Jump to content

Forum de discutii in limba română / Romanian thread


stihia

Recommended Posts

Salut! Eu lucrez de putin timp cu utorrent si am niste nelamuriri. Daca ma poate cineva rezolva ar fi ceva! De exemplu, dupa ce descarc un film, dupa un timp de circa cateva ore, imi apare in dreptul lui semnul mirarii cu rosu si zice la "Status" asa: "Error: Invalid download state, try resuming". Ma deranjeaza pentru ca in dreptul acelui film nu se mai upload-eaza nimic, iar eu am nevoie de cat mai mult upload. Ce as putea face ca sa dispara eroarea si sa se reia upload-ul? Asta ar fi una. Apoi nu stiu de ce viteza upload-ului este asa de mica, de cativa zeci de kilo pe secunda in conditiile in care eu am viteza de download de maxim 11M/s (vorbesc serios!!). Si de ce se upload-eaza doar in dreptul catorva filme si nu pentru toate filmele? La majoritatea am la ETA semnul infinit.

Atat. Multumesc mult pentru eventualele raspunsuri si apreciz mult interesul vostru!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply
  • 1 month later...

Stie cineva daca pot readuce torrentele inapoi in program la seed. Am vrut sa sterg din lista programului cu torrente terminate unul singur care nu mai facea upload de cateva saptamani insa din greseala le-am sters pe toate. Le pot incarca inapoi in program cumva ca sa continui s fac upload?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

pt trackere romanesti cum testez viteza de net down/up, care tre sa fie mai mare decat externa?

sunt intr-o retea de cartier (MEGANET) XP WINDOZ, EXTERN 500 D/ 64 U , verificat cu speedtestul din uttorent, iar pe zapp am gasit 2 mega down.

vreau sa imi setez utorrentul sa mearga brici.

am citit ghidul asta:http://tracker.sharereactor.ro/out.php?rsr_url=http%3A%2F%2Fforum.utorrent.com%2Fviewtopic.php%3Fid%3D3912

si vreau sa fac setari pt aceste trackere romanesti.

ajutati-ma va rog ca am auzit ca altii au atins viteze de down si up de multi megi, iar ioooo......sad

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Salut.

Am torent 2.0.4 instalat si am o problema cu torentele fragmentate in mai multe fisiere. De obicei un joc...de 5-6-7 GB il gasesti impartit in 50 fisiere de cate 100 Mb fiecare.

Problema la mine apare dupa ce am scos torentu, cand dau la dezarhivare, imi tot da Disk Read Error. De cateva ori (destul de putine) am reusit sa dau Force Recheck la torent....si dupa 10-15 ForceRecheck-uri s-a rezolvat.

La foarte multe torente de genul ala, nu am reusit sa le extrag.

Problema asta a aparut de cand folosesc Win 7, pe Xp nu am facut asa ceva.

Mersi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Am si eu o problema cu utorrentul :( daca ma puteti ilumina si pe mine ar fi perfect :lol:.

Mi se blocheaza pur si simplu :(. dau sa se incarce ceva dupa 2-5-16-20 de minute se blocheaza. apare sus not responding. apare clepsidra sau rotitza aceea care se incarca si alta solutie nu am decat sa-l inchid :mad:.

am windows 7 32bit, nush ce altceva sa va mai spun k nu le am cu d'astea :)).

precizez ca sunt in america si doar aici am problema asta :D. In romania nu!

Multumesc anticipat!:P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Salutare !!

Am o problema cu viteza. Inainte de a-mi instala windows 7 am avut windows xp sp2 si torrentele mergeau cu 10 mb/s , acuma de cand am pus windows 7 torrentele nu sunt downloadate cu mai mult de 1,1 mb/s desi platesc acelasi abonament la internet.

Va multumesc anticipat!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Referitor la eroarea aceea:

- clic dreapta pe torent

- clic pe "Force Re-Check"

- clic pe "Start" dupa ce Force Re-Check s-a efectuat

la fel patesc si eu de cand am ultima versiune de utorrent....am urmat acesti pasi dar apare alta eroare

''Error ; Former volume not mounted'

si acest lucru se intampla la fisierele pe care vreau sa le descarc..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut tuturor!Am o problema cu utorrent-ul meu.Are zile si zile cand face upload.Asta e ste problema mea uploadul,pentru ca pe un anumit traker imi trebuie ratie.

Spre exemplu la un torrent cu un peer activ face intr-o zi upload cu 1,9-2,0MB/s in alte zile deaba ajunge la 5kb/s(la acelasi torrent).De vreo trei zile am incercat cu 20 de torrente diferite si imi arata 0 peers la toate.

Am windows 7 x64,utorrent 2.2(cu setariile de rigoare facute),si internet prin cablu.La testele de viteza internet am obtinut (la un test catre bucuresti):Download speed:94,76 MB/s si Upload speed:69,08mb/s.

Ma puteti ajuta va rog cu probema upload-ului?Multumesc

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

salutare oameni buni,si bine v-am gasit.am si eu o problema cu utorentul.am utorent 3.0 si vreau sa downloadez de pe pirate bay cateva dvduri.dar nu vrea sa imi mearga.jos la info trackers zice:

no connection could be made because the target machine actively refused it

va multumesc anticipat si astept cu nerabdare ajutorul vostru

Link to comment
Share on other sites

Buna va rog mult daca ma puteti ajuta, intrucat am mare nevoie de uTorrent.

Am urmatoarea problema: eu am nevoie sa creez torrente care sa imi fie downloadate de diversi. A mers o data sa creez un torrent, il lua lumea totul ok. De 2 zile am vrut sa creez un alt torrent si teapa, se incarca 2-3 minute apoi imi apare tot "not responding" clepsidra aceea si il pot doar inchide.

Mentionez ca: am dezinstalat si reinstalat, am scos din uz temporar firewall, antivirus si tot la fel se bloca.

Nu stiu ce sa mai fac ca sa mearga si va rog din suflet sa ma ajutati ca sunt disperata de 2 zile ma tot chinui sa-l fac si nimic.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

salut,folosesc u torrent 3.1.2 si am niste probleme cu descarcatul,mai exact in bara de jos a programului imi apare cand ajung la viteza de 5-6 mega disk overloaded cu un procent in coada care creste gradual pana la 100% moment in care nu maii am viteza de down si imi blocheza programul.Daca aveti ceva solutii pentru problema asta astept raspuns,multumesc.:)

Link to comment
Share on other sites

Hallo allerseits,

keine Ahnung, ob ich hier meinen Beitrag an die richtige Stelle setze, habe aber nichts Anders gefunden!

Die aktiven Downloads huepfen im Fenster rauf und runter! Das nervt! Was ist da bei mir falsch eingestellt; richtig kann das ja wohl nicht sein/!

Gruss von der Insel

Link to comment
Share on other sites

Salut

Am o problema mai ciudata cu utorrent 3.1.3 de cateva zile.

Viteza de download de pe extern imi ramane blocata la maxim 1MB/s. Indiferent de cate torente externe descarc sau de peers. Nu am nicio problema la torrentele interne (unde tot am testat in ultimele zile si download-ez cu 6-7Mb - viteza normala pt mine).

Pana acum nu imi facea aceasta figura.

Am incercat sa ii verific reteaua pe speed test folosind trackere externe, iar daca nu am utorrentul deschis am constant download de 8-9Mb/s.

Am avut mai multe episoade de la un film, respectiv 9, download-am cu max 1mb/s, pun pauza la 5 dintre ele, iar la restu creste brusc viteza la un 1Mb/s. indiferent de cat dowload-ez, viteza nu trece de 1mb si ramane constanta pe toata perioada download-lui. Am observat ca e aceasta problema pe mai multe trackere. I-am intrebat daca au setat ceva limitare de viteza, si au spus ca nu.

Ce sa fac?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...