Jump to content

Polska dyskusja / Polish thread


MaV

Recommended Posts

@ slawecki.85 - zatrzymuje sie po pewnie pobierasz magnet zamiast torrent'a, magnet dopiero pobiera torrent i dlatego sie zatrzymuje, pewnie w nastepnych wersjach zrobia tak by dzialalo to normalnie, ze po zaladowaniu magnet, wyswietli nam sie okienko z wyborem plikow i sciezka docelowa,

wiec wlacz ponownie i powinno byc OK

@ zaboll - zassaj najnowsza bete oraz wyrzuc ustawienia, czyli plik settings.dat oraz jego kopie zapasowe z innymi koncowkami w rozszerzeniu, mozna wywalic tez calosc plikow dat dla pewnoci,

zachowaj tylko kopie zapasowe dla pewnosci jak cos pojdzie nie tak i bedziesz chcial cos odzyskac

kolego tak sobie poszukałem po systemie i powiem szczerze że za bardzo nie wiem gdzie szukać tego pliku settings.dat?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 513
  • Created
  • Last Reply

Witam

Podczas pobierania torrentow kazdorazowo (dla kazdej pozycji ktorą pobieram) ustawiam (PPM na torrenci i z menu Properties)

Maximum upload rate (kB/s)

na 3 kB/s. Powoduje to oczywiscie ustawienie maksymalnej wysylanej predkosci dla tego konkretnego torrentu na taka wlasnie wartosc.

Pytanie brzmi: Czy gdzies w ustawieniach aplikacji uTorrent da sie ustawic zadana wartosc maksymalnego wysylania kazdego pojedynczego torrenta? Czy tylko maksymalna wartosc wysylania dla wszystkich pobieranych/wysylanych torrentow?

Pytam dlatego, ze uzywam uTorrent w wersji serwerowej, a pliki .torrent po prostu wrzucam do folderu "autoload" i nie chce aby uTorrent zapychal lacze ktore jest w moim przypadku dzielone na wielu uzytkownikow.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

czy jest szansa, że zostanie poprawiony ten "pasek pobierania" w języku polskim (zamiast "Pobieranie" i "Wysyłanie" dać jakieś skróty "P" "W", "Pob" "Wys", "D" "U", "Down" "Up"), ponieważ nigdy nie wiadomo z jaką prędkością się ściąga?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

@ sunairam - polecam usunac wszyskie (po uprzednim zrobieniu kopi zapasowej) z C:\Users\NAZWAUSERA\AppData\Roaming\uTorrent

zrestartuje to ustawienia µTorrent'a do domyslnych,

pozniej zaglebic sie w "Kreator ustawien" siedzacego w menu "Opcje" lub pod skrotem klawiszowym CTRL+G.

powinno pomoc

@ zaboll - w Winodws 7 jest ten plik w folderze C:\Users\NAZWAUSERA\AppData\Roaming\uTorrent

@ bischop - da sie ustawic tylko maksymalna wartosc wysylania dla wszystkich torrentow w opcjach,

jak chcesz dla kazdego z osobna, to musisz to robic recznie,

a jak nie cesz by µTorrent zapychal lacze to skonfiguruj go sobie normalnie,

czyli ustaw maksymalne wysylanie i odbieranie przy ilus torrenach,

a nie przy wysztskich wlaczonych, jak teraz pewnie masz, bo wlasnie tak zapchac lacze najszybciej

@ Batat - polecam uzyc wersji angielskiej, duzo lepiej ogarnac mozna, niz domyslac sie co tlumacz mial na mysli ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Virtual_ManPL@

A w takim razie, czy da się napisać plugin do uTorrenta (wersja serwer na linuxie) który to plugin ustawiał by to "ręcznie" za mnie?

Samo programowanie nie jest dla nie problemem - pytanie tylko czy jest taka możliwość - tzn API uTorrenta na to zezwala. Albo w ogóle lepiej/szybciej zainstalować jakiegoś open source client'a/serwer'a torrent i to w nim już zmieniać?

Link to comment
Share on other sites

Może tutaj ktoś pomoże, utorrent otwiera mi strasznie dużo aktywnych połączeń i blokuje mi sieć. Nie idzie korzystać ze stron internetowych. Ustawienia zmieniałem na przeróżne i ciągle to samo. Moje ustawienia aktualne:

globalna licza poł: 500

Maxymalna liczba połączonych peerów: 100

slotów na torrent: 30

max halfopen 50

DHT off

Upnp w routerze off

port przekierowany

Bez routera nie ma tego problemu ale to nie jest wyjście.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Mam pytanie odnośnie pewnego problemu, który nie pozwala mi normalnie korzystać z uTorrenta.

Otóż w trakcie ściągania plików za pomocą uT często (co kilka minut) dochodzi do zerwania połączenia z internetem (połączenie z routerem zostaje). Dzieje się tak zarówno poprzez WiFi jak i kabel (aczkolwiek w przypadku kabla może występuje to trochę rzadziej). Z regułu po około minucie połączenie jest przywracane (chociaż czasami wymagany jest restart routera). Próbowałem ograniczać liczbę połączeń, bawić się trochę w ustawieniach programu, jednak póki co nie mogę odnaleźć na to żadnej solucji. Mogę jedynie dodać, że dzieje się tak od kilku miesięcy. Wcześniej nie było takich problemów.

Internet mam z Netii przepuszczany przez router Planet ADW4401, port dla uT jest otwarty, żaden Firewall i antyvir go nie blokuje.

Przypadłość ta nie występuje w trakcie ściągania plików z serwisu hostującego. Dotyczy tylko i wyłącznie uTorrenta. Może ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witajcie, mam taki problem. Wiem że w ut można stworzyć etykiety i pliki które są w trakcie pobierania po pobraniu przeniosą się do folderu mającego nazwę etykiety. Ale czy jest możliwość zrobienia tak żeby te pliki przeniosły się dopiero jak plik się zatrzyma, czyli np. uzyskam na nim ratio 1:1 i wtedy dopiero się przeniosą do folderu o nazwie etykiety?

Napisałem skrypt do tego o co pytałem, znajdą się chętni do potestowania?

Skrypt po ukończeniu torrenta, czyli gdy zmieni status na finished przenosi folder z danym torrentem do folderu _etykieta. Czyli w zależności jaką etykietę damy torrentowi to do takiego folderu się przeniesie. Działa z katalogami. Niestety nie mam na razie nic ściągniętego z pojedyńczymi plikami, więc nie wiem czy dobrze działa na plikach. Jakby ktoś miał ochotę potestować to pisać na vasquuez@gmail.com albo tutaj :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Wersja PL µTorrent 3.2.3. 28705 win7_64 , UPC 30.

Mój ' problem ' polega na tym iż po zmianie neta na BEZPRZEWODOWY download nie przekracza 300 kB/s bez względu na ilość seedów, peerów, torrentów etc.

Przed zmianą miałem UPC 25 przewodowy i śmigało pięknie do ca. 2 MB/s ! więc zmiana jest odczuwalna.

Router "THOMSON" dostarczony przez UPC.

edit

Wooooooooooooow, dziś patrzę a tu ... 1.43 MB/s. Absolutny ewenement.

Jednak najczęściej jest to (1 torrent) - 30 kB/s download - 200 kB/s upload

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...