Jump to content

Polska dyskusja / Polish thread


MaV

Recommended Posts

Witam

Jestem tu nowy więc zacznę od przywitania wszystkich użytkowników.

Mam mały problem z uTorrentem 1.7.4 Nie mogę ograniczyć globalnej prędkości pobierania. Mimo iż zaznaczam np. 500 kB/s to torrent wykorzystuje całe łącze.

Strasznie mi przez to zamula internet. Problem ten pojawił się po ściągnięciu tej wersji uTorrenta. Wcześniej wszystko chodziło tak jak ja chciałem.

Dodam że pojedyńczych prędkości na pojedyńczych plikach też nie mogę ograniczyć.

System Vista Neo 6 mega

Bardzo proszę o pomoc

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 513
  • Created
  • Last Reply

Ja mam następujący problem: wszystko ściąga mi się z dobra prędkością, ale... na raz mogę ściągać tylko jedną rzecz, jak ustawię dwie lub więcej, automatycznie spada mi prędkość do zera. W emule ten problem nie występuje. Ma ktoś pomysł co z tym zrobić?

Link to comment
Share on other sites

gruchens - skoro masz Neo 1024, to koniecznie ustaw większą ilość połaczen tzn.:

PROTOKOL BitTorrent

* maksymalna całkowita liczba połaczeń = 400

* maksymalna liczba połączonych peerów na torrent = 100

* Szyfrowanie wychodzące = włączone

* Akceptuj nieszyfrowane połaczenia = zaznaczone [v]

W zakładce POŁACZENIE odznacz (wyłącz) Mapowanie portów UPnP i NAT-PMP bo przy neostradzie to jest niepotrzebne.

Jeśli nie korzystasz z systemowego firewala (masz inną zaporę) to wyłacz "Dodaj uTorrent do Wyjątków....."

Link to comment
Share on other sites

Barcafanpl - miły użyszkodniku :) Widocznie nikt nie spotkał się z opisanym przez ciebie problemem, stąd zero reakcji na na twoje pytanie. Uzywam uTorrenta od poczatku jego istnienia i mam kontakt z wieloma userami tego klienta, ale ani ja ani nikt inny nigdzie nie spotkał się z problemem o jakim piszesz (zarówno w wersji 1.7.4 jak i w starszych).

Możliwe że taki "zły wpływ" na zachowanie uTorrenta wywiera Vista, ale brak jak na razie jakichkolwiek dowodów na to.

Skoro ograniczenie do 500kB/s nie spowalnia downloadu w zadowalający cię sposób, to spróbuj jeszcze bardziej ograniczyć pasmo (np. do 300kB/s) i sprawdź czy odniesie to zamierzony efekt.

Zmiany ustawień prędkości DL/UL możesz dokonywać jednym kliknieciem w oknie uTorrenta - co pokazuje screen niżej (zaznaczenie czerwone = download a zielone = upload)

0001be9.png

P.S.

Od wczoraj (sobota) jest już dostępna wersja 1.7.5 ---> µTorrent 1.7.5 Stable (214 kB)

Link to comment
Share on other sites

Dzieki Frankosio za rady ;) niestety nic po nich mi nie pomoglo :P

ale problem juz roziązałem :) po prostu nacisnąłem CTRL + G i tam wybrałem połączenie xxx/256 bo tak jest skonfigurowana neostrada 1mb ;) i mam juz moje 120kB/s :D

wszystkim z podobnym systemem proponuje zrobic to samo po poprzednim dowiedzeniu sie jaka jest predkosc wysylu na łączu ;)

a Ty kola22 spróbuj zmienic port na taki który będzie działał bo na obrazku który pokazałeś widać ze wybrany przez Ciebie port nie działa. Jezeli nie wiesz jak to zrobić to najłatwiej jest nacisnąć CTRL + G i tam na dole wpisywac numery portu i od razu sprawdzac czy działają ;) zakres portów ustawia najczęściej dostawca internetu ;)

popzdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam mam mały problem a mianowicie jak sciagam plik testowy predkość miałem 150 ale jak tylko włączyłem jeczcze dwa inne pliki do sciagania predkość spadła do 50 wszystkich tzrech na raz(czyli mniejsza od jednego).mam łacze osiedlowe 3Mb. port otwarty 4069

całkowita maks.liczba połaczen 750

maks. liczba peer na torrent 500

slotow 8

dht właczone szyfrowanie tez aktywnych zadan 12 aktywnych pobieran 10

win xp ser.pack 2 avast , zapora systemowa off, zmiana połaczen w xp z 10 na 100

serdecznie prosze o podpowiedz

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cześć mam problem. Jeszcze wczoraj ściągało mi się po 30kb/s, ale dzisiaj leci tylko 0,8kB/s (tak, ma być z dużej litery) nie wiem o co chodzi?? Mam LAN, port miałem zablokowany cały czas, ale teraz jak chcę sprawdzić przekierowanie portu, to ta strona nawet mi się nie wyświetla. Mam XP SP2

Link to comment
Share on other sites

Witam od pewnego czasu mam problemy ze ściąganiem w uTorrent , problem polega na tym iż prędkość bardzo skacze , raz jest np. 40kb/s a za chwile 3 kb/s , i tak w kółko , z tym ze większa prędkość jest na bardzo krótko (mniej więcej 5 sekund) , pobierałem pliki popularne (pes2008) z dużą ilością seedów np. 30(120) , niewiem czemu tak się dzieje , nic nie grzebałem w ustawieniach , neta mam tego samego (neozdrada 512 64/12) kiedyś ściągałem nawet te "mniej popularne pliki i ściągało z równą prędkością 30-40 ... aaa chciałem dodać że cały czas udostępniam pliki , tą samą ilość..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Troche to dziwny komunikat, bo jeśli już to występuje zazwyczaj w wersjach testowych, a Ty piszesz że używasz stabilnej 1.7.5

Prawdopodobnie uTorrent wchdzi w konflikt z jakąś aplikacją z której korzystasz jednocześnie.

Napisz więcej szczegółów odnośnie sytuacji, kiedy ten komunikat się pojawia. Jakie programy pracują równocześnie, jaki firewall.

Czy przed pojawieniem się komunikatu uTorrent zlicza (sprawdza) pobierane pliki (prcentowe sprawdzanie niedokończonych) ??

Link to comment
Share on other sites

Napisz więcej szczegółów odnośnie sytuacji, kiedy ten komunikat się pojawia. Jakie programy pracują równocześnie, jaki firewall.

- To się pojawia ni stąd ni zowąd, ale z regóły przy dość dużym obciążeniu łącza.

- W tle pracuje tylko tlen, opera, statbar i programik do pokazywania pogody.

- Firewalla obecnie mam tylko systemowego, a system to Win XP Pro PL.

Czy przed pojawieniem się komunikatu uTorrent zlicza (sprawdza) pobierane pliki (prcentowe sprawdzanie niedokończonych) ??

Nie przed, a po restarcie klienta następuje procentowe zliczanie pobieranych plików.

Jeśli ci się na coś przydadzą (może do analizy) te pliki *.dmp, które generuje po padzie uTorrent, to możesz je ściągnąć stąd.

Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie :)

Link to comment
Share on other sites

Klienty torrenta odwołują się do pamięci chronionej systemu. Nie masz przypadkiem problemów z DEP? Sprawdź:

Panel sterowania > System > Zaawansowane >

przy

Wydajność: Ustawienia > Zapobieganie wykonywaniu danych

powinno być zaptaszkowane "Włącz funkcję DEP tylko dla istotnych programów i usług systemu Widows".

Jeśli jest inaczej popraw.

Jeli to nie odniesie pozytywnych efektów i uTorrent nadal bedzie się wieszał, to odinstaluj go całkowicie (usuń katalog z programem), oraz usuń jego pliki konfiguracyjne

Start >> Uruchom (wpisz) %AppData%\uTorrent\

Po tym zabiegu zainstaluj uTorrenta i ustaw od nowa. Może to brutalna metoda, ale zazwyczaj skuteczna.

Wątek o podobnych problemach możesz przeczytać TU

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Siemano wyjadacze torrentowi. Od 4 lat jechałem na emule. Aż do dnia (dokładnie ostatnia niedziela) kiedy w ramach ciekawości zainstalowałem torrenta a konkretnie utorretna. Byłem w ciężkim szoku kiedy 45% filmu dvd ściągnęło mi sie w parę godzin (na emule czekałem na film dvd około 1,5 miesiąca). Niestety moja radość nie trwała długo ponieważ wystąpił nieoczekiwany problem. Otóż po jakimś czasie (zawsze innymym) obserwuję takie zjawisko: Stopniowo ale szybko spada transfer na torrencie, rozpędzony do 500kb w ciągu kilkunastu sekund spada do 0,1kb. Na początku prędkość spada szybko ale potem wyhamowuje(500kb, 300kb, 200, 140kb, 90kb, 30kb, 23kb, 12kb, 6kb, 1,4kb, 0.4kb. 0,3kb, 0,2kb, 0,1kb). Co ciekawe problem nie dotyczy wtedy już samego programu ale wszystkiego co robie w sieci. Tzn przestają sie otwierać strony a po jakimś czasie widze komunikat z windowsa że połączenie jest ograniczone lub jest go brak. Po wyjęciu i włożeniu wtyczki zasilania od modemu wszystko wraca do normy ale tylko na pewien czas. Czy ktoś orientuje sie o co chodzi?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...