Jump to content

Polska dyskusja / Polish thread


MaV

Recommended Posts

Witam

Proszê Was o pomoc, od d³u¿szego czasu zasysam na uTorrencie, jednak od wczoraj nie mogê nic udostêpniaæ, ani œci¹gaæ i mam nastêpuj¹cy komunikat:

Status trackera: ¯¹danie wysy³ania lub odebrania danych zosta³o zablokowane, poniewa¿ gniazdo nie jest pod³¹czone.

O co chodzi? Mam win XP sp2, uTorrent v 1.5, ³¹cze Neo 512.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 513
  • Created
  • Last Reply

taraj: Najprawdopodobniej bawi³e¶ siê ustawieniami zaawansowanymi i w³±czy³e¶ ¶ci±ganie do tzw. Partfile'ów :). Teraz raczej nic z tym nie zrobisz, musisz po prostu poczekaæ a¿ ca³o¶æ siê ¶ci±gnie.

Link to comment
Share on other sites

witam

czy jest mozliwo¶æ ograniecznia liczby jednoczesnie pobieranych fragmentów? pobieram du¿y plik (kilka GB), pobieranych fragmentów jest klikadziesi±t a do tego ka¿dy fragment ma 4 MB, kilka razy zdarzy³ sie nieplanowany twardy reset i wszystkie w tym momencie ¶ci±gane fragmenty przepada³y (nawet kilkaset MB), da siê cos z tym zrobiæ?

Link to comment
Share on other sites

Witam. U¿ywam WinXP z SP2 (wy³±czony wbudowany firewall) oraz kasperskiego antywirusa i antihackera które swobodnie przepuszczaj± uTorrenta1.5. Niestety jestem za natem ale z mo¿liwo¶cia P2P. Jak cos jeszcze jest potrzebne z info to dopisze ;]

W uTorrencie po w³±czeniu go zapala siê zó³ta lampka na dole z tym tekstem o "¿e jak d³u¿ej siê utrzymuje to jest ¼le"(moja autorska wersja:) i tu pojawia sie mój problem bo ta lampka czasem zmienia sie w czerwona (wtedy wszystko idealnie mi dzia³a i nie mam problemu z po³±czeniem siê) niestety do¶c czêsto nie chce zmieniæ sie w czerwona i pozostaje ¿ó³ta praktycznie ³±cze sie wtedy z 2-3 peerami, zreszta zapycha mi siê te¿ w tym momencie ca³e ³±cze bo na przegl±darce nie moge pracowaæ i WinMTR te¿ pokazuje ze moje ³acze jest do¶c mocno zapchane. Po wy³±czeniu uTorrenta wszstko wraca do normy strony sie szybko otwieraja oraz MTR pokazuje ze wsio jest oki. Czasem pomaga jeden restart uTorrenta czasem kilka restartów. Sprawdza³em na BitComecie i takiego problemu nie mia³em. Czy jest w stanie mi kto¶ pomóc?? Pomysla³em ¿e mozna by by³o zrobic tak aby zaraz po za³aczeniu mia³bym czerwon± lampke niestety nie wiem czy da sie tak zrobiæ i czy jest to wogóle mo¿liwe. Dzieki z góry za pomoc

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam!

utorrent bardzo przypadl mi do gustu, nie tylko dlatego ze jest malo zasobozerny, ale jest bardzo przejrzysty i generalnie bardziej mi odpowida niz bitcomet

jest jednak jedno ale: sciaga mi znacznie wolniej niz bitcomet, pewnie wina lezy po stronie konfiguracji ktorej nie potrafie poprawnie przygotowac

pracuje na winxp sp2,nod32,sygate personal firewall, lacze sie przez chello 256/64

do seedowania nadaje sie idealnie-zawsze max lacza | i tak wolnego :( |

niestety sciaganie to juz wielka hustawka

prosze o rade odnosnie konfiguracji

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam, już od kilku dni próbowałem przerzucić się z BitCometa na uTorrent, bo wydawał mi się równie funkcjonalny a dużo "lżejszy".

Jednak mam mnóstwo problemów:/

Po pierwsze często uTorrent rozłącza się z trackerami lub wogóle się nie łączy.

Po drugie jak już się połączy to pomimo że dostępnych seedów i peerów jest pełno to on się łączy tylko z kilkoma, a po kilkunastu minutach traci połączenie z większością. A w przypadku niektórych torrentów nie łączy się z żadnym peerem.

Oczywiście nie muszę mówić że transferów prawie wogóle nie mam:/

PS. Zaznaczam że testowałem szybkośc uTorrenta w porównaniu z BitCometem na tych samych plikach (5 plików z różnych trackerów) i BitComet śmigał mi około 1-2Mbit a uTorrent max 30Kbit.

PS2. Jestem za NATem bez UPnP (sieć radiowa).

Próbowałem już wszystkich konfiguracji i nic:/ Czy rzeczywiście brak zewn. ip może tak wpłynąć na prędkość? Z drugiej strony BitComet śmiga przy tych samych warunkach:|

Pomóżcie:( Bardzo chcę się przenieść na uTorrent'a.

Link to comment
Share on other sites

może windowsowy firewall cos blokuje, najlepiej wyłaczyc i przetestować

a może kwestia ustawien portów, uzywasz tych samych co w BC?

rozłacza sie z trackerami a co z DHT?

Tez jestem w sieci za NATem, tyle że w kablówce, ale problemów ze ściaganiem nie mam (mimo "czerwonej kropki")

http://www.utorrent.com/faq.php#Why_are_my_torrents_going_so_slow.3F

Link to comment
Share on other sites

Witam!!!

Bardzo proszę o odpowiedź:

Czy miał ktoś konflikt uTorrenta (wersja Beta 1.5.1 build 462,463) z alcoholem 120% ver:1.9.5 8323 ?

Dokładnie mówiąc przy montowaniu, obrazu w napędzie wirtualnym Alcohola pojawiają się błędy w warstwie SPTD. Które widnieją w eventlog. Gdy utorrent jest wyłączony problemy znikają. Pragnę dodać że ten problem występuje na dwóch różnych konfiguracjach komputera i systemu. W konsekwencji powoduje nie możność instalacji obrazu z menu kontekstowego. Wiem że to mały problem ale pytam z ciekawości.

Z góry dziękuje za odp. Pozdrowienia:-)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Witam!!!

Bardzo proszę o odpowiedź:

Czy miał ktoś konflikt uTorrenta (wersja Beta 1.5.1 build 462,463) z alcoholem 120% ver:1.9.5 8323 ?

[...]W konsekwencji powoduje nie możność instalacji obrazu z menu kontekstowego. Wiem że to mały problem ale pytam z ciekawości.

Z góry dziękuje za odp. Pozdrowienia:-)

Ja mialem ten problem ale nie wiedzialem ze to przez utorrenta. Dopiero jak przeczytalem twojego posta to cos mi zaswitalo ze moglem miec utorrenta odpalonego :-)

Troche mnie to denerwowalo bo klikalem prawym myszy na virtualny cd-room i nie bylo opcji "zamontuj obraz" :-/

Link to comment
Share on other sites

Pociesz się... taki "smietnik" jest nie tylko u ciebie ;)

Prawdopodobnie to jakis maly blad w tlumaczeniu (moze nie zamkniety tag?) i w oknie tym pokazuja sie tlumaczone na PL komendy z menu ustawien uTorrenta.

W tym oknie jest jeszcze jeden maly blad. Na samym dole widac kawalek przycisku (chyba) do czyszczenia okienka z cache wyslanych/pobranych plikow.

Niestety widac tylko kawalek gornej belki tego przycisku, a reszta sie nie miesci.

00015xv.jpg

Link to comment
Share on other sites

Przesuń sobie (podział poziomy) dolną część okna - zrobisz to przez ustawienie kursora na belce oddzielającej dół od góry -we właściwym miejscu -zmieni się wygląd kursora i zobaczysz cały przycisk.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam, mam utorrent 1.6 i jestem w sieci lokalnej, gdzie net jest udostępniany przez ISA SERVER 2004. Jak ustawić regułkę w ISA aby przepściło mi program. Próbuje już od dłuższego czasu i nic nie wychodzi. Wielkie dzięki jeśli ktoś ma jakieś pomysły.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

utorrentlt3.jpg

Do szczescia potrzebna by mi byla w Utorrencie jedna opcja. Jak widac pompuje caly sezon serialu, przewaznie sciagam po 4 odcinki i pozniej resumuje reszte ale wygodniej by bylo jakby byla opcja "start next paused file when a file compleates" tak jak w emule zeby po skonczeniu sciagania automatycznie sciagal nastepny.

Fajnie by bylo jakby ten pomysl trafil do programistow utorrenta.

poszlo do "request wishlist" jakos wysapalem to swoim czerstwym angielskim :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

D = Currently downloading (interested and not choked)

d = Your client wants to download, but peer doesn't want to send (interested and choked)

U = Currently uploading (interested and not choked)

u = Peer wants your client to upload, but your client doesn't want to (interested and choked)

O = Optimistic unchoke

S = Peer is snubbed

I = Peer is an incoming connection

K = Peer is unchoking your client, but your client is not interested

? = Your client unchoked the peer but the peer is not interested

X = Peer was included in peerlists obtained through Peer Exchange (PEX)

H = Peer was obtained through DHT.

E = Peer is using Protocol Encryption (all traffic)

e = Peer is using Protocol Encryption (handshake)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...