Jump to content

Srpski-Српски / Serbian


kdr8

Recommended Posts

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Ne da se ne snalazim najbolje nego sam potpuni laik sto se tice interneta. :( Ali nadam se da cemo uspeti da se sporazumemo na pravi nacin. :-) Evo postavio sam sve skrinove svih menija mog modema. Na samom modemu pise da je Aolynk ali proizvodjac je Huawei (Telekom ga dodeljuje besplatno, tako da ne verujem da je neki kvalitet). Ukupno ima 24 slike. Hvala unapred. Link je : http://rapidshare.com/files/104066584/Screenovi.RAR.html Izostavio sam 3 ekrana koji su verovatno vazni, ali kao sto rekoh ja to ne bih znao, pa sam te 3 dodatne slike postavio ovde, izvinjavam se na propustu. http://rapidshare.com/files/104070506/Screenovi_dodatak.RAR.html

Link to comment
Share on other sites

@NenadBG

Evo nekakvog uputstva, elem ovo je uradjeno na slepo bez testa samog modem-rutera tako da ne mogu biti 100% siguran da ce raditi ali trebalo bi probaj pa javi. Ovo specifican firmware pisan za nas telekom i nema veze sa istim takvim modelima za druga trzista totalno se razlikuju vizuelno, ali principski su isti.

http://rapidshare.com/files/104162653/Huawei_Aolynk_DR814Q_Port_FWD.zip.html ( rapidshare automatski brise postove posle 3 meseca ako vam treba uputsvo ostavite poruku )

Link to comment
Share on other sites

Uspeo sam da namestim, hvala puno na savetima! Ono sto nisam radio kako valja je da je trebalo prvo da unesem podatke koje mi izbaci ipconfig/all u TCP/IP podesavanja pa tek onda da pristupim otvaranju porta..u svakom slucaju uputstva koja sam dobio su mnogo znacila.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Svima - moj prvi post

Utorrent koristim otprilike mesec dana a moj problem je što mi download neverovatno oscilira. Inače koristim Eunet adsl paket 1536/192 . Operativni sistem je Windovs XP x64.

Koristim NOD32 antivirus i isključio sam IMON funkciju. Firewall je takodje podešen. Možda je problem u setingu utorrent klijenta. Dali je možda problem u velikoj razlici down - upload stvarno neznam pošto sam totalni početnik u ovome.

Znači neko vreme ide full download a posle recimo sat-dva padne na 20KB/s.

Kad restartujem utorrent opet ide 140-150KB/s pa opet isto. Za to vreme upload ide sasvim normalno. Inače koristim ruter TP-Link TD-8811 . Port je čekiran i ikonica mi je zelena. Utorrent je 1.7.7 verzija.

Unapred zahvalan za pomoć

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@rastislavk

Vrlo cudna pojava mozda je eunet,mozda modem;mozda nod mozda sve zajedno ali bez verbose loga malo sta mogu da kazem osim probaj sa drugim klijentom ako se isto desava onda je mreza ako ne onda je bug na utorrentu.

Link to comment
Share on other sites

Imam jedno pitanje. Pretpostavljam da je vec neko imao slichno pitanje na celom forumu, ali nisam siguran ni kako da trazim. Ovako. Imam Wireless internet, i poshto zivim u malom gradu, gde josh nemamo ni ADSL ni Kablovki internet (oba su trebala da budu uvedena do 1. Januara, ali neko neshto zeza), jedini internet, pored dial-up-a, je Wireless, a imamo samo dva provajdera koja tako drze cenu i takodje i ogranichenja. Zadnje ogranichenje koje su uveli jeste - ako uzmete 512kbps, za p2p konekciju dobijate samo 128 kpbs?!?! Gde to ima??? Tako da mi je sa 512kbps brzina skidanja mi je 10-11kbps :( Ima li bilo koja mogucnost da se zaobidje njihova zabrana? Neki proxy ili neshto???

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima..imam ADSL paket 1024/120 Telekom , i famozni Huawei.uTorent sam podesio odavno (od uvodjenja 2007) i download varira og 100-115 kb/s nekad i manje u zavisnosti od seedova,u sustini sam zadovoljan kako mi sve funkcionise.....ali.....

Posle download-a bilo kog fajla i kad predjem u seed-ove - novi fajl koji skidam mi je duplo sporiji (oko 50-60 kb/s).Cim prekinem seed on se vraca na dawnload od 100-115 kb/s.

E sad ...da ispostujem pravila koja su vezana za su vezana za torrente, jedno vreme seedujem i posle izvesnog vremena gasim.Ne bih hteo da budem hit & run korisnik ali sta da radim kad se uvek trazi jos...jos...jos...Ima li neko resenje za ovakvu situaciju?

Link to comment
Share on other sites

@kdr8 Jeste mig iz Bele Crkve. Za sad josh nemaju zvanicno 512, ali od sledeceg meseca (Maj) ce dosta spustiti cene, i stavice u ponudu brzi internet (do 1,5mpbs).... Meni su uplatili taj brzi internet josh ovaj mesec (umesto sledeceg) jer se znaju sa mojim caletom... Inache, cena 512 ce biti 1600 din. Sve je super, osim tog sa ogranichenjem torrenta :( Hvala na odgovorima

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozzz svima...kako sam potpuni(ali potpuni)laik sto se rada sa torentima tice,zanimalo me je da li postoji neko uputsvo za rad sa njima? na srpskom naravno ,posto mi i engleski nije jaca strana :(( Pretrazio sam srov sajtova i nista....posle svakog sam bio jos zbunjeniji....Inace imam EUnet Adsl paket 512/64 pa ako mi neko moze reci dali uopste vredi da se bakcem sa torentima(tj ima li sanse da ikad skinem neki od recimo 1-2 gb).....pozz i hvala unapred :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Cao drustvo!Nov sam ovde i imam par pitanja za koja verujem da cu ovde od neke dobre duse naci odgovor.Korisnik sam tekelomovog adsl-a 512/64 i imam aolynk dr814 ruter a za skidanje torenata koristim naravno utorrent v1.8 beta build 9137.Problem je u sledecem: torenti mi ponekad rade fantasticno ( dl 54-56 kb/s ) ali kada ostavim nesto da se skida preko noci ujutru je konekcija obavezno prekinuta a torenti svi crveni ili mi skida pet torenata odjednom a podeseno je max dva.Probao sam da uradim portforward međutim postoje neki screenshotovi koji pokazuju interfejs koji nije isti kao na mom ruteru ( verovatno onaj famozni telekomov firmware).Da li neko zna kako da uradim portforward na mom ruteru i da napravim staticku ip adresu na xp-u ili vec u cemu je problem?Unapred zahvalan!

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima. Imam mali PROBLEM sa portom na utorrentu. Ne mogu da otvorim port ni pod tačkom razno. Molim Vas za pomoć ukoliko (neko može da mi pomogne). Situacija je sledeća: Imam ISDN modem na koji je povezan ADSL modem (SmartAX MT882u), a na ADSL je povezan ruter (Allied Telesis CG-BARSD cable/DSL router (R1.97f3)).

Unapred Vam hvala, i da znate ovo je pisao mrtav čovek ukoliko ne dobijem pomoć (ubiće me žena!!!!!!!!!) :(

Noćas sam saznao nešto novo o ruteru (R1.97f3). Allied Telesis je distributer a proizvođač je firma COREGA. Zato ako ga budete tražili na sajtu www.portforward.com potražite ga pod gore pomenutom firmom.

Nažalost meni ta podešenja nisu pomogla, možda nekome hoće.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

@ML@BGD

Ako sam dobro razumeo ti posedujes 2 adsl linka jedan AnexB(isdn) i drugi AnexA pa hoces da ti torrent radi preko oba. Ako je to problem moras kupiti ili napraviti od svog racunara agregacioni ruter onda oba modema setujes u (bridge mode) i onda ukucas portove TCP i UDP u agregacioni ruter druga stvar 1.8 verzija ima problema sa mapiranjem portova i uPnP podrskom.Probajte 1.7.7 (build 8179) i bice sve uredu sa portovima.

@sasam

Mislim da si propustio deo na forumu gde su ti linkovi sa uputstvima kako da uradis to na svom ruteru.

http://rapidshare.com/files/104162653/Huawei_Aolynk_DR814Q_Port_FWD.zip.html ( rapidshare automatski brise postove posle 3 meseca ako vam treba uputsvo ostavite poruku )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jako mi se svidja uTorrent kao program, i voleo bih da mi on bude glavni klijent ali nesto mi jednostavno nije jasno pa bih molio kdr8 da mi pojasni zbog cega Azureus registruje skoro duplo vise seedera od uTorrenta, to nije samo slucaj kod mene...

Takodje, zbog cega tolike komplikacije kod uTorrenta oko tih podesavanja, provera portova itd dok Azureus bez i jednog pitanja vuce ko blesav torrent fajlove...i na kraju za tri godine koliko koristim uTorrent ni jednom mi se nije upalila zelena lampica nego je uvek zuti trougao dok mi Azureus javlja da je NAT u redu i svetli zeleni kruzic.

Kako to da je prema Azureusu sve OK a po uTorrentu imam zuti trougao??? Ko sad tu laze??

Kod azureusa mi smeta njegova prevelika memorijska zahtevnos pa bi voleo da predjem na uTorrent zato su mi potrebni odgovori na gornja pitanja da bi znao gde gresim, jer sa mrezom(kablovski internet) mi je sigurno sve u redu cim Azureus radi, ali uTorrent se vise pati nego sto radi

Link to comment
Share on other sites

Bicu vrlo kratak posto ne bih da filozofiramo oko icijeg izbora koju ce aplikaciju koristiti oba programa su dobra ali imaju svoje prednosti i svoje mane.Azureusu je JAVA aplikacija i kako si rekao vrlo je zahtevna dok utorrent nije ali zato ima problema sa uPnP-om sa propustanjem portova itd.Azureusu je velika aplikacija kao i BitTorrent dok utorrent je tezak 284KB znaci programeri rade u vrlo skucenom prostoru itd itd itd.Utorrent se non-stop razvija kao i ostali i bice sve bolji i bolji.

Link to comment
Share on other sites

kdr8, nisam hteo da sve predstavim u fazonu ovaj je bolji od onog zato sto....nego sam pitao samo zasto sa Azureusom nema problema oko uPnP a sa uTorrentom ima...

Na sta u stvari utice to kada postoji zuti trougao a ne zeleni kruzic? dali to utice na Upload ili Download ili oboje?

Imao bi jos jedno pitanje koje ima veze sa dodavanjem trakera u uTorrent preko desnog klika na torrent-->properties pa onda copy-paste putanju trakera, e sad zasto je bitno da postoji prazna linija izmedju dva trakera na primer:

http://vtv.tracker.prq.to:80/announce

http://trackeri4.rarbg.com:80/announce

Pitam to zato sto pri uvlacenju nekog torenta i pri njegovom skidanju u properties-u nekad stoje trakeri u obliku bez prazne linije izmedju njih na primer:

http://vtv.tracker.prq.to:80/announce

http://trackeri4.rarbg.com:80/announce

Dakle tako se postave automatski, e sad u cemu je razlika izmedju ta dva nacina postavljanja trakera???

Link to comment
Share on other sites

@daniel83

Elem ovako stoje stvari mali trougao se zove network status klikni na njega 2 puta kratko i videces sta radi ako ti treba vise informacija pritisni F1 i naci ces sve o utorrentu.Sto se tice tice tracker-a nema nikakve razlike vise inormacija ces naci na wikipediji.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima koliko vas ima!

Imam problem: Vec 7 meseci imam flat ADSL 512 kod Beotel net-a. Sa torrent fajlovima sam poceo da radim pre nekih 3-4 meseca i protok mi je katastrofa. Naime, kada ga ukljucim sve je dobro (koliko moze biti 20-30 kb/s), ali nakon 2-3 min. pocinju da se gube seed-ovi, a zatim i peer-ovi, dok na kraju ne ostane 1-2 i download padne na 0. Onda ga je iskljucim, pa ukljucim i sve iz pocetka. STA DA RADIM? Nije u redu da mu je dezuram sve vreme, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

@Ahilis

Hm ovo sto si opisao lici mi ili na los port forwarding ili te beotel filtrira ; treca mogucnost je da te neki antivirus sa firewallom maltretira sve u svemu citaj malo po forumu naci ces resenje.Ako bas nista ne bude pomoglo kukaj za pomoc smisli cemo nesto.

Link to comment
Share on other sites

Hvala za ekspeditivnost.

Vezano za port forwarding, pokusao sam nekoliko puta kada sam prvi put krenuo sa torentima, a za port forwarding sam procitao na vasem forumu, dok jos nisam bio clan, ali ne ide. Windows firewall mi je iskljucen, a kao antivirus koristim bitdefender 10, gde je iskljucen firewall. Modem koji su mi dali u beotel-u je sagem f@st 800-840. Da nije problem u njemu? Inace OS je SP2.

Kukam, kukam, kukam :-)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...