracaj su u funkciji.Kada u racunar unesem "tacka-torrent" fajl (koji donesem od prijatelja na fles memoriji,na primer, ili neki stari koji vec imam u masini) torrenti mi se skidaju normalno i bez problema.Pokusao sam da za resenje ovog problema iskoristim txtor (http://txtor.dwerg.net/ - sajt koji uz pomoc unesenog URL-a torrenta isti pretvara u txt ekstenziju koja se nakon downloada jednostavno promeni u "tacka-torent), ali se u okviru teksta koji je na sajtu na nekoliko mesta ponavlja pojam "tacka-torrent" pa mi se sajt nikad ne otvori do kraja i samim tim je neupotrebljiv.Naravno postoji trivijalno resenje koje se zove "skini tacka-torrent fajl fax modemom,pa przi torente wirelessom" ali me zanima dali postoji neko elegantnije resenje.Nadam se da vam sve ovo nije preterano konfuzno.

Link to comment
Share on other sites

Pozadrav svim korisnicima uTorrenta.

Nov sam u ovim vodama ali sam relativno uspešno rešio većinu problema oko korišćenja ovog sjajnog programa, osim jednog koji me muči od početka mog korišćenja ADSL-a.

Imam Telekomov 256/64 paket, Ruter Huawei DR814Q i za razliku od većine ljudi meni je brzina downloada sasvim ok, tj kreće se najčešče oko 24Kb/s.

Problem je u tome što, dok program nešto skida, ukoči mi se surf, tj desi mu se ponekad samo na kratko da krene, pa onda opet zakoči, ali najčešće stoji potpuno zaglavljen.

Problem rešen u međuvremenu, pomogao je onaj TCPIP patch.

Sad sve radi kao podmazano. ;)

Link to comment
Share on other sites

@aBRACAdabra

Elem problem je u proxy ili firewall filtriranju po kljucnoj reci sto je opcija sa puno problema koja maltretira korisnike na sta ste pristali kada ste uzimali opremu i potpisivali ugovor.Promeni distributera interent usluge ako mozes, ako ne nema ti pomoci.

PS:I da ti predlozim resenje to je takvo maltretiranje da bi ti se zivot smucio.

@Pegaz

U postu od ovog datuma (2008-03-24 21:31:07) ti je sve sto ti treba, skini i podesi.

Link to comment
Share on other sites

Imam sledeci problem sa uTorrentom..Port je zatvoren, ne mogu da uradim port forwarding..e sad kada sam probao da podesim static IP kako je navedeno u uputstvima na sajtu portforward.com nisam uspeo..posle tih promena ne mogu ni da surfujem vec sam primoran da vratim setovanja na automatic.. U samom uTorrentu imam onaj crveni uzvicnik iako nije ukljucen firewall. Modem je Aolynk DR814Q ISP je Telekom. Na nekim od foruma nasao sam da je mozda problem NAT, kako se ne razumem previse moze li mi neko pomoci da najzad taj port proradi jer mi je download osudjen na 20kb/s iako koristim 512 paket..

Link to comment
Share on other sites

@NenadBG

https://portforward.com/store/pfconfig.cgi

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Aolynk/DR814Q/default.htm

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Aolynk/DR814Qv2/default.htm

@aBRACAdabra

Stvari su jednostavne pokusaj da kriptujes ceo HTTP saobracaj znaci kaci se na pretrazivace koji podrazavju ssl,https ili neki srugi metod enkriptovanja npr VPN .

Link to comment
Share on other sites

Nazalost ovaj program ima samo jedan Huawei modem i to neki SmartAX koji ja ne koristim..moj je kao sto rekoh DR814Q..postoji li neko drugo resenje? Ili ja ne znam da koristim taj program?

Ok mozda nisam dobro objasnio..probao sam i po uputstvima na portforward.com da napravim static IP ali nakon toga izgubim net potpuno i moram da vratim na obtain automatically..u teh. podrsci telekoma ne zele da mi pomognu jer navodno to nije u njihovoj "jurisdikciji" :) Ako imas neku ideju molim te napisi, ne radi mi torrent vec 7 dana i mislim da cu da ubijjjem neekoogg.:)

Link to comment
Share on other sites

I evo da privedem ovu pricu kraju ... Na neki nacin si mi dao ideju u kom pravcu da razmisljam i ja sam svoj problem resio na sledeci nacin (mozda nekom zatreba) :

Instalirao sam HTTP - Tunnel Client (http://www.http-tunnel.com/html/solutions/http_tunnel/client.asp),podesio pretrazivac po uputstvu u helpu istog i glava me vise ne boli.Istina,koristim free verziju koja ima ogranicenu brzinu protoka,ali s obzirom da mi je ta opcija potrebna samo za skidanje "tacka-torrent" fajlova - sasvim dovoljno.Kada se jednom konfigurise,pretrazivacu je potrebno par klikova misem da se predje iz jednog rezima rada u drugi.(Ili da se koriste dva pretrazivaca,npr: IE i MF pri cemu je jedan konfigurisan za Tunnel Client a drugi ostaje na default postavkama.)

Sve u svemu hvala na pomoci i pozdrav !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...