Jump to content

Polska dyskusja / Polish thread


MaV

Recommended Posts

Witam wszystkich wiec tak miałem wersje 1.7 porty otwarte , zainstalowałem najnowszą stabilną wersje 1.8 wszystko oki porty otwarte zielone kółeczko.

Od pewnego czasu coś sie chyba popsuło ikonka zmienia sie raz na żółty trójkącik a raz na zielone kółeczko i tak co pewien czas na przemian,jak sprawdzam porty (port checker)pokazuje że mam zablokowany port dodam że prędkość jest taka sama jak przed powstaniem problemu może minimalnie spadła

moje dane :

miałem Firewalla Kerio (uTorrent przepuszczony) odinstalowałem

Xp firewall wyłączony

Router Longshine LCS IR-2114-A (w DMZ wpisany wew.adres ip)

Firma która mi dostarcza neta nie blokuje portów (100%)

net z kabla 2,5MB do 5 mb

Nie wiem co mam już robić czy postawić do nowa system czy to pomoże.

PROSZĘ O POMOC

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 513
  • Created
  • Last Reply
  • 4 weeks later...

Witam,

Chłopaki mam problem z prędkością. Otóż prędkość dochodziła mi do rzędu 120kb/s na jednym torrencie ,teraz przeinstalowałem system i prędkość mam taką samą tylko rozbitą na 3 torrenty czyli 35,9kb/s. Coś przestawiłem? Jeżeli tak to jak się to zmienia ?

Nawet jak ściągam jednego to max jest 35,9 kb/s.(Jak dołączam dwa następe to każdy z nich ma 35,9 kb/s)

WERSJA 1.8

Dzięki i Pozdrawiam !

Link to comment
Share on other sites

Do znawców:

Czy w utorrencie jest planowane wyszukiwanie peerów lokalnych?

Przykładowo zakładając że mam Chello w Krakowie, ściągam np. OpenOffice`a 2GB dodatków, i utorrent widząc peera też Chello w Krakowie, daje go na pocżątek listy udostępniających.

Miałem takie przypadki - gdy wśród 20 tysięcy peerów, znalazł się ktoś z sieci w której mam net, że miałem transfer 6-7 Mega, zamiast 1Mb jak opłacone providerowi.

Czy ktokolwiek coś słyszał o podobnej implementacji ODciążającej na pewno sieć

Link to comment
Share on other sites

witam. Panowie mam problem z utorrentem. właśnie zmieniłem operatora z neo1024 InstalNet Lan i niewidzi mi peerów ani seederów na trakerach. przeglądać strony mogę, ściągać pliki *.torrent też, ale nic nie ciągnie - pisze "niedostępny(przekroczony limit czasu)" wyczytałem gdzieś, żeby skasować stare pozycje i ściągnąć nowe pliki *.torrent - nic, przeinstalowałem uTorrenta - także nic. firewall niczego nie blokuje, bo wcześniej kożystając z neo odblokowałem wszystkie porty. jarzy mi tylko jeden tracker http://bttrack.9you.com:8080/annouce i tyle...help

teraz poza "niedostępny(przekroczony limit czasu)" wypada jeszcze "próba przeprowadzenia operacji, wykonywanej przez gniazdo, na nieosiągalnej sieci"... czeski film...

z problemu wyprowadziłem się sam, po prostu --> preferencje->połączenie->server proxy->typ http i znalazłem w sieci ...;]] ciekawe czemu z proxy ciąnie a bez proxy stoi... pozdr

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

OTOZ!:)

mam 10mb chello / podlaczony jestem przez router. firewalle powylaczane.. nod32 jako antywirus

port jest forwardowany okej.

a sciaganie ostatnio nawet przy ogromnej ilosci ludzi idzie okrutnie marnie(przewaznie sredniko 20kb/s....)

speed guide mam ustawiony poprawnie. na x/1mb.

daje ponizej screeny opcji jak i tych zawrotnych predkosci na takich seedach.

http://img380.imageshack.us/my.php?image=zzdj6.jpg

czyli wydaje mi sie ze wszystko jest wporzadku ale jednak nie :P

jakies pomysly?

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Korzystam z utorrenta od niedawna ale podejrzewam że coś jest nie tak, bo maksymalna łączna prędkość ściagania to bylo 50kb/s a w tej chwili to ida po 3-5kb/s.

Moja wersja to 1.8 mam Win XP SP2. Mam wlaczony fire wall windowsowy i od arcavir ale przepuszczaja utorrenta, moj net to teoretycznie ok.1,5mb/s

Podkreślam że na dole programu mam żółty trójkącik: "brak polaczen przychodzacych"

Czy da sie coś zrobić żeby przyspieszyć?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Od dawna używam uTorrenta ale dopiero w najnowszej wersji napotykam coś takiego. Mianowicie przy ściąganiu kilku pozycji one nieustannie zamieniają się w programie kolejnością - trwa ich rotacja. Wygląda to jak jakaś mozaika która mnie lekko wpienia bo gdy chcę jakąś pozycję przeedytować np. zmienić jej prędkość wysyłania to wtedy zaczyna się polowanie na ruchomego zwierza ;-) Też tak macie? Jeśli tak to może ktoś orientuje się gdzie co trzeba odznaczyć żeby te ciągłe zmiany kolejności przestały następować ;-)

Link to comment
Share on other sites

czesc jestem nowy na fotum ale juz troche sciagam najpier przez aresa ok 4kb potem cobos ok 30 ale nie dalo sie z str. pobrac torrentow a w wyszukiwarce bardzo malo teraz mam juz troche utorrenta i nie wiem czemu bo mam neta 512 a sciaga max. 4 kb a wiec chyba za malo limitow nie mam ustawionych torenty pobieram ze str. toorenty org w naiasie jest duzo seedow i peerow ale to pewnie mozliwi a nie dostepni ale czasami mam tez duzo dostepnych i nic !!!na dole mniej wiecej na srodku na pasku mam czewony czy pomaranczowy trojkacik jak na niego najade to":: brak połaczen przychodzacych.Jesli ten status utrzymuje sie duzej moze oznaczac problem z konfiguracja twojej sieci..o co chodzi czemu tak wolno pobiera??/ nie chodzi raczej o torrenty bo mam duzo a na nich niezle sseddow wiec nie wiem o co chodzi pomozcie a i jeszcze jedno jaki port jest najlepszy czy to nie ma znaczenia???

Link to comment
Share on other sites

Blagam o pomoc!! Mam tragicznie niska predkosc pobierania... Praktycznie nie da sie sciagac... Seedy i peery sa git, a idzie jak krew z nosa. Czym to moze byc spowodowane? Nie jestem masterem w tym temacie wiec wybaczcie jesli pytanie jest trywialne :( Mam neo 1Mb. Na pasku na samym dole w uTorrencie mam zolty trojkacik "Brak polaczen przychodzacych. Jesli ten status utrzymuje sie dluzej, moze on oznaczac problem z konfiguracja twojej sieci." - moze to cos Wam podpowie? Z gory dzieki... pozdr

Link to comment
Share on other sites

moze ogranicz up do np 20 powinno lepiej hulać:)

Ja mam taki propozycje chyba że nie wiem o takiej opcji by było wprowadzenie ograniczania downloadu po uruchomieniu jakiegoś danego procesu. Np włączam opere i utorrent automatycznie obniża swój download -20KB/s .

Jest nutka nadzieji na wprowadzenie tego udogodnienia ?

Pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam i proszę odpowiedź: jak zablokować konkretne połączenia z peerami w uTorrencie, ewentualnie jak włączyć superseeda? Jestem jedynym seedem i mam 8 GB do wyseedowania, ale zamiast słać to do tych, którzy mają najwięcej ściągnięte, utorrent łączy do peerów z 20%. Chciałbym tych zablokować, żeby zostało tylko 4-5 z 70% i żeby oni ciągnęli ode mnie z maksymalną prędkością, a potem pomogli w seedowaniu...

Link to comment
Share on other sites

Witam

Mam łącze neo1mb

Mam takie pytanie: czy można jakoś ustawić, aby utorrent automatycznie rozłączał połączenia o niskiej prędkości??

Np. sprawa wygląda tak: coś się ściąga, jest np. 200 seedów i peerów, mam ustawione:

- maksymalna całkowita liczba połączeń: 400,

- max. liczba połączonych peerów na torrent: 35 (więcej nie mogę, bo net mi zamula)

I teraz - program nawiązuje połączenia z seedami i peerami, od których transfer idzie 0.5kb/s - 1kb/s :|

To jest irytujące :mad:

Czy jest możliwość, aby takie połączenia np. po minucie zostawały odrzucane?? czy coś w tym stylu??

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...