Jump to content

Türkçe sorularınız için (sürekli güncel!!!)

laradov

Recommended Posts

Merhaba.

pascalyptica arkadaşımızın yaşadığı sorunu aynen ben de yaşıyorum. uTorrent'i açtığım anda hiçbir internet tarayıcı ile internete bağlanamıyorum. uTorrent'i kapatmak sorunu çözmüyor, restart atmam gerekiyor. Sistemim Vista home premium, virüs programım Nod32. Sistem 3 gün öncesine kadar sorunsuzdu. Problemin sebebi Windows güncellemeleri olabilir mi acaba?

• Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Selamlar..

Ben sorunumu çözdüm ama yine de sizinle paylaşim aynı sorunu olanlar yararlansın..

Virüs programımın Nod32 olduğunu söylemiştim. Bundan kaynaklandığını düşünüp üstüne gittim. Setup bölümünde Web Browsers (İnternet Tarayıcıları) altında çıkan seçeneklerde Messenger ve Explorer programlarının seçili olması gerekiyor ancak uTorrent seçiliyse onun tikinin kaldırılması gerekiyor.

NOT: Bahsettiklerim ESET Nod32 Antivirüs 3.0.669.0 sürümünde etkilidir. Aynı programın farklı bir sürümünde Web Browsers bölümünü bulamadım; ayrıca AntiVir programında da bu bölümü bulamadığım için her türlü yardımınıza açığım..

Ayrıca 3 bilgisayarla bağlanıp torrent açıyorum ancak 3'ünde de upload hızlarının toplam sınırı 20'yi geçmiyor..

Saygılar..

• 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

merhaba utorrent 1.6.1 build 940 kullanıyorum. son 2 gündür utorrenti açtığımda ara sıra

This program is freeware, if you paid for it you have been scammed ....

diye bir mesaj alıyorum, tabi mesajın geriside var ama şimdi tekrar tekrar denememe rağmen bu uyarıyı vermedi hatırlayamadığım için yazamadım. bu uyarının sebebi nedir acaba benden başka bu uyarıyı alan varmı. güncellemeler kapalı

• 1 month later...

Arkadaşlar merhaba.

Yaklaşık 5 ay uTorrent programını kullandım ama pc yi yavaşlattığı için kaldırmaya karar verdim. Yalnız programı kaldırdıktan sonra ağ bağlantılarındaki torrent bağlantısının iptal edilmediğini farkettim. Pc' mde hala torrent bağlantısı gözüküyor. Bağlantıyı iptal edemiyorum. Portları sildim, torrent le ilgili tüm ilgili dosyaları temizledim, güvenlik duvarında torrent bağlantısını engelledim ama bağlantı hala var. Ayrıca güvenli kipte pc yi açmamın da bir faydası olmuyor çünkü internet bağlantısı olmadan torrent bağlantısı devreye girmiyor ve iptal edemiyorum. Yani o kadar uğraşmama rağmen ağ bağlantılarında görünen torrent bağlantısını sonlandıramıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirm.

• 1 month later...
http://img30.imageshack.us/img30/7952/asdasdk.jpg

dostum böyle bi sorunum var bi bakabilirmisin pek sorun gibi değil ama indirmiyor , indiriliyor diyor ama. resimde zaten görüceksin , gönderme hızı sürekli değişiyor ama indirme hızında bi değişiklik yok sürekli 0

eğer dikkat edersen torrentinin eş(seed) sayısı 0. yani kimsede dosyanın tam hali yok. ortak(peer) lerinde ne kadar varsa o kadarını indirmişsin. daha çok eş(seed) i olan bir torrenti bulup eklersen düzelir

arkadaşlar bi problem yaşıyorum yardım ederseniz çok sevinirim.. uzun zamandır utorrent kullanıyorum hiç bi sorunum yoktu ama geçenlerde netlimiter diye bir program yükledim ama pek bi işe yaramadığı için kaldırdım.. o günder beri torrent indirme yapmıyor.linki attığım anda ok işareti kırmızıya dönüyor ve birde alt tarafda olması gereken yeşil tik yerinde yok. sorunun bundan olduğunu düşünüyorum. format attım düzelmedi..bittorrent kurdum düzelmedi.. o yeşil tik'i nasıl geri getirebilirim..

kimse cevap vermeyecekmi?

Windows 7'de utorrent kullanıyorum.. önceki sistemimde yarım kalmış indirmelerimi tekrar başlatırken kontrol etme sürecindeyken "mavi ekran hatası" veriyor ve reset attırıyor.. sadece chrome ve utorrent kullanıyordum chrome da bir işlem yapmıyordum utorrent'dan olduğunu düşünüyorum..daha önce böyle bir hata ile karşılaşan veya haberi olan var mıdır...?

• 1 month later...
boşuna açmışlar anasını satim forumu..kimsenin yardım etmeye niyete yok ki!! laf olsun torba dolsun.. madem yardım etmiceksin niye açtın bu başlığı?

Arkadaşım sakin olalım, lütfen bağırıp çağırma hemen! :) Kimsenin sana, mutlaka cevap vermek gibi bir sorumluluğu yok ki! Bu foruma bile şükredelim bence. İngilizce başlıklar arasında, arkadaş yine vakit ayırmış, uğraşmış. İlk sayfaya bak, herkesin tüm sorularına yardım etmiş, değil mi ama!? (belki şu an tatile çıktı, bir işi var, veya Allah korusun bir aksilik çıktı yaşamında)

neyse, bildiklerimi söyleyeyim ben de:

Ayrıca sorununu da anlayamadım. "NetLimiteri kaldırdım hiçbir işe yaramıyor" ne demek? Binlerce kişinin kullandığı faydalı bir program bu. Tekrar kur bence! ayarlarını yap (sorarsın, cevaplarız) Ayrıca "utorrentde o yeşil tik çıkmıyor, bittorent kurdum düzelmedi" gibi birşey demişsin, anlamadım? Utorent mi kullanıyorsun şu an, bitorent mi? herneyse, O yeşil tik gerçi, bütün paylaşım programlarında farklı şekilerde mevcuttur: "portların açık olduğu" anlamına gelir. Modeminin markasına göre, mutlaka port açmalısın! Utorrent bağlantılardaki Tcp port numarasını, modeminin ayar sayfasındaki (virtual server gibi isimlerle geçebilir farklı modemlerde) oraya gir. hızlanmayı fark edeceksin. (net-limiter 1.30 versiyonu, en stabil sürümdür, bunu kullanabilirsin) Veya hız ayarlayıcı olarak bunun yerine -Cfos speed programı da var) Son nokta: İşin sırrı, Port! herkesin modemine göre, port açma yöntemlerini bulabilirsiniz Googlede aratıp.

arkadaşlar merhaba, ben cm 2010'u indiriyordum netten, %99.9 a gelene kadar 100 k dan asagıya inmedi cok iyiydi hızım ama %99.9 a gelince bi anda hız 0,1 k ya geldi, smdide yukselmiyo kalan zamanda 1 hafta falan diyo, biri yardımcı olabilirmi lutfen

ne zamandır yüzde 99.9 da? Sadece bir iki saatlik birşeyse, biraz sabredip bekleyin, olabiliyor böyle.

Uzun zamandır böyleyse (bu yüzde 99.9 luk dosyanız, ne dosyası? winrar part dosyalarından mı oluşuyor, yoksa tek bir dosya mı? winrar part dosyaları ise, winrarda "keep broken file" seçeneğini işaretleyerek, o halde çıkarmayı bir deneyin. Bazen işe yarıyor. Bir iki kb lik bir eksiklik varsa film dosyasında, bence fark etmez, rahatça açılır dosya (eMulede çok sık yaparız bu erken yumurtlatma işlemini:) )

• 3 weeks later...

öncelikle merhaba

ben torrentle yeni tanıştım ve ilk üyeliğimi www.torrentleech.org adresine yaptım.

çok hızlı download yapabilmeme rağmen upload yapamıyorum. oysa torrentten indirdiğim yada elimde olan dosyaları ben de paylaşmak istiyorum.

fakat bir türlü paylaşım yapamıyorum.

seeding olabilmek için izlemem gereken yolu tarif edebilirseniz çok sevinirim.

• 2 weeks later...
öncelikle merhaba

ben torrentle yeni tanıştım ve ilk üyeliğimi www.torrentleech.org adresine yaptım.

çok hızlı download yapabilmeme rağmen upload yapamıyorum. oysa torrentten indirdiğim yada elimde olan dosyaları ben de paylaşmak istiyorum.

fakat bir türlü paylaşım yapamıyorum.

seeding olabilmek için izlemem gereken yolu tarif edebilirseniz çok sevinirim.

Üye olduğunuz Tracker'de, leecher oranı, yani başkaları tarafından indirilme sayısı yüksek olan dosyaları paylaşmalısınız. Bu tür trackerlerde bunu yapabilmek ve sitede tutunabilmek aslında zordur :) Sizin işinize yaramasa bile, sitedeki ratio oranınızı arttırmak için, indirilme (leecher) sayısı yüksek dosyaları indirin. Bu bahsettiklerimiz, public trackerler, yani üyelik

gerektirmeyen torrent sitelerinde (piratebay v.B) geçerli değildir. Oradan indirdiklerinizde, downloadınız kadar upload yapabilirsiniz utorrent'de. Ayrıca utorrant ayarlarında bağlantı/global gönderme hızının -0- olarak işaretli olması lazım. 0, sınırsız gönderim demektir. Netmiliter gibi bir programın veya bir güvenlik duvarının, upload engellemesi yapmadığına da dikkat edin.

Bunların dışında, kendiniz bir dosyayı paylaşıp upload yapmak istiyorsanız:

-Önce üye olduğunuz torrent sitesindeki bu konudaki talimatları okuyun.

-Halka açık bir siteye yapacağınız upload ile

üye olduğunuz siteye yapacağınız upload yöntemi temelde aynı sayılır.

Genelde şöyle yapılır:

1- oncelikle utorrent'in "dosya" menusunden

"yeni torrent yap" seçilir.

2- Çıkan pencerede "dizin ekle" yi secip sunum yapacaginiz dvd'nin "video_ts" klasorunu tanitiyoruz.

veya başka bir tek dosya ise, onu tıklayın.

3- "İzleyiciler" kismina, üya olduğunuz sitenin, veya başka bir sitenin tracker adresini girin.

Örnek: ( http://cinemageddon.org:80/announce.php )

4- "Diger" kismindaki "ozel torrent" kutucugu isaretli olacak.

5- Sonra "olustur ve kaydet"e basiyoruz, bir muddet sonra kaydedilmek istenen yer soracak,

herhangi bir yer secebilirsiniz (mesela masaustu).

-Torrent olusturma bu kadar. Daha sonra (örnek: http://www.cinemageddon.org/upload.php) adresine

gerekli bilgileri girip olusturdugunuz dosyayi gonderiyorsunuz.

6- Gonderdikten sonra torrenti indirip utorrent'e atiyoruz (kaydetme dizini

video_ts'nin, ya da dosyanız neyse, onun olduğu dizin olacak)

uTorrent dosyayi kontrol etmeye baslayacak ve % 100 olduktan sonra seed e geçecektir

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Selamlar, bende de şöyle bir sorun bir kaç önce versiyon 2.0 geçtim. Daha önce down yaparken upload'u hiç kısmıyordum ikisi birden tam hızla çalışıyordu. down 360-370 up 70-80 arası. Şimdi upload açıkken dowload 5-10 civarına düştü. Bunu düzeltmenin bir yolu varmı? Yoksa eski sürüme geri dönmek gerekir. Ne tavsiye edersiniz.

• 3 weeks later...

Öncelikle herkese selam

utorrent kullanırken mavi ekran hatası alıyorum.Hata kodunu yazma gibi bir şansım da olmuyor bir saniyeden kısa bir sürede bilgisayar yeniden başlıyor.Utorrent den olduğuna karar vermemdeki en büyük sebep başka herşey açıkken böyl bir hata ile karşılaşmamam ancak ne zaman ki utorrent ile download yapmaya başlayım 5 - 30 dakika içinde kesin hata alıyorum. Aynı hata ile karşılaşıp çözmüş olan yada çözümünü bilen var mı ?

• 2 months later...
  • 6 months later...
  • 1 month later...

torrent ile indirmekte olduğum dosyanın (southpark) (indirme hızı 1.7kb civarı)ortak ve eş sayısının hızlı indirmeye yettiğini düşünüyorum[ortak 5(27) eş 44(96)] ancak download hızı bir türlü artmıyor.eş ve ortak sayısı arası farkla ilgili bir sorun olabileceğini düşündüm ve başka bir bilgisayarda bu torrent dosyasını açtığımda hızlı bir indirme olduğunu gördüm(80-90kb civarı).torrent herhangi bir hata olmadığını söylüyor ve vista kullanıyorum.bu soruna karşılık ne gibi bir çözüm uygulanabilinir?

teşekkürler

• 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...