Jump to content

Polska dyskusja / Polish thread


MaV

Recommended Posts

  • Replies 513
  • Created
  • Last Reply

hej prosze o pomoc jestem w UK mam neta z Virgin 2Mb router WRT54GL programik virgin PCguard no i Utorrenta i tu jest problem dwa pliki po 100mb zassal mi szybko ale teraz juz nic wiecej jak go odpale siada mi wszystko tzn opera nie otwiera stron

mozecie mi zaproponowac co gdzie ustawic zeby to dzialalo:)

Link to comment
Share on other sites

Upload download wcale nie są duze. Download nie przekraczal 7kb/s. I zazwyczaj tylko 1 jtorrent sie sciagal.

Zas upload rowniez nie byl duzy. W kazdym razie wyprobowalam tez ograniczenie uploadu wtedy, do 80kb/s (mam lacze 2mb).Nie pomoglo.

Jak mam sie dowiedziec czy jestem w zasiegu Compinetu? I w ogole, co to za Compinet?

Musze dodac, ze kiedy instaluje na nowo utorreenta, po usunieciu wszystkich torrentow z listy i usunieciu ustawien - jest dobrze. Mogę sciagac torrenty itp.

Ale kiedy juz importuje poporzednie torrenty (jest ich gdzies tak z 10), to juz mi nie dziala internet.

Link to comment
Share on other sites

nadal kiepsko i mam na dole zolty znak z wykrzyknikiem ;) jakies rady

oki udalo mi sie otworzyc porty w linksysie i jest zielony znaczek ale prosze o pomoc i moze ktos odpowie

teraz jak wlacze u toreta to ladnie zasysa do momentu odpalenia albo opery albo IE a takze wysiada Tlen a skype dziala jakas rada tak zebym mogl uzywac tych 3 programow na raz dzieki:)

Link to comment
Share on other sites

Witam mam zloncze broadband NTL 2Mb dzialam na routerze NETREAR wgr 614v7 porty odblokowane mam zielony znaczek ale predkosc pobierania skacze z 6kb/sec do 40kb/sec czy ktos mogl by mi podac dobra konfiguracje utorrenta z gory dzieki

Link to comment
Share on other sites

Moje ustawienia:

Global max wysyłanie - 20

max pobieranie - 0

Protokól Bit torrent:

max połączeń - 600

peerów na torrent - 200

Jloś sltów na torrent - 4

kolejkowanie max 12

max pobieranie 3

prędkość pobieranie wacha się od 100 do 120 kB/s

Link to comment
Share on other sites

czesc wam wszystkim jestem poczatkujacy w obsludze programie utorrent i naprawde zapodalem sobie 512kbit/s radiowke na tydzień :) mam windowsa Xp z serwis pakiem

Moje problemy To:

1. nie moge sie połączyc z zadnym portem a jest ich troche jak moge sprawdzic jaki port u mnie chodzi? / moze gosc o radiowki zablokowal ?

2. sciaga mi od 0.1 do gurwa 10 kb/s :(

a mam torrenta uTorrent 1.5 build 437 zna sie moze na tym bardziej niz ja ?? pozdrawaim z gury dziek iza pomoc ;) a wyswietla mi taki komunikat

"brak połaczenia ogniowa lub router ogranicza twoja lacznosc musisz otworzyc port przez ktory inni beda mogli sie komunikowac sie z toba"

:((

Link to comment
Share on other sites

W radiówkach taki komunikat o jakim pisałes wczesniej pojawia się i nic z tym nie zrobisz, taka specyfika sieci. W sumie na ma to aż tak dużego wpływy na ściaganie, wiem bo też to mam.

Pisałeś o service packu - proponuje wyłaczyc systemowego firewalla

Wysyłanie na ile masz ustawione? Najlepiej jakbys wrzucił zrzuty ekranu z ustawieniami uTorrenta

Link to comment
Share on other sites

Witam.

mam problez ze skonfigurowaniem mojego uTorrent'a , mam nadzieje ze mi pomozecie.

Otoz: mam internet blokowy lan, wyciaga max w porywach tyle ile neostrada 512.

Nie wiem jaki ustawic port, gdy probuje sprawdzic (sprawdz przekierowanie portu) wykakuje strona z napisem error , a to chyba nie najlepiej. Takze nie wiem jak ustawic cala strone w ustawieniach Protokol BitTorrent (min calkowita max liczba pol, max liczba pol peerow na torrent itd). Aktualnie pobieranie mam na poziomie 5kB/sek ( czy da rade wyciagnac wiecej?) Prosze o pomoc jak to mam poustawiac , z gory dziekuje.

Link to comment
Share on other sites

W 'opcjach' jest kreator ustawień dla róznych rodzajów łącza. Co do portów, skoro jesteś w lanie to wszystkie porty na twoim komputerze są prawdopobnie niedostepne, sprawdź w statystykach - liczba połączeń przychodzących jest zerowa

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Frankosio wiem ze pewnie sie zdnererwujesz ale mozesz mi napisac tak jak krowie na rowie ustawienia uTorrenta poniewaz mam problem <Brak połaczen przychodzacych zolty trojkat> mam neostrade 1 mb moj e-mail to sliwa007@op.pl Z góry dziekuje za pomoc POZDRAWIAM

Link to comment
Share on other sites

Witam

Mam pytanie. Jak wielu juz wyzej caly czas mam czerwone kolko z wykrzyknikiem (najpierw jest zolty trojkat ale po jakims czasie sie zamienia). uzywam juz uTorrenta od miecha i nawet o tym nie wiedzialem myslalem ze poprostu tyle powinien sciagac (a sciaga okolo od 10-30 kb to predkosc 3 torrentow naraz).

Internet mam w osiedlowej sieci a moja predkosc wykupiona to 1Mb choc predkosc rzeczywista to okolo od 3Mb do nawet 7Mb (tak mi wychodzi na speedtestach i przy sciaganiu z internetu).

Zapore windowsa mam nieaktywna nawet ale wrazie czego ustawilem moj port w utorrencie w wyjatkach. MAm Sunbelt Personal Firewall (chyba to samo co Kerio personal firewall bo identycznie wyglada ale niewidze tam nazwy kerio nawet) w ktorym tez dodalem program Utorent do nie blokowanych ale to nadal nic nie dawalo wic i tego firewalla nawet wylaczylem na jakis czas i nadal nic.

Upload mam ustawiony napewno wiecej niz 5kb.

Zrobilem wszystko co napisale na tamtej stronie "Jak przyspieszyc twojego Utorrenta" tylko po angielsku czy jakos tak.

To o czym pisaliscie (i co zrozumialem) na tym forum to zrobilem.

Gdy sparwdzam przekierowanie portu wyskakuje

Checking port 61154 on 89.77.186.178...

Error! Port 61154 does not appear to be open.

Co moge zrobic jeszcze? i Czy jakis inny sciagacz torrentow moze nie bedzie sie laczyl przez te porty albo jak sie bedzie laczyl to chociaz moze nie bedzie z nim takich problemow i bede wykorzystywal moja predkosc do sciagania normalnego (znaczy szybkiego)??

Link to comment
Share on other sites

mam pytanie czy to normalne? gdy wlacze utorenta wszystko mi pada gg opera albo ie wogle nie dziala otwarcie zadnej strony graniczy z cudem wyglada tak jakby utorent albo blokowal wszystko albo zabieral cale lacze a ja bym chcial zeby pracowal w tle dodam ze jestem w UK i mam lacze Virgin 2mb

Link to comment
Share on other sites

@konik1977

Na to jest prosty sposób

Programik o nazwie CfosSpeed (waży koło 2 MB)

Wersja 32bit: http://www.cfos.de/cfosspeed-v400.exe

Wersja 64bit: http://www.cfos.de/cfosspeed-x64-v400.exe

Program ma za zadanie nadawać odpowiednim programom, pakietom i protokołom priorytety. W ten sposób pozwala wykorzystać w pełni możliwości łącza - zarówno download jak i upload jednocześnie. Tzn. np. Jeśli chcesz sobie posurfować po necie w czasie gdy uT działa (ściąga/wysyła) daje uTorrentowi niski priorytet, a przeglądarce wysoki. To powoduje z kolei, że dane dla przeglądarki są w danej chwili najważniejsze, uT może poczekać chwilkę.

Wiem że może było już 5000000x o programach które mają przyspieszać internet o 500% czy coś, ale ten nie przyspiesza (bo to nie możliwe), ale optymalizuje przepływ danych przez łącza. Dodatkową zaletą jest to, że nie trzeba go w żaden sposób konfigurować (sam się kalibruje itd. - trwa to około 3 dni, po tym czasie program zaczyna działać już na dobre) i można ustawić limit wysyłania na 0, dlatego, że cfosspeed nadaje najwyższy priorytet pakietom ACK, czyli takim które potwierdzają dostarczenie danych. Może to brzmi zbyt pięknie, ale naprawdę działa. Polecam.

Aha, żeby to nie dość że działało to jeszcze ładniej wyglądało polecam zmienić skórkę na Liquid Crystal :) Najlepsze jest chyba to, że można seedować zawsze, bo jakikolwiek transfer w tle nie jest odczuwalny :D Z ciekawostek powiem, że można nawet bez problemu grać w gry online z limitem wysyłania ustawionym na 0 i nie ma lagów ani warpów etc. jedynie ping rośnie (u mnie) o 3-8ms

Happy cfosspeed user :)

Link to comment
Share on other sites

Mam taki problem: mianowicie kiedy ściągam np. serial na utorrent i tam mam ileś procent i wyłącze kompa po czym znowu go włącze, to torrent nie chce dalej tego ściągać i przy nazwie torrenta zamiast niebieskiej szczałki w dół jest czerwona i transfer 0 kb/s. Kiedy usune tego torrenta i ponownie chce go ściągać nadal nic. Dopiero kiedy zmienie folder w którym ściągnie się ten plik zaczyna iść transfer. Wie ktoś może o co chodzi?

Link to comment
Share on other sites

Mam problem:

przy kazdym trakerze jaki uruchamiam wyskakuje mi komunikat: "żądanie wysyłania lub odebrania danych zostało zablokowane, ponieważgniazdo nie jest podłaczone...".

Obenie używam wersji 1.7 RC2 ale we wcześniejszych tez to wyskakiwało.

Wie ktokolwiek co z tym zrobić?

z góry dzięki

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...