Jump to content

Srpski-Српски / Serbian


kdr8

Recommended Posts

Dobro došli na Srpski deo foruma tu smo da pomognemo jedni drugima, poštujeте pravila foruma .

Добро дошли на Српски део форума ту смо да помогнемо једни другима , поштујте правила форума .

Welcome on the Serbian topic we are here to help each other , respect the rules of this forum.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply
  • 4 weeks later...

pozzz, i dobro je kad mozes na svom jeziku izneti bilo sta sto nije jasno u vezi ovog jako popularnog klijenta.

Moj problem je u tome sto nikako ne mogu da provalim sta znaci kada je onaj kvadratic koji stoji ispred naziva torrenta koji se skida, crvene boje sa strelicom na gore ili dole. pa bih zamolio ako mozete da mi objasnite obadve situacije

hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

@spooky033:

Crvena strelica na dole ili na gore ne treba bas mnogo da te brine.

To znaci da trecker server koji drzi sve kliente na okupu nije trenutno dostupan,preopterecen ili jednostavno vise ne postoji ali sa tim takvim statusom mozes skidati/slati fajlove ako ima dovoljno klijenata(seeds & peers) na mrezi ovo je najlaickije objasnjenje crvenih statusa na ovom klijentu.

Ako te intersuje jos nesto slobodno pitaj.

Link to comment
Share on other sites

This is Bram Cohen, the creator of the BitTorrent protocol, and Ludvig (Ludde) Strigeus, the writer of µTorrent.

Together, we are pleased to announce that BitTorrent, Inc. and µTorrent AB have decided to join forces. BitTorrent has acquired µTorrent as it recognized the merits of µTorrent's exceptionally well-written codebase and robust user community. Bringing together µTorrent's efficient implementation and compelling UI with BitTorrent's expertise in networking protocols will significantly benefit the community with what we envision will be the best BitTorrent client.

What does this mean for the µTorrent community? Not much, at least not at first. The intention is to maintain the website as it is, and keep the forums and community active. Moving forward behind the scenes, we will continue to develop µTorrent and will be using the codebase in other applications, especially ones where a fast, lightweight implementation is more suitable, such as embedded systems on TVs, cell phones, and other non-PC platforms.

The existent µTorrent and BitTorrent communities are immensely valuable to us, which is why we are announcing this here first to make sure you're all the first to know about the news. The plan is to continue to foster the health and growth of the community that has been critical to the success of µTorrent. Thank you in advance for your support.

Bram and Ludde

Ukratko radi se o sledecem:

Bram je tvorac bitorent protokola i klienta a Ludvig tvorac µTorrent klienta.Njih dvojca su odlucili da spoje i udruze snage da bi dalje razvijali svoj soft. ali su pritom zaboravili da kazu zajednici da su sva prava prodali Worneru,Foxu i lista je dugacaka.

Mnogo judi je pobesnelo na forumu velika vecina ih pljuje poneko ih brani kao i nadobudni moderatori raznorznim izgovorima,najgora stvar sto nijedni ni drugi ni treci nisu u pravu.

Moj savet korisnicima µTorrent da ga koriste dokle mogu a posle mogu da predju na GPL klijente jer jedino GPL3 Licenciran soft je slobodan i nema kontrolu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kako se resiti pirova i sidova,koji ne odgovaraju na moj zahtev za odredjeni paket,cak i preko 6000 (sethiljada/sekundi) ? Jer u programu uTorrent nisam pronasao mogucnos za banovanje !

Naime zbog toga se desava jedna nebuloza,programski BAG,naime uTorrent ceka odredjeni deo 600/s,i taj isti pices baca u hashfails (npr.br.163) ali opet zadrzava stare nerealizovane zahteve za 163 i tako u krug do besvesti !

Jedini lek za to koji sam nasao ponovo pokretanje uTorrent-a,i nada da se ne upari sa tim neaktivnim klijentima.Jer nije isto na 700Mb imati 20Mb hashfails i 540Mb hashfails,kao sto desavalo dok nisam skontao zasto ?

Pozdrav !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

@hacki69:

Tacno je tvoje zapazanje ja sam dosao do istog zkljucka isao sam i dublje i pisao ovde po forumu svadjao se sa moderatorima trazio da omoguce pravljenje ban lista iz samog programa itd nista nije pomoglo , a veruj mi imao sam vecih dropova u downloadu nego u uploadu tako da mi je transport trajao mesecima i nesto sto je bilo velicine 10GB napravilo mi je saobracaj od 30GB.Meni je ovo donekle pomoglo.

Skini "ipfilter.dat" sa ovog linka "http://www.mininova.org/tor/650551" taj dat fajl (3.9MB) ti je nista drugo do txt formata i mozes da ga editujes time ces se resiti problematicnih ip adresa.

Ako ga ne bude na mininovoj onda ga potrazi ovde www.IPTorrents.com nick od postetra ti je EGutierrez91 ako ni tamo ne nadjes onda ostavi svoj email ovde na forumu ili skype,icq,msn,yahoomsg pa cu ti poslati direktno.

ovo ti je uputstvo kako da ubacis ip filter listu (uputstvo ti je na engleskom nadam se da ti nije problem jer jedino ces tako uraditi kako treba)

1. Go to Start > Run

2. Type %AppData%

3. Locate the uTorrent dir and open it.

4. Add "ipfilter.dat" to the uTorrent dir.

5. Run uTorrent and go to Prefereces > Advanced > IPfilter

6. Change the value to false > press OK

7. Close out uTorrent and return to Preferences > Advanced > IPFilter

8. Change the value to True > Press OK

Jos jedna stvar banovanje i filtriranje je protiv filozofije utorenta ovde na forumu ce ti svi moderatori reci da nisi normalan i da to ne moze ne obracaj paznju na njih previse su nadobudni (ali imaju dobru dusu).

I na kraju sve to mozes uraditi PeerGuardian-om ali to je specjalizovani firewall i moze ti napraviti probleme tipa da nemozes pristupiti nijednoj akademskoj mrezi ili drzavnoj itd

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav!

Koristim uTorrent. Hocu da sadrzaj torrent-a konvertujem u .txt fajl kako bih lakse mogao da pretrazujem obimne torrent-e. U okviru uTorrent-a nisam nasao ovakvu opciju. Da li je ovo moguce? (Mozda nekim eksternim programom.) Da li neki drugi torrent klijent podrzava ovu opciju? Kako da ovo uradim?

Unapred hvala!

Link to comment
Share on other sites

@vladand:

Plasim se da ces morati da koristis i dalje torent pretrzivace posto takvu opciju mislim da nema ni jedan torent klijent u tom obliku koji ti trazis ali ima jedna mala aplikacija koja ti moze pomoci zove se TorrentCascade http://www.pleblanc.com/?cat=4 .

Elem ako budes postavio pitanje na forumu za nove opcije nece te bas razumeti i dobices neko levo objasnjenje.U stvari nema potrebe za tim i omaleni mikro torent bi bio 30MB a ne 200KB ako bi mu dodali tu opciju .

Ako odes na site TorrentCascade videes da ti je potreban (.net framework 2.0) koji je u svojoj najkracoj varianti 6-12MB a ustvari puna verzija je oko 60MB naravno zapakovano .

Nadam se da su ti ove informacije barem malo pomogle ako imas jos pitanja slobodno pitaj

Link to comment
Share on other sites

da vas pozdravim sve, ovo mi je 1. post ovde..:)..jeeee..

koristim uTorrent više od godinu dana, i nikad nisam imala nikakve probleme..

ali danas kada sam danas pokušala da skinem jedan torrent sa demonoida, znači proveren i sve to..uTorrent mi javlja da je Invalid file ili Invalid torrent, nisam sigurna..

pa sam pokušala da ga skinem kao txt i preimenujem, i sve ok, on se pojavi na listi i sve ok, poveže me sa 1 seedom i 1 peerom, koliko ih je i bilo, ali 15 min uopšte nije skidao..ništa..

pa sam ga izbacila i pokušala da ponovo skinem torrent file, ali opet kaže da je Invalid..:)..

pa sam pomislila da sam se za#$%ala, i skinem txt PONOVO i preimenujem ga, i O5 kaže invalid!

pitala sam i uploadera, i on mi je rekao da je njemu sve ok..da ima gomila peerova koji sasvim normalno skidaju..

skroz sam zbunjena, i nemam pojma šta da radim..

zato i napisah ovoliki roman..

moram da imam ovaj vid..u stvari ne moram ali bih baš jaaaakoooo volela da ga imam...zato..pliz heeeelp..

Link to comment
Share on other sites

Haug

Dali moze neko da mi kaze zasto nemogu nista da Downloudujem?

Skinem torent fajl i pokrenem program ,ali ikonica pored fajla sto se skida pocrveni

Dali moram imati administratorski pristup i dali firevol moze nesto da smeta?

Jel trebaju neka dodatna podesavanja prije donwnloada

Link to comment
Share on other sites

@drgn

fajervol moze da smeta, a koliko ja znam crvena ikonica pored fajla bi trebala znaciti da je ne mozes pristupiti trakeru tj. daj isti trenutno nedostupan iz razlicitih razlika.Meni se to desava skoro svaki put kad startujem program ali se brzo ispravi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

@:wabbit:

Ako ne mozes da skines torrent fajl utrontom onda ga skini iz browsera , poneki put se desi da trecker server je down ako nema nikoga u swormu da seeduje neces moci da skines nista sve u svemu moras dati malo vise podataka da bi ti dao odgovor.

@SaleLFC:

Koji je provider, kakav ti je adsl modem ,kako ti je podesen racunar i koji tip usluge si zakupio kakva ti je linija (anexA ili anexB)

@drgn:

U utorentu u prefernces imas opciju conection markiraj/ukjuci 3 stvari:

1.enable upnp port,

2.enable NAT-PmP port mapping,

3.add utorent to windows firewall execpations (ali samo za windows XP SP2 )

Obavezno proveri na testu da li ti torrent portovi prolaze ako ne prolazi moras mi dati vise detalaja o tvojoj masini tipu konekcije i provajderu da bi ti to radilo.

Ovo je link za novu verziju koja bi trebalo da ti radi sve bez problema ne obracaj paznju sto je beta stabolna je i radi odlicno

http://forum.utorrent.com/viewforum.php?id=4

Link to comment
Share on other sites

konacno da nadjem nekog ko hoce da pomogne!

imam isti problem kao drgn, port nikako da se otvori kako bi bio konektbl za ostale.

Na portforwarding.com ne postoji model modema koji imam tako da od toga nema nista (huawei smartAX MT822). Poslusam tvoj savet i skinem betu i kad sam pokrenuo download pojavi mi se zelena ikonica i ja skocim od srece, ali to je trajalo 10 sekundi i odmah se vratila na zutu pa i na crvenu. Imam ZoneAlarm ali sam dozvolio da port na kom je uTorrent prolazi. Meni down normalno radi ali imam problem sa up-om koji mi je veoma bitan! U pitanju je ADSL kod telekom 256/64 pa ako mozes pomagaj!!

hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

@sommalli:

Ok tvoj mrt (huawei smartAX MT822) je malo nesrecna prica telekom nabavlja bas svasta ali ne izgleda lose za 20$

Neznam koliko poznajes stvari ali port-fwd funkcionise tako sto otvoris port (utorent port) po TCP protokolu i UDP protokolu na mrt-u da propusta saobracaj na ip adresu (pozeljno bi bilo da ti je ta adresa fiksna) tvog komjutera pogledao sam na sajtu taj mrt i nije komplikovano to treba da radi.Sve firewallove pogasi stavi samo dobar antivirus to ti je dovoljno.

Druga stvar ako ti tcp/ip saobracaj ide preko telekomvog proxy servera budi ubedjen da je torrent saobracaj zabranjen kao i na akademskoj mrezi.

Probaj jos jednom ovde gde si vec bio:

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Huawei/SmartAX-MT882/Utorrent.htm

tamo sve lepo pise

Link to comment
Share on other sites

Pomagaj!!! Dugo vec koristim utorrent i bio sam prezadovoljan kako radi, ali pre 3-4 dana je jednostavno stao i ni mb downloada vise a da nista nisam dirao po programu. Testirao sam port i kaze da je ok. Provajder mi je SBB i brzina sasvim solidnih 256. U cemu je problem? Hvala.

Link to comment
Share on other sites

@nenadr:

Torent ti nece raditi usled:

1.starosti samog torenta

2.trecker server je down

3.trecker server zahteva da se logujes na njega sto zanci da moras na posterov sajt i uclanis se (demonoid,org)npr.

4.ako koristis lite rezim na sbb-u preko proxy servera neradi jer je filtriran

5.firewal zastita cak i peer guardian ponekad moze da napravi problem

to su neki od mogucih problema trebalo bi mi vise podataka da bi slocirali problem

Link to comment
Share on other sites

Da li se nekako može uticati na povećanje dostupnosti seedera?

Npr.Piše mi Izvori:9 od 22 povezanih(26 odjednom).

http://i14.tinypic.com/61l884z.jpg

Zašto ne može da bude 20 od 22 povezanih,od čega to zavisi?

Konekcija mi je 256/64 kbps ako to nešto znači kod sezama.

I još nešto.Postavke za podopciju BitTorrent u okviru opcije Prioriteti su mi podešene za upload od 5kb/s,a ja sam upload ograničio na 4kb/s.Da li tu nešto može da se prepravi u korist povećanja dostupnosti?

4ux9jer.jpg

Što li DL ovoliko varira i ne može da se ustali oko ograničene vrednosti za DL?

Link to comment
Share on other sites

@fantom:

1.Ne moze se uticati na broj seedera i njihovu dostupnost postoji gomila ljudi dripaca koji skinu sta im je potrebno i prekinu seed sto znaci da su vrlo sebicni ako svi u torrent zajednici postuju pravila da minimum uploada bude jednak velicini downloadovanog file ne bi bilo nikakvih problema .

2.Torrent grupe se organizuju kao jata sardina (sworm) i to sto upadene u tu grupu to je to te stvari regulisu tracker serveri najlaickije objasnjeno, iako se sam ne slazem sa sopstvenim objasnjenjem . Da bi ti bilo malo jasnije moras malo vise da citas o mrezama specijano o protokolima rutiranja.Konekcija je faktor koji utice na uplink i downlink pa brza konekcija (256/64;512/128;768/192 kablovska je jos bolja 256/128;512/256;798/394 ) daje veci download odnosno ako pustis upload da bude 5KB imaces oko 30KB download sto nije tako lose ostalo je na ruterima i tracker serveru koliko dugo ce ti putovati paketi od peerova i seedova tu je sve dalje u rukama internet distributera.(ako dizes upload podizes i download ali nikad nemoj preopteretiti upload link da nebi zablokirao sopstvenu konekciju ako je 64kb onda ti je na torentu 5KB u uploadu sasvim dovoljno).

3.Variranje ti zavisi od velicine uplinkova (odnosno koliko su dozvolili ostalima da skidaju od njih to je onih 5KB) svih u grupi i duzine odnosno vremena putovanje mreznih paketa do tebe sto opet zavisi od internet distributera i protokola za rutiranaje u celom svetu jer svi se nalazimo na jednoj ogromnoj mrezi.

4.Poneki put i sam modem upadne u black-out ukoci se pa moras da ga resetujes to je slucaj kod sezamovih igracaka preporucujem da ipak svako ima svoj modem od nekog boljeg proizvodjaca tipa Planet ADE-4400,ADE-3110;D-Link DSL-2540B,DI-LB604;LinkSys AG241 .

Link to comment
Share on other sites

Hvala na objašnjenju,dosta si mi pomogao,ali nešto mi sada pade na pamet čega se prošli put nisam setio pa bih te zamolio da mi rastumačiš sledeće:

kada desnim klikom pritisnem na izabrani torent fajl pojavi se i podopcija:

-ukloni

-ukloni i

-izbriši .torrent datoteku

-izbriši .torrent datoteku i podatke

-izbriši podatke

šta u praksi znači prva ,a šta preostale tri mogućnosti?

Obzirom da sam u torrent vodama tek nekih mesec dana,a obišo sam na desetine foruma posvećenih p2p tehnologijama nigde nisam naišao na ovo da neko razjasni.Ja sam do sada po završetku skidanja birao opciju ukloni,ali obzirom da ne želim da budem samo pijavica već i seeder koju opciju da izaberem?

Unapred ti se zahvaljujem uz veliki pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

@fantom:

-ukloni *ovo komanda brise dati torrent file iz liste downloada

-ukloni i

-izbriši .torrent datoteku *ova komanda brise samo torrent file

-izbriši .torrent datoteku i podatke *ova komanda brise torrent file i file koji download-ujes

-izbriši podatke *ova komanda brise samo file koji dowload-ujes

da bi seed-ovao nemoj nista da uklanjas samo ga pusti kada zavsi dowload on automatski prelazi u seed

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav,

E ovako! Download mi ne prelazi 3kb/s, u trenucima je čak upload veći od downloada. Podešen je download i upload limit na 25Kb/s : 3Kb/s. Net mi je sledeći: Sezam 256/64 ADSL na routher-u TP-LINK 8840A anex A. Sve ostalo radi perfektno i downloaad klasičan i to sa više lokacija od jednom, samo torrenti ne rade ??? Hvala u napred na odgovoru!

Link to comment
Share on other sites

@emissary:

Elem interesuje me nekoliko stvari oko tvog slucaja

1.dali imas pravilnu propagaciju portova preko tog rutera (nisam siguran da li taj model ima podrsku za uPnP i NAT-Map)

odnosno dali imas na donjem status baru zuti trougao ili zeleni krug

2.kakvi su ti stausi treker servera, i da li su ti dobri ti torrenti (3KB ti je na svim torrentima ili ne)

3.da li koristis lite rezim preko sezam proxy servera ili ne jer sezam filtrira torrent saobracaj na lite rezimu ako si na flatu

onda tvoj racunar filtrira nesto mozda imas neki firewall lose postavljen upload ti ne sme biti veci od 5Kb

4.Poslednja i najgora stvar je da menjas firmware http://www.tp-link.com/support/download.asp

to ti ne preporucujem da radis ako ne moras jer najnoviji imaju podrsku za uPnP i NAT-map + ARP bind itd

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...