Jump to content

Polska dyskusja / Polish thread


MaV

Recommended Posts

Houston zgłaszam problem.

Po restarcie(jakiś błąd -rozpracowywuję) winzgrozy uTorrent startuje jak zwykle z systemem ale jest czysty jak dziewica :-) - zero plików w oknie ściągania.

I tu moje pytanie : czy jakiś plik odpowiada za ustawienia -który torrent co ma ściągąć i gdzie ????

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 513
  • Created
  • Last Reply

Witam. Mam do was takie proste albo i nie proste pytanie. Poniewaz mam na kompie zainstalowane 2 windowsy ktorych uzywam na zmiane i na obydwu mam takze uTorrenta. Ciekawy jestem czy dalo by sie na tych 2 windowsach zmienic domyslna sciezke do folderu gdzie uT swoje ustawienia i pliki .torrent z D:\Users\JA\AppData\Roaming\uTorrent na jakas inna? Z tego co zdazylem się zorientowac sciezka ta nie jest zapisana nigdzie w rejestrze tylko pewnie jest wpisana w sam plik wykonawczy uT.

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Obecnie używam już wersję uTorrent 1.7 build 3341 i mam zastrzerzenia do tłumaczenia - nie wszystko jest przetłumaczone - w poprzedniej było o wiele lepiej.Language Pack pobrałem ze str. domowej

na prowymkliku są takie zwroty:

Update Traker

Remove And

Label

Properties

Jakim programem można to poprawić? W pliku jest kodowany tekst.

A może Tłumacz od programu poprawi i poda informację w Download na stronie programu?

ppozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

Kiedy uzywam na Viscie uTorrenta mam z nim problem podczas kasowania torrenta rezem z danymi. Nie zawsze ale czasem w czasie tej operacji uT przestaje odpowiadac a kiedy po ponownym uruchomieniu znowu kasuje tego samego torrenta wszytsko jest ok. Jeszcze ktos ma ten problem?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam mam internet chello 3Mb, router planet XRT-401D do tego natywirusa z firewallem Panda. Mam ogranicznony transer na utorrencie gsyż sciąga dramatycznie wolno a żołta ikonka w programi mowi o problemach z konfiguracja sieci. W zaporze winodwsa pzrepuszcza utorrenta w pandzie rowniez. Czutalem ze tzreba odblokowac porty na routerze ale nie wiem jak to zrobic poniewaz nie wiem jak zakres portów musze wposac (domyslny w utorrencie to 32007) i nie wiem jakie IP wpsiac (jest private IP). Czy jest jeszce cos potrzebne .....moze ktos by napisal optymalna konfiguracje dla mojje sieci w uttorrent ??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich. Mam następujący problem, nie mogę otworzyć portu. Teoretycznie wyczytałem już jak to zrobić, ale w panelu sterowania nie mam żadnego Centrum zabezpieczeń ani Zapory systemu Windows. Nie posiadam żadnego Firewalla komp jest po formacie. Używam antywirusa Nod32 i Neostrady 512. Podobno operator sieci może to jakoś odblokować. Pooooooomocy!!! Z góry dzięki za każdy post.

Link to comment
Share on other sites

witam czy moze ktos mi pomoc..Wiec pobieranie mam bardzo wolne wacha sie od 10-15kb/sec i skacze do 20-30kb/sec czasami ale bardzo zadko wskakuje na ok 90-100kb/sec internet mam 2 mb lacze sie przez router porty mam przekierowane ustawiene u torrenta:max liczba pol.200,peerow na torrent 50,slotow 5 reszta standard zaznaczam ze mam wylaczone mapowanie portow upnp normalnie juz brak mi sil co jest spowodowane tak wolnymi osiagami czy ktos jest w stanie powiedziec mi przyczyne tak wolnych osiagow u torrenta z gory dziekuje..moge porozmawiac na gg 3901335 albo na tutejszym forum ....DZieki

Link to comment
Share on other sites

zbyt dużo mozliwych przyczyn ;)

przejrzyj kilka ostatnich stron tego tematu, sprawdź wszystkie ustawienia, firewalle, ograniczenia liczby połeczeń itd. itp

przy łączu 2mb dałbym z 400 max poł. peerów i conajmniej 100 peerów na torrent

Link to comment
Share on other sites

Przyczyny nie dopatrywał bym sie w ustawieniach, tylko w torrentach ktore sciagasz. Max predkosci DL malo kiedy uzyskasz na trackerach ogolnodostepnych - za duzo tu "pijaw" i tych co udostepniaja z UL=2kB/s.

Piszesz "czasami ale bardzo zadko wskakuje na ok 90-100kb/sec", a to by swiadczylo ze Twoje ustawienia sa w miare poprawne, gdyz przy zlych nigdy bys sie do tych wartosci nie zblizyl.

Proponuje zarejestrowac sie w jakims "elitarnym" serwisie i testowac DL/UL na torrencie tam wstawionym.

Takie elitarne serwisy maja przewaznie ograniczona ilosc userow a co za tym idzie moga byc male klopoty z dostaniem sie tam, ale na stronie http://torrentinvite.org mozesz uzyskac zaproszenie na dowolny serwis torrentowy (wystarczy napisac prosbe w odpowiednim dziale).

P.S.

Ilosc peerow/torrent spokojnie mozesz zwiekszyc do 100-200

Przy sciaganiu nigdy nie ustawiaj uploadu na max. Jesli twoj max UL=32kB/s to podczas sciagania nie dawaj wiecej jak 24kB/s

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam, uzywam uTorrent 1.7.2, i mam pytanie. Nie udalo mi sie znalezc tego na tym forum, choc przeczytalem calosc. Chodzi mi o to jak zmusic uTorrenta do rozpoczecia pobierania od seedow lub peerow ktorzy sa w kolejce. Sciagam duzy plik (1 giga) ktory ma malo peerow (w porywach do 5-6) i jeszcze mniej seedow (2 max 3), i czesto jest tak ze pobieram tylko od jednego, podczas gdy w kolejce jest kilka zrodel. Oczywiscie chodzi mi o to aby jak najszybciej sciagnac ten plik (i go udostepnic dalej). Ustawienia zalecane na tym forum dostosowalem do swojego lacza lecz nic to w przypadku tego pliku nie zmienia. Z gory dzieki za kazda podopowiedz w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

Nie mozna "zmusic" uTorrenta ani żadnego innego klienta zeby sciagal od zakolejkowanych seedow/peerow. Nie mozna, bo program nie ma wplywu na to, jakie ustawienia maja w/w userzy (np. moga miec ustawione wysylanie do 2 peerow i wylaczona opcje wymiany peerow).

Zerknij tez w dziennik, bo mozliwe ze czesci z userow podpietych pod tego torta jest u ciebie zbanowana.

Gdyby taka przypadlosc dotyczyla kazdego sciaganego przez ciebie torrenta, wtedy mozna pomyslec nad zmiana ustawien i poeksperymentowac z nia troche, ale jesli jest to wyjatkowa sytuacja i inne torciki zasysaja sie OK!, to uTorrent jest usprawiedliwiony a wina lezy po stronie userow.

Link to comment
Share on other sites

Hej,

Mam nastepujacy problem. Sciagnalem pli, wszystko fajnie, pieknie, ale.....

Plik ma zle rozszerzenie nazwy - skorygowalem to i co sie dzieje ......?

uTorrent rozpoczal sciaganie tego pliku jeszcze raz. Czy istniej jakas szansa na to, aby powiedziec mu, ze plik zmienil nazwe - juz po sciagnieciu pliku?

Proóbowal, klikalem i nawet googlowalem, ale bez rezultatu.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Mam problem z moim klientem uTorrent 1.7.4 :( szukam pomocy i sposobu rozwiazania mojego problemu juz od baaaardzo dawna ale wszystko czego probowalem zawodzi :/

problem polega na tym ze mam neo1mb a maksymalnie sciaga mi wciaz tak samo jak mialem neo256 czyli w okolocach 30kB/s :( a z http sciagam nawet i z 130 kB/s

mam windowsa xp se2 home edition odblokowanego uTorrenta i zrobiony dodatkowy wyjatek na port ktorego uzywa uTorrent i ciagle nic sie nie zmienia :(

na prawde baaardzo prosze o pomoc !!

uzywam jeszcze avast'a ale nie wiem czy to ma jakies znaczenie bo on nie ma chyba swojego firewalla ...

dolaczam screen z moich ustawien uTorrent http://prezentacje.umnie.pl/torrent.gif

Link to comment
Share on other sites

Ustaw Upload na 24 kB/s i powinno ci znacznie przyspieszyć Download.

Max UL dawaj wtedy gdy TYLKO wysyłasz (uploadujesz) pliki.

Jak coś ściągasz ustawiaj upload na max. 3/4 wydajności transferu od klienta - czyli jeśli twój max UL = 32 kB/s to podczas ściągania nie dawaj więcej jak 24kB/s

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...