Jump to content

Srpski-Српски / Serbian


kdr8

Recommended Posts

kdr8,hvala puno na pomoci i prelaskom na FreeAVG je resen problem!!!Jos jednom najlepse hvala i izvini na malom kasnjenju jer sam bio odsutan.

A sada ja imam problem sa utorrentom 1.7.7!Nemam nikakav antivirus a koristim windows vistu. Router je NetGear WPN311. Pre na windows xp nije bilo problema otkad imam vistu nemogu nista da skidam jer se pojavljuje greska ``Vas klijent se ne moze da spoji! Provjerite vasu port konfiguraciju, potrazite po forumu ili pitajte administratora``.Probao sam da uradim port forward ali nema u listi WPN311!!!Pozdrav Srbiji

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

@jovan00

Nemas ti r od rutera NetGear WPN311 je obicna bezicna mrezna karta na 108Mb/s (Wi-Fi) http://www.netgear.co.uk/rangemax_wirelesspci_wpn311.php

Deaktiviraj sve ostalo sto se tice paranoidno bolesne viste :control panel > security center

1.Firewall off

2.automatic update off

3.Malware Protection off

4.Other security>User Account Control off

Instaliraj free AVG 8.0 koji radi na Visti

Link to comment
Share on other sites

@seljmo

Ne postoje torrent portovi (nema rezervacija u rfc specifikacijam) i ne mogu se zabraniti.

Ovo je strannica o torrent protokolu kako radi i od cega se satoji procitaj: http://www.bittorrent.org/beps/bep_0003.html

Vi mozda imate inteligentan firewall ili mozda admina koji prepoznaje veliki saobracaj po ip adresi i portu ili ip hederu paketa i zabrani isit kao p2p sve u svemu ako vas blokira neko ko je dobar i jak u mrezama i ako uz to ima CISCO sertifikacije male su vam sanse iza sta a govorim iz licnog iskustava posto sam ih sve zavrsio.

Link to comment
Share on other sites

pozdrav svima moj problem je taj koristim adsl telekomov inace ruter mi je huawei 520i i vec duze vreme koristim utorrent 1.7.7 sljakao je ok otvoreni su mi portovi ,medjutim doslo je do povecanja brzine od 50% i predjasnjih 512/64 sada mi je 768/64 brzinu na torentu sada nemo gu da dignem iznad 30 a pre povecanja isla je i do 52 ,pa me zanima unutar samog utorrenta 1.7.7 dali je potrebno neko novo podesavanje da bi digao brzinu iznad 30 ili 52 inace reci te mi kakav je utorent 1.8 i koji mi vi preporucujete.znaci trebala bi mi sva podesavanja utorentta1.7.7 na ovu postojecu brzinu 768/64 .hvala puno unapred majstori

Link to comment
Share on other sites

Imam isti problem kao Cunja, povecase download na 768, al nikako da se download poveca u utorentu.

Poveca se brzina na 70-75KB ali se ubrzo vrati na 53 i cesto oscilira, portovi su otvoreni, telekomov adsl 768/64 i naravno Huwaei mt882

Zna li neko kako da se ovo sredi?

Link to comment
Share on other sites

dragi prijatelji trazim pomoc za sama podesavanja utorrenta 1.7.7 na brzini adsl telekomovog 768/64 inace portovi su otvoreni a sam ruter je huawei 520i hitno je jer vise neznam sta da radim zastita iskljucena anti virus mi je avg .pomoc hvala dobri ljudi .koji sajt dozvoljava skidanje samog programa utorrent 177 sa srpskim prevodom hvala

Link to comment
Share on other sites

koristim 48151 normalno na samom podesavanju utorrent ti daje da biras portove ,ali u meniju samog rutera ukucas odabran port da bi ti portovi bili otvoreni.dali si uspeo da usakladis brzinu javi mi ako dodjes do dobitne kombinacije podesavanja utorentta 1.7.7 za nasu brzinu 768/64.

Link to comment
Share on other sites

Sta ja znam, mislim da port u sustini i nije toliko bitan, meni skida do 84 ali oscilira, nekad ga i zadrzi, valjda zavisi i od odnosa S:L

Ja imam huwaei mt 882 ruter od telekoma (onaj cuveni ruter o kome se bas puno pisalo), namestio sam port 443 i upload limitirao sa netlimiterom. Izgleda da je kod nas problem to sto nam je upload uzasno mali, trebali su da povecaju i njega ali eto na nasu zalost nisu, mozda u sledecem krugu kako se prica.

A ne znam sta da ti kazem za podesavanja, jedino da cekamo majstora kdr8

Link to comment
Share on other sites

Da se ne bih puno ponavljao sve lepo radi sa verzijom 1.8.1.12616 .Ne trebaju vam nikakvi limiteri (utorrent poseduje kontrolu bandwitha-a) i nemojte da ocekujete za svaki torent post poseduje fenomenalan U:D rate, torrent je p2p razmena net paketa . Ako bas hocete parametre evo ih:

Conection:Listening port: iznad 50000 (neki operateri filtriraju nize rezime pa to moze stvarati probleme kod port forwardinga automatski je los U:D rate )

ukluciti UPnP i NAT-PMP (za svaki slucaj zbog neukih)(neki ruteri ne kapiraju upnp pa morate rucno da ukucate port u ruter ili firewall)

Bandwidth:Global upload rate maximum 5 ( svaki torent post najbolje 1-3) (savaki post kada se okaci ima svoja ogranicenja bandwith-a)

Number of connections:Global maximum number of connections: 197

Maximum number of connections peers per torrent: 118

Number of upload slots per torrent: 5

ukljuci use additional uload slots if uload speed < 90%

Malo slika za neuke po sistemu mujo nahrani svinje i nista ne diraj: http://rapidshare.com/files/162747546/Uputstvo_za_neuke.zip.html ( rapidshare automatski brise postove posle 3 meseca ako vam treba uputsvo ostavite poruku )

Za sve one kojima ni ovo ne pomaze preporucujem da DOBRO PROCITAJU STA JE SVE PISANO NA NASEM DELU FORUMA DA SE NE BI PONAVLJALI ako svako od vas odradi SEED 1:1 za svaki torrent post svi ce imati odlican bandwidth odnosno U:D rate.

Link to comment
Share on other sites

hvala majstore kdr8 moram da ti kazem da verzija utorerrenta 1.8 nije se pokazala ok tako da se dosta ljudi vratilo na 1.7.7 jer je ipak starija verzija bolja.hvala ti majstore sto si sa nama mada bi voleo da si cesce sa nama online.hvala salji nam neke novitete u vezi ovih problema.sa ovim podesavanjima utorrent 1.7.7 mi sljaka ok mada se razmisljam da poslusam tvoj savet i da portove preinacim iznad 50000 ,sada mi je 48151 videcu mada nezelim da nesto zajebem videcu u svakom slucaju hvala.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav svima,

Poštovanom kdr8 nekoliko pitanja,

Kazete: "Da se ne bih puno ponavljao sve lepo radi sa verzijom 1.8.1.12616 ."

Mozemo li smatrati da vise nema ogranicenja DL kao sto je bilo u 1.8 verziji i da se sa 1.7.7 moze preci na 1.8.1.12616 bez posljedica po DL ?

Kada ispoštujem: "Bandwidth:Global upload rate maximum 5 ( svaki torent post najbolje 1-3)", "ona" zelena linija ogranicenja DL padne nisko a kada se "Global upload rate maximum" postavi na 6 i vise onda joj kraja ( prema gore) ne mogu da vidim ???

Od kada je moj eunet adsl 1.5mbps/128kbps, ja global-max-UL postavljam na 9 ( prije na 6) , jer ako stavim na 5, onda limit DL (zelena gornja linija) padne na 30kbps.

Sta ja to pogresno radim?

Inace svaki pojedinacno torrent koji skidam ogranicim UL na 2kbps, a DL na oko 120kbps, jer dajem netu prostora da "dise" i slobode za firefoks i ostalu internet pretragu.

Ponekad mi se desava da kada pokrenem uTorrent ne mogu nikako ili izuzetno tesko mogu da koristim bilo koju pretragu na netu, putem FireFoxa-a ili IE-a.

uTorrent radi, skida ali ne moze da se otvori prozor sa firefoxom ( ili IE), ne moze se vise na net ili ga eventualno otvori poslije nekoliko minuta sto je totalno beskorisno ili ne moze da se uloguje MsN,. To se desava ponekad i zna da traje danima, pa prestane i nema ga vrlo dugo, po nekoliko sedmica i opet ( kao danas) se javi i pocne da STRASNO SMETA. Kad iskljucim uTorrent poslije 5-6 sec prorade ( najcesce) firefox, IE, MsN. Sta moze biti problem i kako otkloniti uzrok?

U uTorrent-u ima prozorce za nalazenje "torrenata". Neki linkovi koji se tamo nalaze vise nisu aktivni, pretrazivaci na koje su upucivali su ugaseni. Da li se to menja sa novim verzijama?

Da li vrijedi koristiti programe tipa "PeerGuardian" da bi smo se barem malo prikrili u nasim "kriminalnim" radnjama skidanja serija, filmova, programa, igara...

Imam ADSL kod Eunet-a, 1.5mbps flat paket, sagem 800 modem, KAV personal stalno upaljen, upaljen stalno i xp-ov firewoll...

Hvala

Link to comment
Share on other sites

@p307

Problemi koje vi trenutno imate je los U/D odnos 8:1 ,ma koju brzinu D nemozete pratiti jako malom brzinom U. Sve u svemu vase masine koje imaju los U/D odnos ustvari imaju los odgovor na primljene mrezne pakete.

Zaglavljivanja se desavaju kada se lose podese parametri jer kalulatori daju podesavanja za U/D odnose 2:1 i 4:1 ali za odnose 8:1 vrlo tesko.Parametre sam vec objavio malo iznad.Sta se stvarno desava mozete naci na linkovima dole.

U medjuvremenu je pustena alfa verzija 1.9 koja primarno koristi UDP protkol koji se drugacije ponase u odnosu na TCP/IP probajte je pa napisite utiske.

Torrent pretrazivaci i datoteke sa njih nisu predmet interesovanja utorrenta razvojnog tima jer je to javna stvar po kojoj moze svako da brlja i kaci svasta na nesrecu svih nas to je tako, imate puno laznjaka,virusa bukvalno sve i svasta.

Sto se tice p2p zastite "PeerGuardian" je uredu sto se tice ostali neznam savet je da sve iskljucite osim "PeerGuardian-a".

Linkovi:

http://en.wikipedia.org/wiki/OSI_model

http://en.wikipedia.org/wiki/TCP/IP

http://en.wikipedia.org/wiki/User_Datagram_Protocol

http://en.wikipedia.org/wiki/BitTorrent_(protocol)

v1.9.0: http://forum.utorrent.com/viewtopic.php?id=49813

v1.8.1: http://forum.utorrent.com/viewtopic.php?id=47309

v1.7.7: http://forum.utorrent.com/viewtopic.php?id=29330

Link to comment
Share on other sites

Zamolio bi nekoga ako zna nesto o half open limitu , skinuo sam pre neki dan windows half open limit fix patch sa kojim se ta vrednost moze menjati, citao sam neke komentare za tu spravu i kazu da radi , poboljsava brzinu, nisam siguran da li da je koristim , nisam ni siguran koju vrednost da stavim za moj internet adsl 768/64, pa ako ne zna neka javi ...

Link to comment
Share on other sites

Guest torente

Sa obzirom da se opet povecavaju brzine downloada a ovaj put i uploda zanima me da li bi treba nesto da menjam? Sada ce biti 2048/192 (ADSL).

Trenutno mi stoji:

Globalno ogranicenje konekcija: 197

Max. broj konektovanih klijenata: 118

Broj mesta za slanje po torrentu: 5

Broj polu otvorenih konekcija: 35

Napokon da mogu malo i vise da sharujem :)

Link to comment
Share on other sites

Ako nemate nikakvih problema ne dirajte nista sto stice novih parametara sacekajte da testiram sve opcije za 1.8.1 i 1.9 verziju pa cu ih objaviti.

Sto se tice half open limit-a evo link: http://half-open.com/

Ovo je razlog zasto se su male vrednosti male: http://en.wikipedia.org/wiki/Denial-of-service_attack

Malo upozorenje!!! vodite racuna sta radite sa povecanjem i smanjejnem broja konekcija i obavezno dobro procitajte pre nego sto ista uradite.

SRETNA NOVA GODINA I OSTALI PRAZNICI KOJI DOLAZE !!!!!

MERRY CHRISTMAS & HAPPY NEW YEAR !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,

kao prvo sve najbolje u Novoj godini. Zamolio bih za pomoc, ako netko zna odgovor. Dakle, skidam torrent od 107 GB koji bih ostavio na seedu kad se skine. Ali budući da nemam tako veliku particiju, mogao sam oznaciti za skidanje samo 77 GB, pa me zanima da li postoji neka opcija da se preostalih 30 GB skine na drugu particiju bez da mičem torrent file iz uTorrenta ili nema drugog načina već obrisati torrent file iz uTorrenta i onda ponovno pokrenuti file samo sad označiti preostalih 30 GB? (to bi bilo steta, jer onda ne bih mogao seedati ovih 77)

Nadam se da sam uspio objasniti problem...

Link to comment
Share on other sites

Guest torente

@kdr8

Jel ima neki torrent fajl sa kojim su proveriti kako mi radi podesavanje? Da znam da li je dobro ili treba da dostelujem nesto

Kako da namestim da kada skidam neki torrent ne napravi i zauzme odma velicinu finalnog fajla? Npr ako je fajl 1Gb i krenem da ga skidam on automatski postaje fajl od 1Gb a ja bi da namestim kolko skine da tolko i zauzme.

Link to comment
Share on other sites

Odgovor za obojcu za sada ne, u buducnosti mozda ako dozvole dalji razvoj ovakvih mreza. Posto (ako ne citate dovoljno) je gomila dobrih-pretrazivaca pod udarom sudova raznih drzava (torrentz i torrentspy vise nepostoje). Vremenom kako stvari idu, ukinu ce nam sve osim web&e-mail saobracaja.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...