Jump to content

Polska dyskusja / Polish thread


MaV

Recommended Posts

fajnie ze powstal ten watek :)

ja sie produkuje w tym temacie: http://forum.utorrent.com/viewtopic.php?id=1084

mam problem z programem, jak chodzi sobie w tle i nagle wylacza mi prad (lub wcisne reset na obudowie) to po uruchomieniu kompa mam pusty program, wszystkie statystyki sa wymazane, torrentow brak. Musze na nowo dodawac kazdy torrent, robic [Force re-check] i dobiero jest ok (poza tym, ze nie wiem jakie ratio mam na danej pozycji bo wszystko zaczynam od zera). Przy zwisach i wylaczeniu sie pradu wgrywanie na nowo 20 torrentow do programu jest meczace. Ma ktos taki problem?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 513
  • Created
  • Last Reply

Czo³em MietmaN !

Widzê, ¿e Polacy opanowali forum uTorrent :D

To sobie podyskutowali¶my po angielsku :)

Teraz mamy dziêki MaV polsk± dyskusjê równie¿ !

MaV

Skrypcik ju¿ testowa³em jaki¶ czas temu.

Przydatna rzecz, je¶li poprzestawiamy sobie ustawienia, a potem chcemy wróciæ do domy¶lnych (nominalnych dla naszego ³±cza).

Tak przy okazji, to przyda³aby siê taka opcja w programie, ¿eby mo¿na by³o sobie ustawiæ i zapamiêtywaæ profile ustawieñ. Wtedy w zale¿no¶ci od rodzaju torrenta (dobrze seedowany, ¼le seedowany itp) wybieramy sobie nasz profil ustawieñ.

Link to comment
Share on other sites

Witam. Chcia³em sie podzieliæ moim spostrze¿eniem.

A mianowicie ...posiadam ³acze radiowe, czyli jestem za NATem. Próbowa³em na wiele sposobów pozbyc siê komunikatu 'NAT Error' (zawsze mia³em 0 DHT nodes), ale nie wysz³o ...bêdê musia³ kupiæ sta³y (zewnêtrzny) adres IP lub poprosic o przekierowanie portów, ale nie w tym rzecz.

Bawi³em sie ostatnio zaawansowanymi ustawieniami uTorrenta i ustawi³em * net.bind_ip na lokalny adres IP serwera mojego dostawcy (192.168.4.1). Po dokonaniu tego zabiegu znikn±³ komunikat 'NAT Error', a pojawi³ siê 'Listen Error' i DHT zaczê³o ³±czyæ. Nie znam sie na tym za bardzo i nie wiedzia³em do czego s³uzy ta opcja jak j± ustawia³em :D

Co o tym my¶licie? Czy w ogóle powinienem 'co¶' wpisywaæ w to pole skoro jestem za NAT'em ?

Link to comment
Share on other sites

Teoretycznie opcja ta jest potrzebna gdy posiadasz kilka kart sieciowych w komputerze i chcesz wybraæ tê, której chcesz u¿ywaæ ale... o takim zastosowaniu tej funkcji nie my¶la³em :).

Przy okazji - "Listen error" oznacza, ¿e port, który wpisa³e¶ w ustawieniach jest ju¿ w u¿yciu przez inn± aplikacjê, lub, ¿e jest on zablokowany (np. przez Firewall). Byæ mo¿e ta informacja Ci pomo¿e.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam kilka pytañ/problemów - po pierwsze:

nie dziala mi tlumaczenie, mimo ze plik z tlumaczeniami znajduje sie w tym samym katalogu co program w opcjach dostepny jest tylko English.

Problem numer dwa - nie wiem jak otworzyc porty dla uTorrenta przez co osiaga on predkosc maksymalna 3kb/s (przy neostradzie 256). Z poczatku myslalem ze to wina trackera, jednak w BitSpirit ten sam torrent szedl z maksymalna predkoscia.

Z gory dzieki za szybka pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Czo³em !

Ja mam kilka pytañ/problemów - po pierwsze:

nie dziala mi tlumaczenie, mimo ze plik z tlumaczeniami znajduje sie w tym samym katalogu co program w opcjach dostepny jest tylko English.

A jakiej wersji programu u¿ywasz ?

Jakie t³umaczenie zastosowa³e¶ i sk±d je pobra³e¶ ?

Problem numer dwa - nie wiem jak otworzyc porty dla uTorrenta przez co osiaga on predkosc maksymalna 3kb/s (przy neostradzie 256). Z poczatku myslalem ze to wina trackera, jednak w BitSpirit ten sam torrent szedl z maksymalna predkoscia.

Z gory dzieki za szybka pomoc.

Czy u¿ywasz jakiego¶ routera czy zwyk³ego modemu neostrady ?

Jaki jest Twój system operacyjny ?

Link to comment
Share on other sites

A jakiej wersji programu u¿ywasz ?

Jakie t³umaczenie zastosowa³e¶ i sk±d je pobra³e¶ ?

ok, sciagnalem troche starsze tlumaczenie i jest juz ok, pozostal problem portow.

Czy u¿ywasz jakiego¶ routera czy zwyk³ego modemu neostrady ?

Jaki jest Twój system operacyjny ?

Uzywam zwyklego modemu do neostrady - Sagem. Mam Windows XP z Service Packiem 1

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich!

newtorrent7bp.th.jpg

W tym uTorrencie jest jedna niewygodna rzecz jak dla mnie. Jak sie dodaje nowego torrenta to mozna wybierac czesci jakie sie chce sciagac, ok tylko jak wrocic do tego menu po tym jak sie juz kliknie [OK] i torrent jest gotowy do sciagania. Czesto sciagam seriale np caly sezon w jednym torrencie i najpierw chce 2 odcinki ale jak chce juz 2 kolejne to musze usunac torrenta i ladowac go ponownie zeby sobie wybrac co chce sciagac :/

Oczywiscie jest tam zakladka 'files' gdzie mozna cos kombinowac z kolejnoscia sciaganych kawalkow ale to menu przy dodawaniu torrenta jest wygodniejsze. W BitComecie jak sie klikalo wlasciwosci torrenta to bylo wlasnie to menu a w utorrent tego juz nie ma ://

Link to comment
Share on other sites

Mam pomys³ - bêdê tutaj umieszcza³ t³umaczenia changelog'ów poszczególnych wersji programu. Oczywi¶cie, je¶li jak±¶ pominê w przysz³o¶ci, mo¿e kto¶ to zrobiæ za mnie :).

- Nowo¶æ: Nowy easter egg (ukryta niespodzianka)

- Nowo¶æ: Przycisk 'Pomoc' w oknie czytnika RSS

- Zmiana: Usuniêcie poprzedniej zmiany: Je¶li plik jest wiêkszy ni¿ byæ powinien, wymu¶ ponowne sprawdzenie.

- Nowo¶æ: Zmiana po³o¿enia 'Ulubionych' kana³ów RSS

- Nowo¶æ: Je¶li program jest uruchomiony z katalogu tymczasowego, pyta o to czy siê zainstalowaæ gdzie indziej

- Nowo¶æ: Nowe menu kontekstowe dla szybkiego w³±czania lub wy³±czania DHT i Harmonogramu

- Zmiana: Nowe domy¶lne ikony

- Zmiana: Pomijanie plików ukrytych i systemowych przy tworzeniu torrentów

- Zmiana: Niektóre kolumny maj± dane wyrównane do prawej

- Zmiana: Usuwanie spacji w adresach kana³ów RSS

- Zmiana: DHT u¿ywa przy komunikacji karty z net.bind_ip

- Zmiana: Je¶li plik jest wiêkszy ni¿ byæ powinien, wymu¶ ponowne sprawdzenie

- Poprawka: Zapobieganie przesuwaniu okien powy¿ej pixela 0

- Poprawka: Wska¼nik pobierania nie by³ tak samo obliczany w kolumnach i w zak³adce 'Ogólne'

PS. Dodatkowo, choæ nie ma tego w logach zmian, Ludde podobno poprawi³ algorytm Super Seed'a. Czy kto¶ z Was móg³by sprawdziæ czy rzeczywi¶cie dzia³a on lepiej ?

Link to comment
Share on other sites

Witajcie wszyscy...mam nie licho problem...korzystam oczywiscie z uTorrent i bylo naprawde super ze sciaganiem plikow z torrentow do wczoraj, kiedy to obnizyla sie predkosc (do okolo 2 kb/sek) wczesniej 30 Kb/sek ... sprawdzilem port i okazalo sie, ze jest zamkniety...sprawdzalem inne porty , wybieralem nawet losowe i nic nie pomoglo. Czy wie ktos jak to naprawic ?? Tak swoja droga mam windowsa xp i korzystam z neo 128 . Prosze pomozcie

Link to comment
Share on other sites

Witajcie wszyscy...mam nie licho problem...korzystam oczywiscie z uTorrent i bylo naprawde super ze sciaganiem plikow z torrentow do wczoraj, kiedy to obnizyla sie predkosc (do okolo 2 kb/sek) wczesniej 30 Kb/sek ... sprawdzilem port i okazalo sie, ze jest zamkniety...sprawdzalem inne porty , wybieralem nawet losowe i nic nie pomoglo. Czy wie ktos jak to naprawic ?? Tak swoja droga mam windowsa xp i korzystam z neo 128 . Prosze pomozcie

Wchodzisz do:

Panel sterowania / Centrum zabezpieczeñ / Zapora systemu Windows / Wyj±tki

klikasz na DODAJ i ustawiasz sobie port, który przeznaczasz dla uTorrenta.

Mo¿e to byæ np. port:

010fe.jpg

Taki sam port ustawiasz na sta³e w opcjach uTorrenta i po k³opocie ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie program - tylko traker ustala czas co jaki ma siê meldowaæ klient - opcja rêcznej aktualizacji omija ten mechanizm.

PS- przykladowo pociagnijcie sobie cos z demonoida- tam ustawiono aktualizacje co 60 minut

Link to comment
Share on other sites

Witam, niedawno przerzucilem sie na torrenta, mam pytanie czy ktos moze polaczyl utorrenta z programami jak tor, I2P czy AntsP2P, sa to "niby" programy do anonimowego podlaczania sie czy jak kto woli nie widac twojego ip(oczywiscie mozna przez proxy sie polaczyc). Czy mozliwe by bylo podlaczenie np do trackera anonimowo i czy inni klienci by nie wiedzieli mego ip, bo jak ostatnio sciagam na torrencie to peerguardian blokuje ip o kotryhc lepiej nie wspominac np. Nato, minsterstwa informacji i komunikacji roznych krajow itp. Strachu troche jest. Moze ktos sie pobawi z tymi programami i dojdzie do jakis sensownych rozwiazan, pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Po zmianie z 1.4 na 1.5 w zakladce logger zaczelo pojawiac sie unable to map UPnP port to... We wczesniejszej wersji taki komunikat nie pojawial sie, w najnowszej niestety zaczal. Co dziwne w sumie dziala wszystko ok (lampka po krotkiej chwili z zoltej robi sie zielona, w 1.4 odrazu byla informacja: network OK). Czym to moze bys spowodowanie i jak to rozwiazac (dodam, ze mam ip zew i FW jest na pewno dobrze zkonfigurowany - specjlanie sie temu przyjzalem)?

Aha, 1.5 (wczesniej ostatnie bety) powoduje od czasu do czasu niebieski ekran 0x000000D1 - nie wiem gdzie to zglosic i jak to napisac po angielsku.

dzieki za chwile uwagi

Link to comment
Share on other sites

zybeks: W wersji 1.4 b³êdy dotycz±ce UPnP nie by³y wy¶wietlane, dlatego ich nie widzia³e¶. Skoro jednak wszystko dzia³a poprawnie, to nie przejmuj siê tym :).

A odno¶nie niebieskich ekranow: Masz zainstalowanego najnowszego Service Pack'a i ³atki?

Link to comment
Share on other sites

Owszem wszystko jest uporzadkowane, zaktualizowane i dopilnowane. Z tym, ze ciezko mi stwerdzic, ze na 100% to uT... bo sprawa ma sie tak: uzywajac wersji beta 1.4.x build xxx zdarzaly sie BS potem wrocilem do 1.4 stable i nie bylo ich, wczoraj zainstalowalem 1.5 stable (no i dzisiaj ta nowa kompilacje) i BS sie pojawil... z tym, ze potem zawsze outpost FW jeczy, ze to blad jego samego a nie uT (nie moge stwierdzic czy za kazdym BS outpost twierdzi, ze to jego wina, bo poza tym przypadkiem to nie widze BS). Jeszcze to poobserwuje, jezeli zdarza mi sie jesze te BS na 1.5 przesiade sie na 1.4 spowrotem. Moze byc tak, ze te dwa progsy poprostu nie trybia wzajemnie. Bo teraz przez pare godzinek zaryzykowalem i wywalilem FW - BS nie bylo. Teraz juz zainstalowalem spowrotem tego FW... Bede obserwowal :)

Link to comment
Share on other sites

Jest wiadome, ¿e niektóre Firewall'e posiadaj± b³êdy, które siê przeró¿nie objawiaj±. W sekcji FAQ na stronie, pod nag³ówkiem "Incompatible software" znajdziesz listê programów, o których wiadomo, ¿e 'gryz± siê' z uTorrentem (i prawdopodobnie nie tylko z nim).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...