Jump to content

Polska dyskusja / Polish thread


MaV

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 513
  • Created
  • Last Reply

Witam,

Zacząłem ostatnio ściągać filmy przez uTorrenta ale pobiera mi tylko z prędkością max. 20kb/s przy necie 1.3MB Neo. sciagam muze to mi nawet sciaga z predkoscia 130 kb/s i nie weim co mam zle ustawione w tym uTorrencie. probowalem ustawiac port na portforward.com ale to i tak nic nie dalo;/ POMOCY!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam. Mam pytanie. Szukalem odpowiedzi przez search ale nic nie znalazlem, wobec tego pisze posta.

Robie to raczej w celach testowych, gdyz nie ograniczam wysylania, badz tez pobierania, szczegolnie, ze jesli wlaczam utorrenta to na noc, gdy spimy :) Ale zauwazylem pewien problem. Otoz: Jesli ustawie ograniczenie download np. na 150 kB/s (niezaleznie, czy globalne czy na konkretnym torrencie) to zazwyczaj trzyma sie tego, ale zdarza sie, ze przekracza. Gorzej jest z upload. Przykladowe ustawienia: globalne: 20 kB/s, konkretny torrent: 2 kB/s. Rzeczywista predkosc wysylania: 70-80 kB/s przy wszystkich torrentach, indywidualnie sa rozne wyniki, ale praktycznie zawsze przekracza ustalone 2 kB/s, zazwyczaj ciagnie ode mnie 30-40 kB/s. Co jest tego przyczyna?

Ustawienia:

Globalny limit wysylania: 20

(tu pytanie: co znaczy "automatycznie"?)

Globalny limit pobierania: 150

Maksymalna calkowita liczba polaczen: 1000

(tu probowalem wszelkich ustawien od standardowych do rzeczonego 1000)

Maksymalna liczba polaczonych peerow na torrent: 500

(tu rowniez testowalem, bez zauwazalnych rezultatow)

Liczba slotow wysylania na torrent: 3

(tez po testach, tez bez zauwazalnych zmian)

bez otwierania dodatkowego slotu.

System:

Core 2 Quad Q6600 @2.40GHz

2 GB RAM DDR

Lacze: 1Mb/750kb

Czy ktos spotkal sie z tym problemem? Czy to bug czy tez cos zle mam ustawione?

Dzieki z gory za odpowiedz. Pozdrawiam, Smok.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie

Mam uTorrenta zainstalowanego na Ubuntu przez Wine i gdy pobiera ode mnie np 10 osob to mogę wysyłac nawet i 8MB/s, lecz jeśli jedna z tych osób pobiera szybciej np 1 i więcej MB/s, to wtedy rozłącza mi połączenie z tą osobą.

Do 800kB/s problem nie występuje, dopiero jak ktoś to przekroczy.

Ktoś może się orientuje dlaczego tak się dzieje?

Jakie może być rozwiązanie tego problemu?

Wersja Ubuntu to 8.04, a uTorrenta 1.8.2.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

posiadm net24 4Mb/s ciagle mi idzie ponizej 80kb/s ....joba idize dostac...mam juz pelno pozycji pelno seedow perrow itp...co jest?glownie z torrenty.org...polecicie jakis lepszy tracker?moze ktos da jakies dobre zaproszenie?ascorp@wp.pl cokolwiek...albo jakies ustawienia utorrenta???

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam

Mam problem tak naprawde nie wiem z czym albo dostawca internetu albo utorrent?Nie wiem,i o to chcialem zapytac,internet chodzi dobrze,ale w momencie gdy uruchamiam program utorrent predkosc sciagania wach sie od 10 do 20 mb/s i po 5 minuta ch rwie mi polaczenie z internetem?Musze resetowac kompa,zeby znow uzyskac polaczenie,po czym jezeli uruchomie utorrent znow to samo.Czy wiecie moze o co chodzi?Dostawca netu?bład w programie utorrent?Moze trojanik ?(po skanie ok)Moze jakis program mnie odcina?Z gory dzieki za pomoc !!Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Byłbym wdzięczny gdy ktoś pomógł mi znaleźć rozwiązanie takiego problemu.

Posiadam internet z kablówki o prędkości 1Mb/s. Jeszcze przed formatem korzystałem z uTorrenta i wszystko było cacy, prędkość ściągania prawie zawsze maksymalna. Wysyłanie tak samo. Problem pojawił się dopiero po formacie. Na ustawieniach domyślnych dla uTorrent 1.8.4 prędkość pobierania z trudem przekraczała 6kB/s dla torrenta mającego 65 seedów i 530 peerów. Myślałem że to wina torrenta, ale każdy kolejny ma tak samo albo nawet gorzej (np. 0,5 kB/s przez 3 godziny dla torrenta o 340 seedów). Korzystałem z podanych w necie konfiguracji (nawet dla Neostrady), ale żadna nie poprawiała sprawy. Obecna konfiguracja wygląda tak:

port: 56719

maksymalna prędkość wysyłania: 35 kB/s

maksymalna prędkość pobierania: 0:bez limitu

maksymalna całkowita liczba połączeń: 250

maksymalna liczba połączonych peerów an torrent: 120

liczba slotów wysyłania na torrent: 4

DHT wyłączone.

Przy takiej konfiguracji ciągle większych zmian nie ma. Jeśli prędkość cudem przekroczy 20 kB/s zaczyna się huśtawka i skacze z takiej prędkości nawet do 0,1 kB/s.

Ponieważ wujek google powinien zawsze pomóc na podstawie znalezionych informacji zrobiłem jeszcze tak:

- wyłączyłem Zaporę Windows

- wyłączyłem antywirusa

- pobrałem xp-AntiSpy i zmieniłem limit połączeń na 100

- robiłem reinstal sterowników do karty sieciowej

Pomimo tego nie ma żadnej poprawy. O ile ściąganie ze stronek działa normalnie, tak ściąganie z torrentów ciągle jest strasznie wolne. Może mi więc ktoś podać jakieś sensowne rozwiązanie tego problemu.

PS: Sciągałem także inne programy do obsługi torrentów (Azureus, BitComet, BitTorrent nawet Flashget), ale tam sytuacja wyglądała tak samo. Może jest to nie wina ustawień uTorrenta tylko samego Windowsa. Niestety jestem dość zielony jeśli chodzi o zabawę sieciami i ustawieniami więc bardzo bym prosił o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam. Mam problem z pobieraniem. Mam internet osiedlowy 4MB/s więc pliki powinny ściągać mi się około 500kb/s, a ściągają się 50-150kb/s. Pierwszego dnia było w porządku, ale za parę dni tak się stało i zupełnie nie wiem dlaczego. Może macie jakieś pomysły żeby zwiększyć transfer? Pliki, które ściągałem mają duże Ratio i dużo seedów i peerów. Proszę o jak najszybszą pomoc. Z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Witam! Chciałabym się poradzić, bo nie mogę dojść do przyczyny, a google wystarczająco mi nie pomaga.

Mam radiówkę, stałe IP, odkąd pamiętam korzystam z utorrenta i nigdy nie miałam z nim problemu. Od Wigilli program się zbuntował, pojawiły się czerwone ikony i komunikaty, że trackery są niedostępne, błąd połączenia, komputer docelowy odmawia aktywnie połączenia. Na początku to zbagatelizowałam, myślę może chwilowe problemy z siecią, trackerem, mój dostawca coś świruje. jednak święta minęły, a utorrent dalej nie odpowiada. Zaczęłam główkować. Pobrałam aktualizacje. Reinstalka. Sprawdziłam torrenty z różnych trackerów. Nic. Zainstalowałam Bitcommeta, Azerusa, a nawet Birspirita, czy jak one się tam wabią. Dalej wszystko stało w miejscu. Przy jednym z torrentów ruszył Bitcomet i to z predkością, która jest mniejsza od tej, którą porusza się moja babcia. Oczywiście firewall też odpada. Zresztą do tej pory wszystko było bez zmian, więc nie tu tkwi przyczyna. Już nawet myślę, może dostałam globalnego bana, co mnie przytłoczyło, ale z drugiej strony nie zachowuję się, żeby na niego zasłużyć.

W końcu myślę, odznaczę DHT i włączę szyfrowanie. Tu nastąpił postęp, przy samym szyfrowaniu Utorrent drgnął i zaczął śmigać, osiągnął max prędkość przy moim łączu. Nadal jednak są czerwone ikony.

Teraz zadaje pytanie: czy to admin odciął mnie od wpływów i dzwonić z interwencją? Bo chyba na to wygląda. Nie ejstem zbyt biegła w tym temacie, więc proszę o sugestie. Jeżeli czegoś zapomniałam dodać, to proszę mówić.

Pozdrawiam i oczekuje na odzew.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@ kotekryzy - przetestuj sobie lacze na http://broadband.mpi-sws.org/transparency/bttest.php

dodatkowo w ustawieniach ustaw tak:

Protokol BitTorrent=>Szyfrowanie=>Wychodzace=>Wymuszone

Protokol BitTorrent=>Szyfrowanie=>Akceptuj polaczenia nieszyfrowane (mozna tez odchaczyc to by sprawdzic czy bedzie lepiej jak ustawiasz all jak mowilem, ale zawsze bedzie mniej polaczen ;))

Zaawansowane=>isp.bep22=>false

Zaawansowane=>peer.lazy_bitfield=>true

dodatkowo zassaj najnowszego uT 2.0 i walnij upload na 1/2 uploadu twojego, mozesz przetestoawc go np. na http://www.speedtest.net/

jak i do admina zawsze mozna napisac jak nie pomoze nic z interwencja czy to juz Chiny i cenzura internetu...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam-a jak byście ugryźli takie coś:

połączenie zakończone przez peera w statusie, utorrent 2.0, publiczne ip, modem od kablówkowego dostawcy, win7 z włączoną zaporą(przekierowanie portu poprawnie)

Twierdzę, że poprawnie bo działa ogólnie od pól roku. Szyfrowanie w utorrencie aktywne.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Cześć wszystkim!

od zawsze używam Utorrenta, zawsze bez problemów, ale ostatnio pojawił się taki kłopot:

przy włączeniu Utorrenta - nawet jeśli tylko wysyłam 2kb/s - całkowicie blokuje mi firefoxa, explorera, albo inne połączenia internetowe. Połączenie mam przez router ADSL (neo 2mb)

Próbowałem już cfos speeda ale nic nie dało.

Problem pojawił się po ostatnich aktualizacjach.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...